Blog założony przez mGr.
Projekt: Dom w amarantusach 6 (G2). Na blogu 13 wpisów, 57 zdjęć, 6 komentarzy.

Instalacje

W drugiej połowie marca przyszedł czas na wycinanie bruzd, wiercenie otworów pod puszki instalacji elektrycznej. Instalacja wodna, sanitarna, kanalizacja i centralnego odkurzacza wskoczyła jakoś na początku maja. Na chwilę obecną walcze z izolacją posadzki a zaraz po tym rozkładamy podłogówkę i zalewamy posadzkę. Tynki w założeniu mieliśmy zrobić przed podłogą ale stwierdziłem, że odwrócimy kolejnośc ze względu na dosyć sporą ilość instalacji na podłodze.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Montaż okien, ścianki działowe

Montaż okien zaplanowany był na połowe stycznia dlatego jeszcze w grudniu zaczeliśmy stawiać ścianki działowe. Tak jak ściany konstrukcyjne tak i działówki postawiliśmy z silki. Montaż okien (20szt.) zaczęto 14 stycznia i potrwał 3 dni.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Więźba i krycie

Na początku sierpnia 2019 ruszyliśmy z więźbą. W międzyczasie wymurowaliśmy kominy. Wykończyłem je jak dla mnie bardzo fajnym materiałem elastolith - elastyczna płytka klinkierowa. I tym sposobem na koniec roku dach był prawie skończony.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop wykończenia

Jako, że cieśla miał wchodzić dopiero w sierpniu tak też strop spokojnie dojżewał a my w wolnej chwili wyszalowaliśmy i zalaliśmy murki pod murłaty. Tak oto na koniec lipca budynek czekał na więźbe.
White
White
Dodaj komentarz

Strop

Pod koniec kwietnia przyszedł czas na strop. Wstępnie myślałem o filigranie jednak po rozpatrzeniu wszystkich za i przeciw oraz podliczeniu kosztów zdecydowałem się jednak na monolit. W międzyczasie zaszalowaliśmy i zalaliśmy jeszcze słupy. I tak 20 maja zalaliśmy strop.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany parteru

12 marca 2019 ruszyliśmy ze ścianami. Wybór padł na silkę. I już na samym początku wyszedł pewien problem... jedna ze ścian fundamentowych była przesunięta o 50cm do środka budynku tym samym zmniejszając szerokość salonu. Dlaczego ten błąd wyszedł dopiero na tym etapie i kto zawinił? Do tej pory przecież wszystko się zgadzało... od fundamentów począwszy. Okazało się, że geodeta źle odjął rzędne osi ścian, a my nie sprawdziliśmy wymiarów tylko wzorowaliśmy się na wytyczonych osiach. W pierwszej chwili chcieliśmy zostawić tak jak wyszło zmniejszając salon. Jednak po przespaniu się z tym stwierdziłem, iż na tym etapie można to jeszcze naprawić a jeżeli mam sobie całe życie pluć w brodę, że tego nie zmieniłem to wolę ponieść troszkę dodatkowych kosztów i mieć szerszy salon. I tak dzień po zaczęciu ścianek odkopywaliśmy jedną ze ścian fubdamentowych aby wykonać dodatkową ławę i ścianę fundamentową we właściwym miejscu. Reszta prac na szczęście przebiegła bez żadnych niespodzianek i ściany wraz z nadprożami stały już gotowe na początku kwietnia.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Równanie terenu i chudziaki

Równanie terenu, zagęszczanie, chudziaki i cała robota zniknęła pod ziemią i zostało lotnisko. Żona na tym etapie stwierdziła, że dom jest ogromny, a co się okazało chwilę później i tak został przypadkowo zmniejszony...
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Po krótkiej przerwie

Po krótkiej przerwie nastał czas na zamknięcie etapu "piwnica". I tym slosobem na koniec stycznia zaszalowaliśmy wieńce, pokręciliśmy zbrojenia na zamki no i zalaliśmy to zwieńczając strop nad piwnicą. Na początku marca - izolacja ścianek fundamentowych, zasypywanie i zagęszczanie gruntu oraz pierwsze dostawy silki.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Strop nad piwnicą i schody

Wszystko przebiegało zgodnie z planem i tak oto 17 grudnia 2018 na strop przyjechały płyty strunobetonowe. Do połowy stycznia 2019 udało się jeszcze zaszalowac, zazbroić i zalać schody do piwnicy. Później przyszła krótka przerwa spowodowana opadaki śniegu i mrozem.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany piwnic

Troszkę mnie tu nie było, więc czas nadgonić zaległości... Na początku listopada 2018 zaczeliśmy ściany piwnic. A przy końcu listopada wskoczyły ściany fundamentowe. Ściany pwinic w całości wykonaliśmy na mokro z betonu C20/25 W8 a żeby mieć pewność, że nie będzie nam zalewać piwnicy ściany zostały zaizolowane superflexem. Na to przyszło 10cm styroduru i folia kubełkowa.
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wylewanie fundamentów

19 października nastał ten moment! Poszło sprawnie i bez niespodzianek, a tych najbardziej bałem się przy ławach schodkowych.

White
White
White
Dodaj komentarz

Wykopy

W połowie sierpnia ruszyliśmy z wykopami i szalowaniem fundamentów. 

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Początki

Projekt ten tak naprawdę wybraliśmy z żoną (wtedy jeszcze nie) z 6-7 lat temu. Tak się nam spodobał, że to w sumie pod niego szukaliśmy działki, a gdy już znaleźliśmy taką, która spełniała wszystkie nasze oczekiwania i postanowiliśmy jeszcze trochę poszperać w innych projektach bo przecież przez 7 lat powstały setki innych - nic nie podobało się nam tak jak nasz początkowy wybór.

Działkę kupiliśmy jakoś pod koniec zeszłego roku na przełomie października/listopada. I tak zaczęła się nasza przygoda... 

Działka porośnięta roślinnością trawiastą oraz pojedynczymi drzewami - jak to ładnie stwierdzał akt notarialny. Tak więc trzeba je było wyciąć, chwyciłem z ojcem za piły i tak też się stało na przełomie stycznia/lutego tego roku. Później przyszły jeszcze chwilowe mrozy i wstrzymaliśmy się z odkorzenianiem i ściągnięciem humusu. Do tematu wróciliśmy na początku maja i na działce pojawił się pierwszy ciężki sprzęt. Po 8 godzinach pracy kata działeczka była równiutka i pozbawiona korzeni.

W międzyczasie tworzyła się adaptacja projektu. Po jego otrzymaniu od razu trafił razem z wnioskiem o pozwolenie na budowę do urzędu miasta i zaczęło się czekanie. Po kilku poprawkach jednych bardziej słusznych innych mniej żeby nie powiedzieć brzydko o wymysłach urzędników... w końcu dnia 16 lipca 2018r. otrzymaliśmy decyzję o pozwoleniu na budowę.

No i zaczynamy....

Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?