Logo Oknoplast

OKNOPLAST Sp. z o.o.

Ochmanów 117, 32-003 Podłęże
tel. 12 279 71 71
biuro@oknoplast.com.pl, www.oknoplast.com.pl

OKNOPLAST wprowadza do swojej oferty nowe autorskie okno PIXEL, którego cechą charakterystyczną jest nowoczesny wąski profil o wyrafinowanym, kanciastym kształcie. Ten przełomowy produkt stanowi odpowiedź na najnowsze trendy architektoniczne, w których kluczową rolę odgrywją światło i przestrzeń. PIXEL jest innowacyjnym połączeniem designu z zaawansowanymi technologiami.

Przełomowe podejście

W rok po premierze okna PROLUX firma OKNOPLAST nadal zaskakuje innowacyjnym podejściem do stolarki okiennej:
Projektując okna zadaliśmy sobie pytanie: w którym kierunku pójść? Nie chcemy patrzeć na okno tylko z punktu widzenia materiału budowlanego, który ma nas chronić przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i innymi czynnikami zewnętrznymi – mówi Mikołaj Placek, Prezes firmy OKNOPLAST. – Nasz najnowszy produkt – PIXEL to okno, które stanowi idealne połączenie światła, designu i technologii. To nowy wymiar okna, przekroczenie utartych schematów projektowania stolarki otworowej – dodaje.

Nowy design okna

Design w pełnym świetle

Nowatorski system PIXEL to pierwszy tego typu produkt na polskim rynku. Idealnie wpisuje się w najświeższe trendy nowoczesnego projektowania budynków. Cechą charakterystyczną tego okna jest niższe złożenie profili PVC oraz ich nowoczesny kształt bez żadnych zaokrągleń. Doskonale kwadratowa linia nowego PIXELA nie jest zakłócona niepotrzebnymi elementami. Klamka o kwadratowym kształcie, zaprojektowana specjalnie do tego modelu okna, podkreśla jego prosty i elegancki profil. Dodatkowo jej centralne położenie nadaje całości harmonijny charakter pasujący zarówno do minimalistycznych wnętrz jak i bardziej spektakularnych aranżacji.

Tworząc nowe okno PIXEL chcieliśmy, żeby stanowiło ono ważny element wnętrza i jego wystroju, a nie było jedynie koniecznym dodatkiem. Liczymy, że klienci, którzy zdecydują się na zakup okien PIXEL będą myśleli o nich w taki sam sposób, jak o wyborze elementów aranżacji całego wnętrza – mówi Mikołaj Placek.

Jeszcze więcej światła

Idea nowego rozwiązania opiera się na zminimalizowaniu bariery słonecznej, czyli uszczupleniu profilu okna i zwiększeniu tym samym powierzchni szyby, przy jednoczesnym zastosowaniu tafli szybowych o maksymalnej przejrzystości. PIXEL posiada smukłe i eleganckie sześciokomorowe profile ramy oraz skrzydła wykonane w klasie A o szerokości zabudowy 70 mm. Dzięki takiej budowie, przez okno do pomieszczenia wpada do 22%* więcej światła słonecznego.

Nowoczesne domy charakteryzują się dużymi przeszkleniami, które redukują barierę pomiędzy wnętrzem a otoczeniem. Poszukujemy rozwiązań dających większą ilość światła, bo odpowiednią grą światła możemy optycznie powiększyć lub pomniejszyć pomieszczenie i zmienić jego charakter. Współczesne okno to PIXEL – to ono tworzy przestrzeń! – dodaje Prezes OKNOPLAST.

Nowy design okna

Bezpieczeństwo nowoczesnych przeszklonych powierzchni

Pomimo smuklejszych profili okiennych, parametry techniczno-użytkowe systemu PIXEL prezentują wysoki poziom zaawansowania. Konstrukcja nowego profilu pozwala na szklenie pakietów szybowych: bezpiecznych i antywłamaniowych. Dodatkowo w oknie PIXEL zastosowano autorski system wzmocnień stalowych, potwierdzony licznymi patentami i zapewniający najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wzmocnienia wykonane wielokrotnie giętej stali zapewniaj sztywność i stabilność konstrukcji, jednocześnie umożliwiając projektowanie okien o dużych gabarytach, kidealnie wpasowujących się w nowoczesne aranżacje. Nowy system to także przygotowane dla OKNOPLAST nowe okucie ProLight firmy WINKHAUS. Gwarantuje ono szereg funkcjonalnych właściwości oraz walory estetyczne znakomicie współgrające z formą okien PIXEL. Skrzydło rozwierno-uchylne posiada funkcję wielostopniowej regulacji uchyłu „FOUR Seasons”. Daje nam ona możliwość wietrzenia pomieszczeń przez cały rok, bez względu na aurę na zewnątrz – przekonuje Grzegorz Bułat, kierownik technologii OKNOPLAST. Okno PIXEL to połączenie klasycznej estetyki z jakością zapewniającą bezpieczeństwo i bardzo dobre parametry technologiczne w doskonałej cenie.

Zaawansowane parametry termoizolacji

Duża powierzchnia okien wcale nie jest przeszkodą w utrzymaniu odpowiedniego bilansu ciepła. Podstawę tego stanowi dobra termoizolacyjność, która mimo wprowadzenia smuklejszych profili okiennych została zachowana, jednocześnie gwarantując niskie straty energii cieplnej i obniżone koszty ogrzewania budynku. Technologom z laboratorium OKOPLAST, pracującym nad konstrukcją okna PIXEL, udało się osiągnąć maksymalny współczynnik przenikalności ciepła Uw (czyli dla całego okna) równy 0,8 dla profilu 70mm. Większa niż w tradycyjnych oknach powierzchnia szyb, dzięki zwiększeniu ilości energii słonecznej wpadającej przez szybę do wnętrza, pozwala również na mniejsze zużycie energii potrzebnej na ogrzanie pomieszczenia. Okna PIXEL umożliwiają tym samym poprawę bilansu energetycznego budynku - różnicy pomiędzy stratą i zyskiem energii.

Okna PIXEL dostępne są w ofercie OKNOPLAST od maja 2016 r. Obowiązuje na nie siedmioletnia gwarancja.

* Wartość uśredniona zysku światła szyby w oknie PIXEL wyposażonym w słupek ruchomy z klamką centralną w stosunku do standardowych rozwiązań okien ze słupkiem ruchomym.

Producenci polecają


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs na zakończenie lata

219 216 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?