Możliwości Systemu LOOX – inteligentny dom w przystępnej cenie

Systemy inteligentnych domów cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wynika to z faktu, iż coraz więcej osób dostrzega korzyści wynikające z posiadania takiej instalacji, którymi niewątpliwie są energooszczędność oraz zwiększenie komfortu domowników. Obecnie oszczędność energii, a co za tymi idzie również dbanie o ekologię, są niemal wymogiem, dlatego budując dom z pewnością  zastanawiasz się nad rozwiązaniami, które owe cechy domu Tobie zapewnią.  
Opisane powyżej cechy może zagwarantować Ci System LOOX. Został on stworzony w odpowiedzi na potrzeby osób szukających niedrogich rozwiązań, które zapewnią korzyści płynące z posiadania systemu inteligentnego domu. Poznaj jego możliwości.

W pełni wykorzystaj swoją instalację elektryczną

System LOOX jest rozwiązaniem, które w nowatorski sposób wykorzystuje standardową instalację elektryczną do przesyłania dodatkowego sygnału sterującego. Poprzez ten sam kabel, którym przesyłany jest prąd, możesz sterować niemal wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w Twoim domu. Takie rozwiązanie pozwoli Ci znacznie ograniczyć koszty związane z zastosowaniem rozwiązań inteligentnego budynku w Twoim domu.
Dzieje się tak, gdyż montaż Systemu LOOX nie wymaga zmiany projektu elektrycznego, czy też zakładania dodatkowego okablowania, dodatkowo w cenie systemu jest także wysokiej jakości osprzęt elektroinstalacyjny.

Nowy wymiar sterowania oświetleniem

Sterowanie oświetleniem z Systemem LOOX zostaje w dużym stopniu zautomatyzowane. System sam steruje poszczególnymi obwodami światła w taki sposób, by nie zużywać niepotrzebnie energii. Zapali światło tam gdzie w danym momencie tego potrzebujesz, oraz zgasi w pomieszczeniach z których nikt nie korzysta, a także ustawi jego natężenie w zależności od okoliczności oraz pory dnia.
Do sterowania oświetleniem i innymi urządzeniami możesz wykorzystać tzw. sceny, które w kilka chwil przygotują w pomieszczeniu odpowiednią aranżację. Na przykład gdy chcesz obejrzeć film w salonie, siedząc wygodnie w fotelu wybierasz na smartfonie scenę „TV” i po chwili system automatycznie dostosuje w pomieszczeniu odpowiednie natężenie oświetlenia, opuści rolety, a także włączy projektor i wysunie ekran projekcyjny. Wszystko dzieje się w momencie, gdy Ty siedzisz wygodnie w fotelu.
Innym przykładem jest scena „Wyjście”, po jej wybraniu system automatycznie wyłącza urządzenia podłączone do gniazdek, gasi oświetlenie i opuszcza rolety – nie musisz martwić się już o to, że coś zapomniałeś zrobić przed wyjściem oraz oszczędzasz czas, potrzebny na wykonanie tych czynności samemu. Sceny możesz w prosty sposób stworzyć samodzielnie, bez konieczności korzystania z usług specjalisty.

Automatyzacja działania rolet i ogrzewania

Dzięki System LOOX rolety oraz ogrzewanie również mogą działać automatycznie, zgodnie z Twoimi potrzebami. Ustalasz tylko, o jakiej godzinie i w którym pomieszczeniu system ma odsłaniać bądź zasłaniać rolety, żaluzje, czy też zasłony. Oczywiście możesz nimi także sterować z poziomu aplikacji na smartfonie lub przłącznika naściennego, bez względu na ustalone godziny.
Podobnie jest w przypadku ogrzewania, które można wykorzystać w bardziej ekonomiczny sposób. Możesz ustalić, kiedy system ma obniżać temperaturę (np. nocą bądź kiedy wychodzisz z domu) a kiedy ma ona wracać do optymalnego poziomu. Ta funkcja odczuwalnie wpływa na obniżenie kosztów za energię, gdyż ogrzewanie jest jedną z najbardziej energożernych instalacji.
Konfiguracja harmonogramów, czyli ustalenie godzin w których system ma automatycznie sterować roletami, ogrzewaniem, czy też oświetleniem, podobnie jak w przypadku scen, jest bardzo intuicyjne, i nie wymaga pomocy specjalisty, wszystko możesz ustawić samodzielnie.

Kontrola działania gniazd elektrycznych

Posiadając w domu System LOOX możesz też wyłączać zasilanie w konkretnych gniazdach elektrycznych. Z jednej strony pozwoli Ci to zaoszczędzić energię, która pobierana jest przez urządzenia z których nikt nie korzysta (pozostawione w gniazdach ładowarki, włączony sprzęt audio-video itp.). Z drugiej zaś masz większą kontrolę nad tym, ile czasu Twoje pociechy spędzają przed komputerem i telewizorem.

Cały dom w Twoim smartfonie

Z Systemem LOOX wszystkimi funkcjami możesz sterować z poziomu smartfona bądź tabletu - po zainstalowaniu dedykowanej aplikacji Twoje urządzenie zmienia się w panel sterujący inteligentnym domem, z którego możesz korzystać z każdego miejsca w domu. Eliminuje to konieczność zakupu drogich paneli sterujących, występujących w innych systemach domowej automatyki.

Jeden system, wiele możliwości

Opisane możliwości są jedynie najpopularniejszymi przykładami tego, co możesz zyskać korzystając z rozwiązań inteligentnego domu. Wiele funkcji powstaje dzięki pomysłowości samych domowników oraz często wynika z ich potrzeb. System LOOX pozwoli zmienić tradycyjną instalację elektryczną Twojego domu w inteligentny system zmieniający jego oblicze.

Bezpłatna wycena Systemu Inteligentnego LOOX

Skontaktuj się z nami:

System Loox Business of New Technology

BNT Sp. z o.o.

Al. Mireckiego 27, 41-209 Sosnowiec
tel. 32 360 20 91
office@bntsystems.pl, www.systemloox.pl

BNT Sp. z o.o.

ul. Sabały 58, 02-174 Warszawa
tel. 22 846 86 75
eulanowicz@bntsystems.pl, www.systemloox.pl

Zobacz również:

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Newsletter
Bądź na bieżąco Zapisz się teraz
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

136 828 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
2018 01 03 archonhome a
2018 01 03 archonhome b

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

12 37 21 900