Logo Fundacji Dzieci Które Kochacie

Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie 

została założona w kwietniu 2006 r. z inicjatywy architekt Barbary Mendel - właściciela Biura Projektów ARCHON+.
Misją Fundacji jest ratowanie dzieci przed sierocińcami!
Głównym celem Fundacji jest pomoc rodzinom zagrożonym ograniczeniem lub utratą praw rodzicielskich, zwłaszcza tym objętym nadzorem kuratorskim, by powstrzymać dramatyczne w skutkach decyzje sądów o odebraniu dzieci rodzicom.

Kupując projekt ARCHON+ pomagasz Rodzinie w potrzebie!


Dzięki sprzedawanym projektom możemy co miesiąc przekazywać Fundacji stałą darowiznę, która jest przeznaczana na cele statutowe. Cyklicznie wspieramy Fundację w lokalnych działaniach pomocowych, skierowanych do rodzin w trudnej sytuacji życiowej.

Dziękujemy z całego serca za wspieranie naszej Fundacji!

 

Cel fundacji

Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie, tak jak wiele organizacji międzynarodowych wie, że dzieci potrzebują rodzin, a nie sierocińców, dlatego konsekwentnie działa na rzecz tej idei. Wierzymy, że każda rodzina ma potencjał do pokonania przejściowych trudności oraz prawo i obowiązek do wychowywania własnych dzieci. Pragniemy, aby wszystkie dzieci mogły dorastać w atmosferze miłości i bliskości ze swoimi rodzicami i nie trafiały do sierocińców. Celem Fundacji jest niesienie pomocy rodzinom biologicznym, które są w trudnej sytuacji materialnej, aby mogły przezwyciężać kryzysy, skutecznie wychowywać swoje dzieci oraz tworzyć szczęśliwą rodzinę. Poprzez szybką poprawę warunków bytowych Fundacja skutecznie przeciwdziała niepotrzebnemu odbieraniu dzieci z naturalnych rodzin. W Polsce istotnym problemem, zwłaszcza dla rodzin ubogich, jest brak pomocy prawnej, gdy sąd decyduje o rozdzieleniu dzieci od rodziców. Fundacja ARCHON+ Dzieci Które Kochacie organizuje w tym zakresie szerokie wsparcie, także poprzez udział adwokata, który reprezentuje i skutecznie broni rodzinę w sądzie. Działania Fundacji ukierunkowane są również na intensywną pracę z rodzinami, aby już odebrane dzieci mogły szybko wrócić do domów rodzinnych. 

"Wszystkie nasze dotychczasowe działania mogliśmy realizować dzięki przekazywanym na nasze cele statutowe darowiznom oraz  dzięki pomocy wolontariuszy zrzeszonych wokół Fundacji. Podstawowym założeniem jest docieranie z pomocą do coraz szerszej grupy beneficjentów. Aby tego dokonać niezbędne jest wsparcie. Fakt, że coraz więcej ludzi zauważa potrzebę pomocy dzieciom z rodzin w trudnej sytuacji życiowej, daje nam nadzieję na zmianę ich losów oraz motywuje nas do podejmowania nowych działań."

- mówi Katarzyna Mendel z Rady Fundacji ARCHON+

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger  Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?