1 do 36 z 40 projektów domków letniskowych
1

Projekty domków letniskowych – idealne na udany wypoczynek

Własny domek letniskowy nad jeziorem, na wsi lub w górach to dla wielu osób najlepsze miejsce, w którym cała rodzina może spędzać weekend, urlop lub długie wakacje. Oferta ARCHON+ to nie tylko projekty domów jednorodzinnych, przeznaczone do całorocznego użytkowania, ale także projekty domków rekreacyjnych o różnej powierzchni użytkowej i programach funkcjonalnych, przygotowane z myślą o Inwestorach ceniących sobie możliwość komfortowego, sezonowego wypoczynku w otoczeniu przyrody.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo urocze parterowe projekty domków rekreacyjnych do 35m2 powierzchni zabudowy, które można realizować bez pozwolenia na budowę oraz większe domki letniskowe. W ramach prezentowanej kolekcji chcemy również przedstawić Państwu projekty domków całorocznych do 80m2 bez garażu i bez piwnicy. Są to małe domki jednorodzinne, w których można mieszkać na stałe, bądź w zależności od potrzeb, mogą również pełnić funkcję domku wakacyjnego. Tego typu dom do 80m2 dla wielu Inwestorów może okazać się najlepszą inwestycją, odpowiednio docieplony i przystosowany do użytkowania całorocznego, doskonale sprawdzi się jako sezonowa baza wypoczynkowa nie tylko latem, ale również zimą. Wśród nich znajdują się ekonomiczne w realizacji projekty małych domów parterowych do 80m2 oraz małe domy do 80m2 z poddaszem użytkowym. Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty, mamy nadzieję, że właśnie w ARCHON+ znajdziecie Państwo idealny projekt domu letniskowego.

Jaki projekt domku letniskowego wybrać? - poznaj ofertę ARCHON+

Wybór zawsze podyktowany jest indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami każdej rodziny. Część Inwestorów decyduje się na projekty domków rekreacyjnych drewnianych, inni wybierają projekty domów letniskowych murowanych. W pracowni ARCHON+ przygotowaliśmy ciekawe projekty domków działkowych, które wyróżniają się przemyślanymi programami funkcjonalnymi. Ich niewielkie wnętrza są wygodne w użytkowaniu i gwarantują letnikom udany wypoczynek. Posiadamy projekty domów letniskowych z tarasem, który płynnie łączy wnętrze z otoczeniem i może pełnić funkcję salonu lub jadalni na świeżym powietrzu. Interesująco prezentują się projekty nowoczesnych domków letniskowych, w których strefę tarasową przesłaniają pergole, a duże przeszklenia pozwalają podziwiać przyrodę w szerokim kadrze. Gotowe projekty domków letniskowych ARCHON+ to pomysłowe koncepcje architektoniczne, dbamy o to, by harmonijnie wpisywały się w otaczający krajobraz. Wykończone naturalnymi materiałami elewacje prezentują się bardzo atrakcyjnie i pięknie komponują się z przyrodą. W naszej pracowni kupicie projekt domku letniskowego z kosztorysem, który ułatwi organizację budowy i usprawni jej przebieg. W kolekcji gotowe projekty domków letniskowych prezentujemy budynki o różnej powierzchni i ilości kondygnacji. Znajdziecie u nas małe domki letniskowe, projekty idealne na małe i wąskie działki, tanie projekty domów letniskowych o prostej konstrukcji bryły, domki letniskowe parterowe oraz z poddaszem. W ARCHON+ posiadamy również domki letniskowe z antresolą. Nasze projekty przypadną do gustu zarówno miłośnikom tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury.

Projekty domów letniskowych – co je wyróżnia ?

Zgodnie z definicją domek letniskowy jest budynkiem wykorzystywanym sezonowo w celach rekreacyjnych, w odróżnieniu od całorocznych domów mieszkalnych. W naszej kolekcji przygotowaliśmy domki letniskowe, dzięki którym wielu Inwestorów będzie mogło spełnić marzenia o posiadaniu własnego domku nad jeziorem, czy w górach. Plany domków letniskowych zakładają budowę niewielkich budynków, dzięki czemu łatwo wpisują się w małe działki. Koszt jej zakupu nie będzie wygórowany, co sprawia, że opcja budowy własnego domku jest jeszcze bardziej atrakcyjna. Domki letniskowe są obiektami rekreacji indywidualnej, dlatego działka, na której Inwestor będzie realizował plan domku letniskowego nie musi być uzbrojona. Wybierając projekty domów rekreacyjnych, należy pamiętać o konieczności zachowania wymaganych odległości pomiędzy ścianami budynku a granicą działki, które są analogiczne jak w przypadku całorocznego domu jednorodzinnego. W zależności od wielkości powierzchni użytkowej, jaką przewidują plany domków letniskowych oraz ilości kondygnacji obowiązują różne zasady, na podstawie których można rozpocząć budowę domku rekreacyjnego. Spełniając określone warunki można realizować niektóre projekty domków letniskowych bez pozwolenia na budowę.

Projekty domków letniskowych do 35m2 – czyli, jak można wybudować domek letniskowy bez pozwolenia na budowę?

Obowiązujące aktualnie przepisy zezwalają, aby realizować niektóre projekty domów letniskowych bez pozwolenia na budowę. Taka uproszczona procedura umożliwi Inwestorowi szybsze przystąpienie do prac budowlanych, jednak muszą zostać spełnione określone warunki. Aby ułatwić Państwu poszukiwania takich dokumentacji stworzyliśmy w ramach naszej oferty specjalną kolekcję: projekty domków letniskowych do 35m2. Wszystkie prezentowane w niej propozycje to projekty domów bez pozwolenia, czyli tzw. projekty domków letniskowych na zgłoszenie. Należy pamiętać, że jeżeli chcemy realizować plany domów letniskowych bez pozwolenia, muszą to być wolno stojące budynki parterowe, o powierzchni zabudowy do 35m2 oraz liczba takich obiektów na działce nie może być większa niż jeden domek na każde 500 m2 działki. Tak więc, z szybkiej procedury zgłoszenia mogą skorzystać Inwestorzy, którzy wybiorą parterowe projekty domów letniskowych do 35m2 powierzchni zabudowy, ale także projekty domków letniskowych do 35 m2 z antresolą, która nie jest kondygnacją i zgodnie z prawem może znajdować się w takim budynku. Na zgłoszenie można także realizować projekty domów 35m2 z poddaszem nieużytkowym.

Projekty domów letniskowych z poddaszem wymagają pozwolenia na budowę

W każdej sytuacji, gdy projekt domu rekreacyjnego nie spełnia warunków, zezwalających na skorzystanie z procedury zgłoszenia, Inwestor musi złożyć wniosek i uzyskać pozwolenie na budowę. Jeżeli wybierzemy projekt domku letniskowego z poddaszem użytkowym lub powierzchnia zabudowy domu przekracza 35m2, wówczas konieczne jest pozwolenie na budowę takiego obiektu. Formalności, jakich trzeba dopełnić są analogiczne, jak w przypadku budowy domu całorocznego. W ofercie ARCHON+ posiadamy interesujące projekty domków letniskowych z poddaszem, które dzięki większej powierzchni oferują bardziej rozbudowany program użytkowy, z czytelnym podziałem na część dzienną na parterze oraz prywatną na poddaszu.

Projekty małych domków całorocznych

Poszukując pomysłu na swój wymarzony domek rekreacyjny warto wziąć pod uwagę także projekty domów całorocznych do 80m2. Wybierając taki projekt domu 80m2 stworzymy sobie komfortową, zaciszną bazę nie tylko do sezonowego wypoczynku. Mały domek całoroczny może okazać się doskonałą inwestycją także na przyszłość, gdy ograniczymy zawodową aktywność i będziemy chcieli na stałe zamieszkać z dala od miejskiego zgiełku. W ramach tej kategorii wyselekcjonowaliśmy z naszej oferty projekty małych domów do 80m2, bez garażu oraz bez piwnicy. Są to zarówno parterowe projekty domów do 80m2, jak i domy do 80m2 z poddaszem użytkowym, odpowiednie do realizacji na różnych, w tym także niewielkich i wąskich działkach. Większość z nich to projekty domów tanich w budowie do 80m2, zawierają proste rozwiązania konstrukcyjne, które umożliwiają sprawną i ekonomiczną realizację. Prezentowane domy 80m2 wyróżniają się efektowną estetyką, a ich różnorodne programy funkcjonalne dają wiele możliwości dopasowania do potrzeb. Jeżeli poszukujecie domku o konkretnej wielkości powierzchni, wystarczy skorzystać z opcji filtrowania i wybrać odpowiednie projekty np.: małe domy 70m2.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej oferty z prezentowanej kolekcji: projekty domków letniskowych.

Polecamy także artykuł: Budowa domku letniskowego – sprawdź, co musisz wiedzieć.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?