Temat założony przez u,
4 zdjęcia, 3 wpisy (ostatni wpis: )
Default avatar
Napisany przez Budzio
#1

Chcemy budować dom w ''Sezamie'' .Czy ktoś buduje ? Na terenie woj.pom. powiad Wejherowski . ? Mile widziane zdięcia bozena.glowienka@wp.pl 

Default avatar
Napisany przez Aleksandra
#2

Hej , czy ktoś teraz buduje domek z tego projektu? Lub czy ktoś wybudował dom w sezamie w województwie pomorskim, warmińsko-mazurskim lub koło warszawy? Chętnie zadalibyśmy kilka pytań. akrawczyk@gumed.edu.pl

Default avatar
Napisany przez Bombidu
#3

Wybudowaliśmy.
Tak wygląda.
Mieszkamy od 10.2013.
Wiele marzeń i funkcjonalności można zrealizować.

Gdyby nie "elefant" to byśmy się nie zdecydowali. Dzięki za wizję lokalną, poświęcony czas i "udzielenie" natchnienia" - szacun dla Całej Rodziny "elefanta".

Czas budowy aż 3 lata. Poniesione nakłady 900tys. wraz z zakupem i uzbrojeniem działki - szczere pole na nierównym terenie - jak malowniczo, tak trudno. Nie planowane: podpiwniczenie, GWC, itd... Wszystkiemu winne warunki ukształtowania terenu i grunt rodzimy - glina. Żałuję, że nie założyliśmy gruntowej pompy ciepła. Ekogroszek z przewymiarowanym 3x kołem z podajnikiem. Koszty roczne utrzymania z podatkami, ubezpieczeniem to 9tys. [Ale są solary i wszystkie sprzęty energooszczędne, a chałupa ma mur trójwarstwowy o grubości 60cm, 17cm wełny w środku wraz z 2,5cm pustki powietrznej). Mur silka, wełna, klinkier ręcznie formowany (pełny - duża pojemność cieplna). Dach ocieplony 27cm wełny, piwnica cała zasypana ziemią na płycie podłogowej z drenażem podpodłogowym, ściany piwniczne 3 warstwowe w środku 8cm styropianu, 12cm twardego styropianu na każdej podłodze również w piwnicy. Ciężka izolacja na ścianach piwniczych (dodatkowo na ścianie mata eco-dren) i płycie piwnicznej. Budynek posiada drenaż podposadzkowy i obwodowy. GWC w układzie okrężnym 65m. Okna sześciokomorowe, trójszybowe. Brama garażowa i wjazdowa sterowna elektrycznie, monitoring, instalacja KD (kontroli dostępu), inercom pomiędzy pomieszczeniami i ogrodzeniem, przydomowa oczyszczalnia ścieków z przepompownią. Zbiornik retencyjny - przelewowy 8m3 do wód drenażowych - wykorzystywany do nawadniania działki - tu poza hydroforem będzie dodatkowa pompa, bo już nie jest przelewowy; "usiadł". Elementy trudne do wykonania-potencjalne mostki termiczne- balkony - również wykusz na drzwiami wejściowymi (tu izolacja od góry płyta pir w foli aluminiowej od doły pir-styropian)]. Dla tych co się znają to wiedzą, że i tak mało wyszło.

Czy było warto?

Dla mnie warto.

Jeśli pomogłem to powodzenia.

Dołączone zdjęcia:

forum Dom w sezamie obrazek 94954
forum Dom w sezamie obrazek 94955
forum Dom w sezamie obrazek 94956
forum Dom w sezamie obrazek 94957
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?