Blog założony przez mGr.
Projekt: Dom w amarantusach 6 (G2). Na blogu 3 wpisy, 7 zdjęć, 2 komentarze.

Wylewanie fundamentów

19 października nastał ten moment! Poszło sprawnie i bez niespodzianek, a tych najbardziej bałem się przy ławach schodkowych.

White
White
White
Dodaj komentarz

Wykopy

W połowie sierpnia ruszyliśmy z wykopami i szalowaniem fundamentów. 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Początki

Projekt ten tak naprawdę wybraliśmy z żoną (wtedy jeszcze nie) z 6-7 lat temu. Tak się nam spodobał, że to w sumie pod niego szukaliśmy działki, a gdy już znaleźliśmy taką, która spełniała wszystkie nasze oczekiwania i postanowiliśmy jeszcze trochę poszperać w innych projektach bo przecież przez 7 lat powstały setki innych - nic nie podobało się nam tak jak nasz początkowy wybór.

Działkę kupiliśmy jakoś pod koniec zeszłego roku na przełomie października/listopada. I tak zaczęła się nasza przygoda... 

Działka porośnięta roślinnością trawiastą oraz pojedynczymi drzewami - jak to ładnie stwierdzał akt notarialny. Tak więc trzeba je było wyciąć, chwyciłem z ojcem za piły i tak też się stało na przełomie stycznia/lutego tego roku. Później przyszły jeszcze chwilowe mrozy i wstrzymaliśmy się z odkorzenianiem i ściągnięciem humusu. Do tematu wróciliśmy na początku maja i na działce pojawił się pierwszy ciężki sprzęt. Po 8 godzinach pracy kata działeczka była równiutka i pozbawiona korzeni.

W międzyczasie tworzyła się adaptacja projektu. Po jego otrzymaniu od razu trafił razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę do urzędu miasta i zaczęło się czekanie. Po kilku poprawkach jednych bardziej słusznych innych mniej żeby nie powiedzieć brzydko o wymysłach urzędników... w końcu dnia 16 lipca 2018r. otrzymaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę.

No i zaczynamy....

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?