Kolekcje - projekty domów ARCHON+
1 do 35 z 2370 projektów domów nowoczesnych
oglądasz stronę   z 68

Zobacz również

newsletter
Katalog
e-poradnik

Projekty domów nowoczesnych w ofercie ARCHON+

Nowoczesne projekty domów ARCHON+ to idealne połączenie komfortu, energooszczędności i efektownego wyglądu bryły. Nowoczesne projekty w naszej ofercie stanowią wyjątkową i obszerną kolekcję domów, które wpisują się w aktualne trendy oraz współczesny design, spełniają różne oczekiwania Inwestorów i gwarantują komfort użytkowania. Plany domów nowoczesnych, podobnie jak cała nasza oferta, tworzone są z dbałością o detale, tak by każdy element architektury i stylizacji służył wygodzie mieszkańców i cieszył właścicieli atrakcyjnym wyglądem.

Projekty nowoczesnych domów zwracają uwagę efektowną estetyką elewacji, podkreśloną przez naturalne materiały wykończeniowe oraz zachwycają starannie przemyślanymi, komfortowymi programami funkcjonalnymi dobrze dopasowanymi do różnych, indywidualnych potrzeb. W prezentowanej kolekcji znajdą Państwo nowoczesne domy mieszkalne w każdej kategorii. Dla Inwestorów prywatnych, zainteresowanych budową domu nowoczesnego, przygotowaliśmy nowoczesne domy jednorodzinne, a wśród nich mnóstwo projektów domów z poddaszem użytkowym, projektów domów piętrowych oraz nowoczesne domy parterowe, ich zróżnicowana powierzchnia użytkowa pozwala na dopasowanie projektu do potrzeb każdej rodziny. Selekcjonując naszą ofertę, bardzo szybko znajdziecie nowoczesne domy z oczekiwaną liczbą pokoi, w tym także te, posiadające dodatkowe pokoje na parterze, które bardzo często mieszkańcy użytkują jako domowe biuro. Korzystając z zaawansowanej wyszukiwarki, można zdefiniować szereg innych kryteriów, w tym również określić potrzebę posiadania garderoby, spiżarni, pralni, czy preferowany rodzaj ogrzewania (gazowe, bądź paliwo stałe). Nasze projekty domów w nowoczesnym stylu to propozycje na różne typy i wymiary działek, również te, których szerokość nie przekracza 16 metrów. Spełniają one różnorodne wymogi i informacje zawarte w MPZP lub WZ, z powodzeniem dopasujecie Państwo projekt nowoczesnego domu pod względem rodzaju zadaszenia, określicie właściwy kąt nachylenia dachu, wysokość budynku. Przygotowaliśmy nowoczesne projekty z dwuspadowym dachem, z płaskim dachem, a także z dachem wielospadowym. W kolekcji posiadamy nowoczesne projekty domów z garażem jednostanowiskowym, oraz projekty domów z garażem dwustanowiskowym, a także nowoczesne domy gotowe w wersji bez garażu. Jeżeli chcielibyście Państwo wybudować właśnie taki dom, wówczas idealną opcją uzupełnienia zabudowy mogą być oferowane przez nas projekty garaży.

Posiadamy również projekty domów dwurodzinnych oraz ciekawe projekty domów nowoczesnych dla Deweloperów, zarówno projekty domów bliźniaczych, projekty domów szeregowych, jak i nowoczesne projekty domów wielorodzinnych. W kolekcji mieszczą się domy przystosowane do realizacji na działkach z wjazdem od południa, projekty domów na działkę na stoku oraz nowoczesne projekty domów na wąską działkę, które z pewnością pomogą Państwu pokonać ograniczenia wynikające z niezbyt dużej szerokości działki. Ta różnorodność sprawia, że każdy Inwestor z powodzeniem znajdzie tutaj swój wymarzony dom, doskonale przystosowany do jego potrzeb.

Jakie są nowoczesne domy?

Nowoczesna architektura domów jednorodzinnych wpisuje się w obowiązujący od dłuższego czasu nurt proekologiczny. Projektowanie nowoczesnych domów to odchodzenie od tradycyjnych form na rzecz lekkich, prostych i ekonomicznych konstrukcji. Nowoczesna architektura domów wyróżnia się minimalizmem, miejsce dekoracji zajmuje elegancka prostota i funkcjonalność, wprowadzająca do wnętrz naturalny ład i porządek. Podążając za aktualnymi trendami, Inwestorzy coraz chętniej decydują się na budowę domu, którego bryła jest zwarta, kompaktowa, przekryta najczęściej dachem dwuspadowym lub dachem płaskim. Najczęściej wybierają projekty domów z dachem płaskim, o efektownie przeszklonych wnętrzach, które poprzez taras od strony ogrodu płynnie integrują się z otoczeniem, a otwarte przestrzenie i pomysłowe układy funkcjonalne dodają im atrakcyjności i zapewniają komfortowe użytkowanie.

Nowoczesne projekty domów to projekty domów energooszczędnych

Nowoczesna architektura domów jednorodzinnych to dążenie do upraszczania bryły. Warto podkreślić, że taka forma budynku pozytywnie oddziałuje na jego standard energetyczny. Ograniczona liczba detali i załamań bryły minimalizuje ryzyko powstawania mostków termicznych, dzięki czemu domy nowoczesne są ekonomiczne w późniejszej eksploatacji. Zwiększaniu efektywności energetycznej domu sprzyja także rozwój nowoczesnych technologii i zastosowanie nowoczesnych instalacji. Kupując projekty domów w ARCHON+ możecie Państwo także skorzystać z oferowanych przez naszą pracownię projektów dodatkowych instalacji, dzięki którym dostosujecie standard do oczekiwań, zapewniając maksymalny komfort. Spośród dodatkowych rozwiązań Inwestorzy coraz częściej decydują się na pompę ciepła oraz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła, które pozwalają w efektywny sposób zwiększyć energooszczędność budynków i ograniczyć koszty ogrzewania.
Dodatkowe rozwiązania energooszczędne dostępne w ARCHON+

Nowoczesne przeszklone domy

Współczesne domy to domy oszklone, efektownie otwarte na widok zewnętrzny. Duże przeszklenia, w tym także okazałe okna narożne są charakterystycznymi detalami wyróżniającymi nowoczesne projekty architektoniczne, nadającymi konstrukcji lekkości. Nie tylko podkreślają walory estetyczne bryły i wnętrza, ale jednocześnie sprzyjają dobremu wykorzystaniu ciepła i energii słonecznej, co pozwala ograniczyć późniejsze koszty użytkowania. Coraz częściej w nowoczesnych domach projektuje się panoramiczne przeszklenia, które w niezwykle atrakcyjny sposób integrują dom z otaczającym ogrodem, stanowią ważny element dekoracyjny, który pozytywnie wpływa na wrażenie przestronności i oddechu w pomieszczeniach. Szczególnie wyjątkową prezencję zyskuje nowoczesny dom z przeszkloną ścianą, która tworzy wspaniały efekt wzajemnego przenikania wnętrza z ogrodem. Tego rodzaju projekty domów oszklonych z pewnością przypadną do gustu osobom, ceniącym oryginalne rozwiązania, stwarzają duże możliwości aranżacyjne, wyrażają nowoczesne podejście do projektowania i pozwalają wykreować ultranowoczesne wnętrza.

Otwarcie domu na ogród i jego płynne połączenie z naturą wspierają rozległe tarasy, niejednokrotnie częściowo zadaszone, by zapewnić możliwość korzystania z wypoczynku na świeżym powietrzu w każdą pogodę. Stanowią one efektowne przedłużenie strefy wypoczynkowej salonu, mogą być również dostępne ze strefy prywatnej domu. Znakomicie spełniają funkcję jadalni lub zacisznego kącika kawowego, wszystko w zależności od Państwa potrzeb. Doskonale sprawdzają się tutaj elementy małej architektury w postaci np. drewnianej pergoli, która poprzez zastosowane materiały, naturalnie wpisuje dom w otaczający krajobraz.

Projekt domu nowoczesnego - jakie są nowoczesne elewacje domów?

Piękne, nowoczesne domy i ich projekty charakteryzuje stonowana i elegancka kolorystyka elewacji, tynki w odcieniach bieli i modnych szarości, doskonale podkreślają ich prostą bryłę. Wybrane elementy architektoniczne często akcentowane są okładzinami z naturalnych materiałów. Drewno na elewacji domu wprowadza klimatyczną nowoczesność oraz harmonijnie integruje dom z otoczeniem. Doskonałym dopełnieniem aranżacji nowoczesnej elewacji jest beton architektoniczny, stosowany jako dodający charakteru akcent, świetnie prezentuje się także na większych fragmentach elewacji. Ciekawy design zapewniają okładziny z klinkieru, cegły, kamienia. Popularnym materiałem wykończeniowym jest również szkło i chromowana stal, doskonale sprawdzająca się na takich elementach jak balustrady czy poręcze. Wykończenie elewacji w wysokim standardzie, eleganckie i atrakcyjne, to cecha, która wyróżnia projekty nowoczesnych domów ARCHON+.

Nowoczesne wnętrza domów

Cechą nowoczesnych projektów domów jest również funkcjonalny i ergonomiczny charakter układu przestrzennego wnętrz. Strefa dzienna projektu nowoczesnego domu to otwarta przestrzeń. Salon płynnie łączy się z jadalnią, a ta wygodnie komunikuje się z kuchnią, dzięki temu życie codzienne mieszkańców toczy się na otwartej, jasnej przestrzeni, przyjaznej dla wszystkich domowników i ich gości. W takich otwartych wnętrzach powierzchnia komunikacyjna staje się częścią użytkową domu. Interesujące efekty wizualne zapewniają antresole, które nawet niewielkim wnętrzom dodają przestronności. Powierzchnie antresoli można zaaranżować na wiele sposobów i urządzić na niej np.: dodatkową strefę wypoczynkową, czy otwartą pracownię. W naszej ofercie posiadamy ciekawe projekty domów z antresolą.

Nowoczesne projekty domów jednorodzinnych ARCHON+ idealne dla każdej rodziny

Każdy dom musi być w optymalny sposób przystosowany do potrzeb mieszkańców. Chcemy umożliwić Państwu szeroki i swobodny wybór, dlatego nasza oferta to obszerny katalog domów nowoczesnych w dowolnych przedziałach metrażowych, o różnej liczbie kondygnacji oraz zróżnicowanych programach użytkowych i układach pomieszczeń. Korzystając ze szczegółowej wyszukiwarki, można szybko znaleźć nowoczesne budynki jednorodzinne, spełniające wybrane parametry m.in.: domki jednorodzinne nowoczesne do 80 m2, nowoczesne projekty małych domów do 100 m2, które dla wielu osób stanowią doskonałą alternatywę dla mieszkania, małe nowoczesne domy do 150 m2, a także duże domy jednorodzinne, nowoczesne wille oraz projekty nowoczesnych rezydencji. Biorąc pod uwagę różne preferencje pod względem liczby kondygnacji, przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesne domy z poddaszem użytkowym, nowoczesne domy piętrowe oraz projekty domów nowoczesnych parterowych.

Domy parterowe w nowoczesnym stylu w ofercie ARCHON+

Nowoczesny dom parterowy to dla wielu rodzin najlepszy wybór i spełnienie marzeń. Współcześni Inwestorzy pokochali nowoczesne domy jednopoziomowe, urzekające bliskością ogrodu, oraz przestronnością wnętrz. Domy, w których znajdują się tylko kondygnacje parterowe, przede wszystkim zapewniają mieszkańcom wygodną komunikację, a dla wielu rodzin brak schodów ma bardzo istotne znaczenie. Aby każdy mógł swobodnie wybrać najlepszy parterowy dom nowoczesny architekci ARCHON+ przygotowali różnorodne i wyjątkowe nowoczesne projekty domów jednorodzinnych parterowych, na podstawie których powstanie Państwa wymarzona nowoczesna parterówka. Wśród naszych propozycji znajdują się niewielkie domki parterowe nowoczesne, które wieńczy dach dwuspadowy lub czterospadowy, popularne małe domy nowoczesne parterowe do 100 m2, ciekawe domy parterowe do 150 m2, a także przestronne projekty parterowych domów nowoczesnych, powyżej 200 m2, wiele pośród nich to efektownie przeszklone domy parterowe. W ARCHON+ swobodnie wybierzecie Państwo nowoczesne projekty domów jednorodzinnych z garażem jednostanowiskowym, nowoczesne projekty domów parterowych z większym garażem dwustanowiskowym oraz bez garażu. Warto także zwrócić uwagę na nowoczesne domy parterowe z poddaszem, które dzięki przewidzianym w projekcie dwóm wariantom użytkowania, w przyszłości umożliwią Państwu adaptację strychu na cele mieszkalne.

Nowoczesne domy z poddaszem w ARCHON+

Projekty domów z poddaszem użytkowym to w Polsce bardzo popularny rodzaj zabudowy jednorodzinnej. W naszej pracowni znajdziecie Państwo ciekawe projekty domów jednorodzinnych z kategorii: nowoczesne domy z poddaszem, o dowolnej powierzchni oraz dostosowane do realizacji na różnego rodzaju działkach. To nowoczesne domy z dużymi oknami, które sprzyjają dobremu wykorzystaniu słonecznej energii. W ramach oferty nowoczesne projekty domów z poddaszem użytkowym polecamy wyjątkowe projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły, projekty domów z dachem dwuspadowym, bezokapowym, który sprawia, że tradycyjna forma budynku zyskuje nowoczesny wygląd. Taki dwupołaciowy dach wraz z prostą formą bryły to rozwiązania konstrukcyjne, które również wpływają na zmniejszenie zapotrzebowania budynku na energię.
Już teraz zobacz nasze wszystkie domy z użytkowym poddaszem.

Modernistyczne domy jednorodzinne

Architektura domów jednorodzinnych to także modernistyczne projekty domów w kształcie kostek, które wieńczy płaski dach. W ofercie naszych domów projekty te wchodzą w skład kategorii: nietypowe projekty domów. Wśród nich z pewnością znajdziecie Państwo swój wymarzony modernistyczny dom. Dla wielbicieli nowoczesnej prostoty przygotowaliśmy wiele interesujących propozycji z kolekcji: projekty domów parterowych, projekty domów piętrowych, które kryją przestronne, nieograniczone skosami wnętrza. W domach w modernistycznym stylu nowoczesnym królują duże przeszklenia, również w formie przeszklonych większych fragmentów elewacji, dzięki czemu dom nabiera lekkości, a ogród staje się stałym elementem aranżacji.

Jak zbudować tani nowoczesny dom?

Nasze gotowe projekty domów jednorodzinnych nowoczesnych będą Państwa cieszyć zarówno atrakcyjnym wyglądem i funkcjonalnością użytkową, jak i ekonomiczną realizacją. Wśród przygotowanych przez naszych architektów nowoczesnych projektów domów, znajdziecie ciekawe projekty domów, należące do kolekcji: tanie w budowie. Dzięki odpowiednim rozwiązaniom konstrukcyjnym ich koszty budowy zostały zracjonalizowane. Warto podkreślić, że wybierając projekty domów nowoczesnych z kosztorysem, zapewnicie sobie Państwo także pełną kontrolę wydatków oraz właściwą organizację przebiegu prac.
Dlaczego budowa domu z kosztorysem to dobra decyzja? - odkryjcie wszystkie atuty kosztorysu budowlanego w naszym artykule "Projekty domów z kosztorysem budowlanym".

Poznaj projekty domów nowoczesnych ARCHON+, wybierz najlepszy gotowy projekt domu i zbuduj najpiękniejszy nowoczesny dom parterowy, piętrowy lub z poddaszem! U nas znajdziesz zarówno mały nowoczesny dom jednorodzinny, jak i wymarzoną nowoczesną rezydencję. A jeśli wciąż nie możesz się zdecydować, wypełnij formularz doboru projektu, a nasi Doradcy Projektowi przygotują dla Ciebie kilka najtrafniejszych propozycji, spośród których wybierzesz swój nowoczesny projekt domu.

oglądasz stronę   z 68
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?