Realizuje budleje 3 odbicie lustrzane. Prośba o kontakt osoby realizujące :)
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dom
Napisany przez Dorota i Mariusz
#1
powodzenia! my mamy pierwsza wersje budlejów, mieszkamy już rok.
Default avatar
Napisany przez betka
#2
Witam!!! Będę z emocjami śledziła wpisy bo ja przymierzam się do Budleje 2!! Proszę o rzetelny raport z dużą ilością zdjęć. Wprowadzał Pan jakieś zmiany? Powodzenia!!!
Default avatar
Napisany przez pawel
#3
Szkoda że nie dokładnie budleje 3 :) zmiany były bardzo delikatne, przesunięcie scianek działowych na piętrze. Jutro może zrobię zdjęcie szalunkow i zbrojeń pod strop które niestety będą musiały poczekać na zalanie przez mrozy nadchodzące.
Default avatar
Napisany przez betka
#4
Zastanawialiśmy się na 3 ale to już 163 m2... I zdecydowaliśmy na troszkę mniejszą budleje 2. No właśnie u mnie też będą zmiany ścianek działowych na piętrze i jeszcze zastanawiałam się nad przeniesieniem kotłowni do garażu bo w 2 wiatrołap to trochę klicia ale zależy jak dużo problemów to stworzy...U nas też będzie odbicie lustrzane bo salon chcę mieć od zachodu. Działka z wejściem centralnie od południa. A jeszcze chciałam zapytać, jeśli można wiedzieć gdzie buduje się to cudo? Bo może jak gdzieś w okolicy to udało by się podejrzeć budowę. I nie ukrywam, że liczę na to, że dość często będzie Pan wrzucał zdjęcia i chwalił się postępami. Bo u nas do wbicia łopaty to jeszcze trochę potrwa i zawsze fajnie podejrzeć u kogoś!! Pozdrawiam i życzę wytrwałości oraz czekam na zdjęcia i postępy!!
Default avatar
Napisany przez pawel
#5
A my zastanawialiśmy się nad budleje 2 i już na tym etapie stwierdzam że dobrze ponieważ dom ma małe skosy przez co powierzchnia użytkowa nie jest wiele większa niż całkowita. Gdyby miał dach pod kątem np 45st a nie 25 to wtedy powierzchnia o sporo mniejsza a parteru to nie dotyczy. Ten dom wcale nie jest duży :) Budowa w okolicy warszawy. Przeniesienie kotłowni to chyba nie taka prosta sprawa ze względu na komin chyba że ma być ogrzewanie np pompą ciepła to nie ma problemu. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez betka
#6
A
Default avatar
Napisany przez betka
1 osoba lubi ten post
#7
Ma Pan rację, że skosy są w tych domach niewielkie i właśnie to sobie cenię. My jednak chyba dostaniemy przy 2, chociaż projektu jeszcze nie zakupiliśmy.... Mam pytanie jak po przesuwał Pan ścianki działowe na piętrze bo ja mam w planie wygospodarowanie jeszcze jednego pokoiku kosztem tych dwóch z wykuszem i ciągle szukam sensownego rozwiązania bo trochę przeszkadza komin. A gdzie dokładniej znajduje się pańską działka, jeśli można wiedzieć, bo my jesteśmy spod Łodzi i jeśli będzie tylko możliwość to z chęcią zobaczyliśmy domek na żywo. Co do kotłowni to ma Pan rację i pewnie zostanie tak jak jest a do domu będziemy wchodzić pojedynczo lub parami:-) Z niecierpliwością czekam na dalsze postępy na Pana budowie i oczywiście relacje ze zdjęciami.
Default avatar
Napisany przez pawel
#8
Załączam nowe zdjęcia. Niestety będzie trzeba poczekać z zalaniem stropu przynajmniej tydzień a może i dwa przez mrozy. My podzieliliśmy jeden mniejszy pokój obok łazienki na własną garderobę z własną dodatkową łazienką tak że z naszej sypialni przez garderobę przechodzimy do lazieneczki. Ten dom na prawdę nie jest duży szczególnie że nie ma poddasza by choćby graty jakieś wrzucić. Będę jeszcze myślał by to zmienić. Moja działka jest na północ więc byście musieli całą Warszawę przejechać ale jeśli to nie przeszkadza to nie widzę problemu.
Default avatar
Napisany przez betka
#9
Dziękuję bardzo za zdjęcia, jak oglądaj to coraz bardziej jestem przekonana do wyboru domu w budlejach. Spokojnie, aż tak nam się nie spieszy więc dopiero na wiosnę pewnie się wybierzemy obejrzeć domek. Brakuje w projekcie pomieszczeń gospodarczych i poddasza. Panie Pawle a ile wyniosły pana fundamenty? Ile betonu oraz jaki będzie koszt SSZ tego domu?
Default avatar
Napisany przez pawel
#10
Fundamenty u nas były poszerzane i dozbrajane więc drożej niż normalnie. Betonu ok 50 m3. Nie mam wyceny ile będzie szz kosztować. Buduję metodą gosp
Default avatar
Napisany przez betka
#11
Rozumiem.. U nas prawdopodobnie fundamenty też będą poszerzanie (sąsiad poszerzał bo grunt piaszczysty). Ale chodzi mi o cenę materiałów bo fachowcy to sprawą bardziej indywidualną i my też będziemy budować systemem gospodarczym.
Default avatar
Napisany przez pawel
#12
Materiały na fundamenty do stanu zerowego ok 35 tys. Najdroższy w tym beton ale wygodny. Przyjeżdża grucha i w godzinę zabetonowane:)
Default avatar
Napisany przez betka
#13
OOo to rzeczywiście sporo.... Liczyłam na trochę mniej.... Ale ścianę fundamentową PAN wymurowywał z bloczków betonowych?
Default avatar
Napisany przez pawel
#14
Ścianę fundamentowa doskonale widać na pierwszym zdjęciu,jeszcze przed zasypaniem piaskiem. Są bloczki. U mnie rodzimy grunt nie nadawal się do zasypania więc za ok 400t piachu zapłaciłem ponad 5 tyś. U Pani jest piach z tego co Pani pisze więc już będzie taniej. Myślę że można zejść do 25 plus robocizna na spokojnie.
Default avatar
Napisany przez betka
#15
Dziękuję Panu za tak szybkie odpowiedzi i czekam na dalszy rozwój sytuacji na placu budowy. No ma nadzieję, że będzie trochę mniej... Planuje Pan instalacje wentylację mechaniczną albo pompę ciepła?
Default avatar
Napisany przez pawel
#16
Wentylację mechaniczna tak a pompa ciepła bym wolał nie ale nie wiem czy nie będę zmuszony. Mam nadzieje że synoptycy się nie mylą i idzie ocieplenie to ruszymy dalej. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez betka
#17
Zmuszony? Wymagania gminy czy inne? My się zastanawiają nad pompą ciepła bo u nas nie ma gazu i ewentualnie węgiel wchodzi w grę..no zobaczymy.... Więc czekany na poprawę pogody u Pana! Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez pawel
#18
Tak wymagania. Nowe domy są z nowych materiałów które są dużo bardziej szczelne i zapotrzebowanie na ogrzewanie nie powinno być duże. A pompa ciepła jest droga i za kilka lat może się zepsuć. Węgiel jest słabo oceniany. Lepiej o jakimś eko groszku lub pellecie pomyśleć. Ewentualnie piec węglowy z buforem ma jeszcze sens. Dzisiejsze prognozy są mało optymistyczne.
Default avatar
Napisany przez betka
#19
No tak ma Pan rację myślałam o eko groszku... Z problemem pompy ciepła zaczynam się zmagać bo przed nami jeszcze długa droga i budowę zaczniemy dopiero w 2018r a od 2017 wchodzą kolejne zaostrzenia co do energooszczędności budowy domu. A niestety pompa ciepła jest kosztowną inwestycją i obawiam się że w 2018 może być już koniecznością... Czekam...czekam i nie mogę się doczekać aby zobaczyć budleje w całej okazałości.
Dom
Napisany przez Dorota i Mariusz
#20
sorki ze sie wtrącam... ale my mamy pompe cieplna i mowiac szczerze jakby mi darmo kociol dawali to bym nie chciała. Owszem, na starcie to droga impreza jest ale mam porównanie kosztow ogrzewania podobnych domów metrażowo: ja place 240zl miesiecznie za prad w calym domu wiec i za pompe również, za zime powinno przyjsc doplaty ok 1000 zl. Moja tesciowa placi za gaz 1000 zl za dwa miesiace. W tej chwili w nocy bywa ponad -10, pompa pracuje na 2 krzywej grzewczej - na 7 mozliwych. w domu 21 stopni. To co wazne przy pompie to dobre ocieplenie domu (20cm) oraz okna 3 szybowe z ciepłym montażem. Koszt niewielki, bo ok 3-4 tys wiecej na obie te rzeczy, ale dom jest jak termos. No i absolutna bezobsługowość.
Default avatar
Napisany przez pawel
#21
Dziękuję za cenne doświadczenia, jeszcze biorę pod uwagę pompę ale : - teściowej dom jest pewnie starszy i ma większe zapotrzebowanie na energię grzewczą więc ciężko porównać - jeśli będzie ta pompa działać bezawaryjnie wiele lat to super natomiast każda większa awaria wydłuży okres zwrotu inwestycji o kolejne lata. Znajomym padła płytka sterująca w pompie i jej wymiana kosztowała 12 tyś. ... - jak zabraknie prądu co w naszej okolicy się zdarza dość często to słabo. A później dogrzac wychlodzony dom jest ciężko. Ja mam na chwilę obecną pomysł by zrobić kominek z płaszczem i buforem np 800l plus piec na pellet też podłączony do tego bufora. Z tego podlogowka wodna na całym parterze i częściowo na poddaszu, na reszcie grzejniki. W cieplejsze dni wystarczy kominkiem dogrzac a zimą pelletem. Czy ktoś ma doświadczenia z takim zestawem? Bardzo proszę o uwagi
Default avatar
Napisany przez betka
#22
My zastanawialiśmy się nad gruntową pompą ciepła ale pomijając już wysokie koszty zakupu i instalacji chodzi właśnie o możliwe wysokie koszty naprawy(co szybko się nie zwróci) i braki prądu a tańsze powietrzne pompy ciepła raczej nie na nasze warunki klimatyczne.Bierzemy jeszcze pod uwagę gaz płynny ze zbiornika ( kupionego bądź dzierżawionego ale to jeszcze trzeba przeanalizować) gdyż brak sieci gazu ziemnego. Tylko nie wiem jak rozwiązać problem wentylacji kotłowni gdyż podobno pomieszczenie gdzie znajduje się piec na gaz płynny nie może być wentylowane przez wentylację mechaniczną. Musi być wywiew. A to przy dobrze zaizolowanym domu będzie mi wyziębiało. Na dole również planujemy ogrzewanie podłogowe więc trzeba będzie zastosować mieszacz wody. Panie Pawle czy zakupował Pan projekt wentylacji mechanicznej z Archonu?
Default avatar
Napisany przez pawel
#23
Są takie pomieszczenia jak kotłownia czy garaż gdzie trzeba zostawić wentylację grawitacyjna czyli komin i przewody. Ja gotowego projektu nie kupowałem, wyszedłem z założenia że większość firm które instalują i tak robią swój własny projekt (niby w cenie). Jako że mam strop monolityczny problematyczne będzie późniejsze kucie to przejrzałem kilka przykładowych projektów reku i mi wyszło że najpewniej będę miał maszynę w kotłowni i z niej się wychodzi do góry (przy moim metrażu powinna być rura 16cm). Poprosiłem więc majstra i ma mi ułożyć dwie dziury po ok 20cm. Co do gazu ze zbiornika to z wielu względów o tym nawet nie myślę. To straszne mieć obok domu coś tak strasznego i jeszcze tak drogiego. Takie coś myślę że ma sens jak ktoś ma w bliskich planach pociągnięcie gazociągu miejskiego. Wtedy tylko przepiecie rurki dostarczajacej gaz.
Default avatar
Napisany przez pawel
#24
A i jutro ustawione wylewanie stropu. Mam nadzieję że wszystko pójdzie sprawnie:)
Default avatar
Napisany przez betka
#25
Trzymam kciuki za jutro☺ No właśnie u nas w planach jest przewidziana sieć gazu ziemnego i dlatego rozważamy taką możliwość, że później będzie łatwiej przejść na gaz ziemny. Czyli z tego co Pan mówi nie będzie problemu z zestawieniem pieca na gaz płynny i wentylacji mechanicznej. To się cieszę, jeden problem mniej. Jak tylko będzie miał Pan piętro i dach to muszę się pojawić u Pana na działce aby zobaczyć faktyczne rozmiary domu bo my projekt właśnie zakupiliśmy....
Default avatar
Napisany przez pawel
#26
No i chyba się udało. Nie sprawdziła się zasada tylko by przygotować o 15% więcej kasy niż się zakladalo. Zamiast 20 m3 betonu poszło 27.5 :)
Default avatar
Napisany przez betka
#27
Gratulacje!!! Tylko z tą ilością betonu to rzeczywiście trzeba brać pod uwagę większe ilości bo można się zdziwić. Panie Pawle czy miał Pan w projekcie ścianę fundamentową monolityczną? Bo w moim projekcie jest monolityczna i dlaczego Pan zmieniał na bloczki betonowe i czy trzeba to zmienić na etapie adaptacji projektu czy tylko wystarczy wpisać w dziennik budowlany? Oraz jak się to ma do zbrojenia? No i kiedy rusza Pan ze ścianami poddasza?
Default avatar
Napisany przez pawel
#28
Nic w fundamentach poza poszerzaniem i dozbrajaniem nie było zmieniane. Bloczki fundamentowe idą na ławę i zdaje się bloczki są zawsze. Nie slyszalem by ktoś miał fundamenty bez bloczków. Ściany ruszają w poniedziałek :)
Default avatar
Napisany przez betka
#29
A to w projekcie miał Pan oryginalnie bloczki betonowe. Bo w moim projekcie budleje 2 nie ma bloczków betonowych tylko ściana fundamentowa również wylewana z żelbetonu i zastanawiam się czy sama mogę to zmienić? Bo wydaje mi się, że będzie prościej wymurować ją niż bawić się w szalunki i lanie betonu? To trzymam kciuki za kolejne postępy na budowie.....
Default avatar
Napisany przez betka
#30
Mogę się mylić bo fachowcem nie jestem ale wydaje mi się, że w zestawieniu materiałów nie ma bloczków betonowych a z projektu wynika, że ściana fundamentowa jest wylewana z betonu???
Default avatar
Napisany przez pawel
#31
Nie wiem czy w projekcie miałem bo obie kopie u majstra i kier ale najprawdopodobniej nie podają w projekcie bo wysokość ściany jest indywidualnie do warunków na działce. W zależności od poziomu drogi wynosi się budynek. Pani się nie przejmuje takimi detalami :) te bloczki są chyba po 2.4 i nie podrażają znacząco inwestycji :) jak geodeta zaznaczy poziom przy pomiarach pod budowę będzie wiadomo jaka będzie maksymalna wysokość ściany fund. Czyli ławę Pani ma lana betonem i zbrojną a ile wyżej będzie budynek podmurowuje się bloczkami
Default avatar
Napisany przez betka
#32
Dziękuję bardzo za wyjaśnienie...dużo mi Pan rozjaśnił
Default avatar
Napisany przez betka
#33
Panie Pawle!!! Jak tam ściany poddasza?
Default avatar
Napisany przez pawel
#34
Podobno są ale zobaczę dopiero w piątek lub sobotę. Na piątek umówiony beton na wieniec. Na poniedziałek przyjeżdża więźba. Mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze :) dodam zdjęcia jak będą. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez pawel
#35
Ściany w większości już są. W poniedziałek ma przyjechać beton na opaskę i więźba przy okazji :)
Default avatar
Napisany przez betka
#36
Dom rośnie imponująco!!! Czekam na kolejne etapy. Super wygląda!!! Gratulacje.. A czy wyceniał Pan już może okna? Bo widzę, że zdecydował się Pan jak w oryginale na okna narożne. A w wykuszu okno przesuwne? Ciekawa jestem jaki to koszt?
Default avatar
Napisany przez pawel
#37
Okna w oryginale, nie zastanawiałem się jaki koszt :) Myślę że za parę miesięcy będziemy zamykać stan otwarty
Default avatar
Napisany przez pawel
#38
No i więźba się zakłada. Kominy przyszly, w poniedziałek instalacja. W połowie przyszłego tygodnia robimy przerwę z tydzien i czekamy aż strop będzie gotów do rozszalowania.
Default avatar
Napisany przez betka
#39
Ooo ale zazdroszczę! Gratulacje!!! Prace super postępują.... Coraz bardziej mi się podoba i po zdjęciach widzę, że ten projekt to dobry wybór. Nie mogę się doczekać kiedy my zaczniemy... A mogę mieć prośbę o zdjęcie domu od frontu?
Default avatar
Napisany przez pawel
#40
Bardzo proszę. Załączam najświeższe zrobione wczoraj przez majstra (niestety słabszej jakości ). Z dnia na dzień domu więcej :)
Default avatar
Napisany przez betka
#41
Dziękuję bardzo! Widać jak rośnie domek, super!
Default avatar
Napisany przez Andzia
#42
Witam wszystkich czy moge prosic o jakies zdjecia w wykonczeniu wnetrz itd z tego co widze to pan Mariusz i Dorota juz mieszkaja mozna cos na mejla przeslac
Default avatar
Napisany przez pawel
#43
Przyłączam się do prośby.
Default avatar
Napisany przez betka
#44
Panie Pawle jak postępy bo dawno Pan nie wrzucał zdjęć?
Default avatar
Napisany przez pawel
#45
Przepraszam za przerwę ale czasu jakoś brakowało. Dodalem zdjęcia z zakończenia sso z deskowaniem i papowaniem dachu. Prace zakończone w ostatni czwartek. Teraz chwilę postoi i chyba dach z kryciem nastepny. Już mam kilka wycen.
Default avatar
Napisany przez instalator
#46
Przestrzegam przed robieniem kotłowni w garażach. Zdarzają się przypadki gdy to przechodzi ale miałem już sytuacje gdy trzeba było przerabiać ponieważ przez to nie można odebrać budynku. Przepis w warunkach technicznych: § 281. [Zakazy] Instalowanie w garażu studzienek rewizyjnych, urządzeń i przewodów gazowych, z zastrzeżeniem § 164 ust. 6, oraz umieszczanie otworów od palenisk lub otworów rewizyjnych przeznaczonych do czyszczenia kanałów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych, jest zabronione.. § 164 ust. 6 - "zwyczajowo" dopuszcza się przepuszczenie rury z gazem przez garaż
Default avatar
Napisany przez Krzysztof
#47
Witam! Jestem zainteresowany projektem domu w budlejach 3 lub w budlejach 2. Czy istnieje możliwość zobaczenia go na żywo lub chociaż na zdjęciach oraz zapoznania się z opiniami dotyczącymi projektu? Szczególnie proszę o kontakt Pana Pawła prowadzącego blog dom w budlejach 3. Proszę o kontakt: kszczerba05@wp.pl
Default avatar
Napisany przez pawel
#48
Załączam zdjęcia z wyprawionymi kominami. Czekamy na dekarzy na początku czerwca :) dach w budlejach3 jest bardzo prosty i wyceny wychodzą bardzo atrakcyjnie. :)
Default avatar
Napisany przez betka
#49
Panie Pawle...dom wygląda super..czekam na kolejne etapy budowy.
Default avatar
Napisany przez pawel
#50
Kupa gruzu zniknęła na drodze :) dekarze na 12.06
Default avatar
Napisany przez betka
#51
Jak już będzie dach to będzie elegancko!! O ile dobrze pamiętam planuje Pan wentylację mechaniczną, zostawił Pan wszystkie kominy. Bo my jesteśmy na etapie adaptacji budynku i pytanue czy zostawić kominy jako furtkę do wentylacji grawitacyjnej? Mam pan jakieś rozeznanie w tej kwestii?
Default avatar
Napisany przez pawel
#52
Jest dokładnie tak jak Pani pisze. Mam mieć mechaniczna ale zostawiłem grawitacyjna. Głównie dlatego że nie jestem przekonany czy okrągły rok będę miał włączona mechaniczna. Latem kiedy nie będę miał gruntowego wymiennika by chodził powietrze nie widzę sensu went mech. A kominow osobnych do wentylacji tu nie ma więc niewielka oszczędność na samych kanałach.
Default avatar
Napisany przez betka
#53
Ma Pan rację:-) Ja także zostawię kominy, zawsze to jakieś zabezpieczenie gdyby padła rekuperacja albo latem. O to dekarze wejdą na dach lada dzień. A jaką dachówkę i okna Pan wybrał? Czy na tym etapie nasunęły się Panu jakieś pomysły co do zmian?
Default avatar
Napisany przez pawel
#54
Dachowka creaton titania czarna glazura. Świeci się jak nie powiem co ale czytałem że nie porasta tak mchem. Do tego by oszczedzic ok 3 tys nie bralem dachowek szczytowych tylko obrobka blacha bedzie. Wg mnie niewielka strata na wygladzie. Okien jeszcze nie wybrałem ale to mały problem. Gorzej że muszę odwodnienia fundamentów zrobić i pozostałe prace ziemne. A kupy ziemi zalegają co denerwuje :) a Pani ostatecznie budleje 2 wybrała?
Default avatar
Napisany przez betka
#55
Tak, ostatecznie wybraliśmy Budleje 2 i obecnie jesteśmy na etapie walki z uporządkowaniem działki i inną papierologią no i przedewszystkim adaptacja. I tak zastanawiam się nad każdym szczegółem aby wszystko było funkcjonalne. Podpytuje bo Budleje 2 i Budleje 3 mają niewiele różnic.... To nie mogę się doczekać dachówki u Pana!!! Bo już teraz dom wygląda ślicznie a jak będą okna i dachówka, to już taki super widok!!! Trzymam kciuki. No kupy ziemi- pewnie utrapienie a wywóz też kosztuje. Odwodnienie fundamentów, ma pan wysoku poziom wód gruntowych?
Default avatar
Napisany przez pawel
#56
Niby nie jest wysoko poziom wód ale to jednak ok 400 m od Wisły i teren gliniasty więc jak popada to nic nie wsiaka. A ziemia nie jest wielkim utrapieniem bo ja zwyczajnie rozgarniemy ale zanim to się stanie trzeba przekopać wodę prąd i to odwodnienie. Życzę sukcesów bo mnie wiele kosztowała nerwów ta papierkologia i adaptacja. :)
Default avatar
Napisany przez betka
#57
No walczymy powoli z papierkami i wnioskami na prąd i wodę oraz z pozwoleniem na wycinkę kilku drzew na działce. Adaptacja się robi tylko, że u nas kilka zmian będzie, więc troszkę to potrwa.
Default avatar
Napisany przez betka
#58
Panie Pawle kiedy doczekam się dachu????
Default avatar
Napisany przez pawel
#59
No i wczoraj skończony dach. Dachówka creaton titania czarna glazura z obrobkami blachą na szczytach. Tak miało być :)
Default avatar
Napisany przez pawel
#60
I po deszczu juz bez nalotu.
Default avatar
Napisany przez grysik
#61
Witam wszystkich. I odrazu chciałem pozdrowic budlejowców. Sam wybrałem budleje 3 ale z przeróbkami. Mam pytanie do pawła jak cenowo wyszedł materiał wraz dachem nielicząc fundamentów. z góry dziękuję za odpowiedź
Default avatar
Napisany przez pawel
#62
Prośba o kontakt na priv pjamiola@poczta.onet.pl
Default avatar
Napisany przez betka
#63
Panie Pawle...zaglądam...niech się pan pochwali dalszym etapem... My nadal walczymy z adaptacją??? Szczerze mam dość tej papierologii... Chcielibyśmy w tym roku jeszcze wystartować z fundamentami...zobaczymy jednak jak urzędy i pogoda podejdzie do naszych planów??? Pozdrawiam...
Default avatar
Napisany przez grysik
#64
Witam napisałem do Państwa maila już. czekam na odp i pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez pawel
#65
Na chwilę obecną nie ma się czym nowym pochwalić. Wakacje były. Od budowy też :) plan jest taki by za ok miesiąc zrobić elewację jednocześnie z ogrodzeniem. Styropian wybrany. Organika galaxy 20cm grafitowy. Tanio nie będzie :) ogrodzenie najprostsze, panelowe. PS nie dostałem żadnego maila.
Default avatar
Napisany przez Emilia i Daniel
#66
Witamy, Zastanawiamy się nad zakupem projektu domu w Budlejach 2. Mamy pomysł na kilka zmian: 1. poszerzyć garaż do ok 4,0 m szerokości (jeśli to możliwe), 2. zmienić kotłownię na paliwo stałe (a może też jej lokalizację w garażu co dało by nam dodatkowo spiżarkę czy pomieszczenie gospodarcze) 3. skasować balkon z tyłu domu. 4. likwidacja drugiego wejścia do garażu, kotłowni [jeszcze do przemyślenia] 5. likwidacja kominka i wydłużenie półwyspu kuchennego [do przemyślenia] 6. likwidacja spiżarki kosztem szafek wiszących. Zastanawia nas jeszcze czy nie lepiej wybrać projekt w Budlejach 3, różnice: -większa kotłownia, wiatrołap, kuchnia i szerszy salon -dodatkowa spiżarka pod schodami -mniejsza łazienka na dole, Czekamy na cenne wskazówki i rady. Panie Pawle, czy byłaby możliwość obejrzenia u Pana domu i rozwiania naszych wątpliwości? Mieszkamy 40 km na północny-wschód od Warszawy.
Default avatar
Napisany przez pawel
#67
Dzisiaj będę chyba na działce. Proszę o kontakt pjamiola@poczta.onet.pl
Default avatar
Napisany przez betka
#68
Witam... My cgyba dobrneliśmy do etapu złożenia wniosku o pozwolenie na budowę...boziu męczarnia, jakiej nie widziałam... O ile pogoda pozwoli chcielibyśmy jeszcze w tym roku wylać fundament..modlę się o ciepły listopad jeszcze.. Panie Pawle czy mogła bym się i ja uśmiechnąć o pański kosztorys?? Mój mail basia_1981_25@wp.pl Pozdrawiam..
Default avatar
Napisany przez pawel
#69
Nie wiem jak szczegółowo Pani chciała. Do tego zdaje się Wy realizujecie budleje 2.. Z grubsza można przyjąć ze kalkulacja z archonu się sprawdziła. Najdroższy z tego był stan zero czyli fundamenty plus wypełnienie piaskiem i beton na wierzch. Ten etap ok 43 tys. Jak wypelnicie rodzimym gruntem to minus 6 tys. U mnie była glina więc nie było wyjscia. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez pawel
#70
A tak poza tym proszę się nie martwić pogodą. Prace można prowadzić nawet przy lekkim mrozie czyli raczej nie ma ryzyka że pokrzyzuje pogoda plany
Default avatar
Napisany przez betka
#71
Panie Pawełku, dawno Pan nic nie pisał... My nareszcie po bojach mamy pozwolenie na budowę od dziś!! I przymierzamy się do rozpoczęcia pierwszego etapu...a jakie nowości z Pańskiej budowy? Coś do przodu...bardzo interesuje mnie wycena okien u Pana, zwłaszcza tych narożnych... Pozdrawiam!!!
Default avatar
Napisany przez pawel
#72
Nic nie pisałem ponieważ nie było o czym. Miałem ogrodzenie robić (nawet kupiłem panele ogrodzeniowe )ale zaczął padać deszcz regularnie i trochę problem z rozgarnieciem ziemi spod fundamentu. Poza tym ciągle niewyjaśniona kwestia mediów i się nie spieszę. Mam za to wycenę okien. Wychodzi b.dobrze. w zależności od firmy od 17 do 23 tyś. I to juz okna 3 szybowe z dobrym profilem i kolorem na zewnatrz. A teraz zaczynają się promocje jesienne to jeszcze z 10% taniej może będzie. To zaczynajcie budowę :) poza sezonem zawsze taniej. Minusem tylko jak nie można dojechać :) pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez betka
#73
Zima,zima i jeszcze raz zima....mogłoby już przestać mrozić bo chcę ruszyć dalej....Ruszył Pan coś dalej bo my prawie skończone fundamenty...i marzę o końcu przymrozków... Ma Pan zdjęcia pomieszczeń ze ściankami działowymi? Chciałabym zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości..
Default avatar
Napisany przez pawel
#74
Mnie równie bardzo dobijają te mrozy. Miałem szambo robić, już było wszystko umówione i tak od miesiąca czekamy. Zdjęcia pomieszczeń wiele Pani nie dadzą. Musze sprawdzić w archiwum czy jakieś mam bo sprawa scianek juz dawno się działa :) tak czy inaczej na początek kwietnia wiele rzeczy zaplanowane. Ogrodzenie, okna, drzwi, elewacja, elektryka, hydraulika, tynki i wylewki. I to wszystko prawie na raz :)
Default avatar
Napisany przez betka
#75
To nieźle...hehehe....Ja czekam na pogodę aby dokończyć fundament i piąć się z murami. Zadowolony jest Pan z efektu dachu, zastanawiam się właśnie nad Titanią, wstępnie myślałam o płaskiej dachówce ale doszliśmy do wniosku, że przy 25° spadku nie będzie takiego efektu..Mam już wstępną wycenę dachu bez więźby w granicy 17000 i okna 3 szybowe dwustronny kolor z roletami to kolejne 25000 Gdyby miał Pan zdjęcia środka była bym wdzięczna..może być na maila basia_1981_25@wp.pl
Default avatar
Napisany przez scottik
#76
Widzę że już nas jest trzech co czeka na wiosnę. Ja czekam i ruszam od zera . Też się zastanawiam nad titania czarna glazura Ale do dachu jeszcze długa droga. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez betka
#77
To powodzenia w budowie życzę
Default avatar
Napisany przez scottik
#78
Do betka I jak prace sie u Pani posuwają? U mnie własnie dzisiaj zostały wylane ławy i pare dni przerwy i dalej ruszają z murowaniem scian fundamentowych z bloczków Pozdawiam
Default avatar
Napisany przez betka
#79
My czekaliśmy na naprawdę ładną pogodę, musimy poprawić po zimie izolacje pionowe i rozłożyć hydraulikę..ale już powoli do przodu... Pozdrawiam!!!
Default avatar
Napisany przez betka
#80
U nas ściany ruszyły na dobre...
Default avatar
Napisany przez scottik
#81
U mnie strop wylany. Teraz ściana kolankowa i dach. Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez scottik
#82
Jak tam postępy u was ? Ja czekam już na ścianki wewnętrzne. Jak będę miał chwilę to zrobię zdj i wrzucę. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?