1 do 7 z 7 projektów domków letniskowych
Sortuj:

Projekty domków letniskowych – idealne na udany wypoczynek

Własny domek nad jeziorem, na wsi lub w górach to dla wielu osób najlepsze miejsce, w którym cała rodzina może spędzać weekend, urlop lub długie wakacje. Oferta ARCHON+ to nie tylko projekty domów jednorodzinnych, przeznaczone do całorocznego użytkowania, ale także projekty domków rekreacyjnych o różnej powierzchni użytkowej i programach funkcjonalnych, przygotowane z myślą o Inwestorach ceniących sobie możliwość komfortowego, sezonowego wypoczynku w otoczeniu przyrody.

Jaki projekt domku letniskowego wybrać? - poznaj ofertę ARCHON+

Wybór zawsze podyktowany jest indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami każdej rodziny. Część Inwestorów decyduje się na projekty domków rekreacyjnych drewnianych, inni wybierają projekty domów letniskowych murowanych. W pracowni ARCHON+ przygotowaliśmy ciekawe projekty domków działkowych, które wyróżniają się przemyślanymi programami funkcjonalnymi. Ich niewielkie wnętrza są wygodne w użytkowaniu i gwarantują letnikom udany wypoczynek. Posiadamy projekty domów letniskowych z tarasem, który płynnie łączy wnętrze z otoczeniem i może pełnić funkcję salonu lub jadalni na świeżym powietrzu. Interesująco prezentują się projekty nowoczesnych domków letniskowych, w których strefę tarasową przesłaniają pergole, a duże przeszklenia pozwalają podziwiać przyrodę w szerokim kadrze. Gotowe projekty domków letniskowych ARCHON+ to pomysłowe koncepcje architektoniczne, dbamy o to, by harmonijnie wpisywały się w otaczający krajobraz. Wykończone naturalnymi materiałami elewacje prezentują się bardzo atrakcyjnie i pięknie komponują się z przyrodą. W naszej pracowni kupicie projekt domku letniskowego z kosztorysem, który ułatwi organizację budowy i usprawni jej przebieg. W kolekcji gotowe projekty domków letniskowych prezentujemy budynki o różnej powierzchni i ilości kondygnacji. Znajdziecie u nas małe domki letniskowe, projekty idealne na małe i wąskie działki, tanie projekty domów letniskowych o prostej konstrukcji bryły, domki letniskowe projekty parterowe oraz z poddaszem. W ARCHON+ posiadamy również domki letniskowe z antresolą. Nasze projekty przypadną do gustu zarówno miłośnikom tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury.

Projekty domów letniskowych – co je wyróżnia

Zgodnie z definicją domek letniskowy jest budynkiem wykorzystywanym sezonowo w celach rekreacyjnych, w odróżnieniu od całorocznych domów mieszkalnych. W naszej kolekcji przygotowaliśmy domki letniskowe projekty gotowe, dzięki którym wielu Inwestorów będzie mogło spełnić marzenia o posiadaniu własnego domku nad jeziorem, czy w górach. Plany domków letniskowych to niewielkie budynki, dzięki czemu łatwo wpisują się w małe działki. Koszt jej zakupu nie będzie wygórowany, co sprawia, że opcja budowy własnego domku jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Domki letniskowe są obiektami rekreacji indywidualnej, dlatego działka, na której Inwestor będzie realizował plan domku letniskowego nie musi być uzbrojona. Wybierając projekty domów rekreacyjnych, należy pamiętać o konieczności zachowania wymaganych odległości pomiędzy ścianami budynku a granicą działki, które są analogiczne jak w przypadku całorocznego domu jednorodzinnego. W zależności od wielkości powierzchni użytkowej, jaką przewidują plany domków letniskowych oraz ilości kondygnacji obowiązują różne zasady, na podstawie których można rozpocząć budowę domku rekreacyjnego. Spełniając określone warunki można realizować niektóre projekty domków letniskowych bez pozwolenia na budowę.

Jak wybudować domek letniskowy bez pozwolenia na budowę?

Obowiązujące aktualnie przepisy zezwalają, aby realizować niektóre projekty domów rekreacyjnych bez pozwolenia na budowę. Taka uproszczona procedura umożliwi Inwestorowi szybsze przystąpienie do prac budowlanych, jednak muszą zostać spełnione określone warunki. Zatem, aby realizować plany domów letniskowych bez pozwolenia, muszą to być wolno stojące budynki parterowe, o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35m2 oraz liczba takich obiektów na działce nie może być większa niż jeden domek na każde 500 m2 działki. Projekty domów letniskowych do 35m2 to projekty małych domków letniskowych, jednak dzięki pomysłowym i funkcjonalnym rozwiązaniom przestrzennym, ich niewielkie, jednokondygnacyjne wnętrza zapewniają wygodne użytkowanie. Na zgłoszenie mogą być realizowane także projekty domków letniskowych bez poddasza z antresolą, która nie jest pełną kondygnacją i zgodnie z prawem może znajdować się w takim budynku. W naszej ofercie przygotowaliśmy różne projekty domków działkowych do 35 m2, wśród nich znajdują się również projekty domków letniskowych parterowych z antresolą.

Projekty domów letniskowych z poddaszem wymagają pozwolenia na budowę

Jeżeli projekt domu rekreacyjnego nie spełnia warunków, zezwalających na skorzystanie z procedury zgłoszenia, a więc posiada użytkowe poddasze lub jego powierzchnia zabudowy przekracza 35m2, wówczas Inwestor musi uzyskać pozwolenie na budowę takiego obiektu. Cała procedura jest analogiczna jak w przypadku budowy domu całorocznego. W ofercie ARCHON+ posiadamy interesujące projekty domków letniskowych z poddaszem, które dzięki większej powierzchni oferują bardziej rozbudowany program użytkowy, z czytelnym podziałem na część dzienną na parterze oraz prywatną na poddaszu.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?