Zalety gotowych projektów domów ARCHON+

Własny dom to marzenie, którego realizacja wcale nie musi być skomplikowanym i długotrwałym procesem. Ważne, by w odpowiedni sposób przygotować przedsięwzięcie, a pierwszym krokiem do własnego domu jest wybór dobrego projektu. Sprawdź, dlaczego gotowe projekty domów ARCHON+ cieszą się popularnością Inwestorów, poznaj ich zalety, zaplanuj budowę i zamieszkaj w wymarzonym domu z ogrodem.

Jaki projekt domu wybrać? 

Planując budowę domu każdy Inwestor, kierując się konkretnymi oczekiwaniami przyszłych mieszkańców, indywidualnie podejmuje decyzję o tym, jaki projekt domu wybrać. Jest to odpowiedzialne zadanie, ale zarazem początek ekscytującej przygody, której finałem będzie zamieszkanie w wymarzonej, funkcjonalnej i pięknie urządzonej przestrzeni. To właśnie od wyboru projektu wszystko się zaczyna i bardzo wiele zależy. Dobry wybór projektu domu umożliwi Inwestorowi płynną i bezproblemową budowę, a przyszły dom będzie komfortową i dobrze zaplanowaną przestrzenią do życia dla całej rodziny.

ARCHON+ Biuro Projektów logo Zobacz najciekawsze projekty domów!


Zobacz więcej projektów

Projekt gotowy czy projekt indywidualny?

Duże możliwości w znalezieniu idealnej propozycji daje obszerna i różnorodna kolekcja gotowych projektów katalogowych, które oferuje Pracownia ARCHON+. Gotowe projekty domów z wielu względów cieszą się popularnością osób, planujących budowę. Wybór projektu katalogowego daje im poczucie komfortu, jaki zapewnia przewidywalność kosztów realizacji. W chwili wyboru projektu wiedzą także, jak finalnie będzie wyglądać ich inwestycja, mają również możliwość skorzystania z doświadczeń osób, które już dany projekt zrealizowały. Jednocześnie na etapie adaptacji gotowego projektu istnieje możliwość wprowadzenia modyfikacji, dzięki którym dom będzie jeszcze lepiej dopasowany do indywidualnych oczekiwań. 

Różnorodność oferty ARCHON+ i bogactwo wersji sprawiają, że znalezienie odpowiedniego projektu spełniającego konkretne założenia i oczekiwania nie jest trudne. Inwestorzy w każdej chwili mogą także liczyć na bezpłatną pomoc naszych doradców projektowych. 

Część Inwestorów z różnych względów decyduje się na indywidualny projekt domu. Zdarzają się takie sytuacje, że np. ze względu na specyficzne uwarunkowania działki Inwestora, konieczne jest opracowanie indywidualnego projektu domu, który będzie uwzględniał nietypowe rozwiązania. Projekty indywidualne mogą się okazać trafnym wyborem dla osób, którym zależy na możliwości uczestnictwa w całym procesie powstawania koncepcji ich wymarzonego domu i chcą ją od początku współtworzyć wspólnie z architektem. Taki proces jest jednak bardziej czasochłonny, co Inwestor powinien uwzględnić w swoich planach i terminarzu budowy, jak również to, że efekt będzie można zobaczyć dopiero po zakończeniu wszystkich prac i przygotowaniu wizualizacji. Również dopiero wtedy możliwe będzie poznanie kosztów budowy przyszłego domu. W trakcie indywidualnej współpracy architekt musi dokładnie poznać oczekiwania i preferencje przyszłych mieszkańców, tak by móc zaproponować im odpowiednie rozwiązania funkcjonalne i estetyczne. Koszty opracowania indywidualnych projektów domów są wyższe i mogą być zależne od różnych czynników m.in.: powierzchni budynku, liczby kondygnacji, a także zastosowanych rozwiązań instalacyjnych.

Odkryj zalety gotowych projektów domów ARCHON+

Wachlarz zalet, jakie oferują gotowe projekty domów, sprawia, że planujący budowę domu Inwestorzy bardzo chętnie decydują właśnie na taki wybór. Pracownia ARCHON+ od wielu lat tworzy i systematycznie poszerza swoją ofertę projektów katalogowych, tak by w pełni odpowiadała ona różnorodnym potrzebom Inwestorów i zaspokajała ich oczekiwania estetyczne oraz funkcjonalne.

Sprawdź, co zyskasz, wybierając projekt domu ARCHON+

Zalety gotowych projektów - atrakcyjna cena i krótki czas oczekiwania

1. ATRAKCYJNA CENA i krótki czas oczekiwania na dokumentację

Gotowe projekty ARCHON+ to dokumentacje dostępne „od ręki”, które Inwestorzy otrzymują w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia. Wyjątkiem są niektóre nowości projektowe, prezentowane na stronie w formie koncepcji, do których dokumentacje są w procesie opracowania, przy czym przewidywany termin ukończenia prac jest zawsze określony. Dzięki temu, że Inwestor dysponuje gotowym projektem niemal natychmiast po dokonaniu zakupu, może bardzo szybko przystąpić do załatwiania formalności i następnie rozpoczęcia budowy domu. Z racji swojej powtarzalności gotowy projekt domu jest też tańszy niż indywidualny projekt domu, co pozwala już na starcie na oszczędności.

Zalety gotowych projektów - różnorodność oferty

2. RÓŻNORODNOŚĆ OFERTY i duża swoboda w wyborze najlepszego projektu domu

Kolekcja ARCHON+, obejmująca ponad 2800 gotowych projektów domów to oferta, w której każdy Inwestor znajdzie wiele interesujących i odpowiednich propozycji. Punktem odniesienia w poszukiwaniach gotowego projektu zawsze powinny być ustalenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub w przypadku jego braku wytyczne z decyzji o Warunkach Zabudowy. Mają one dbać o ład przestrzenny, dlatego też mogą definiować wygląd przyszłego domu poprzez określenie jego konkretnych parametrów, w tym m.in.: dopuszczoną liczbę kondygnacji, rodzaj dachu, czy kąt nachylenia połaci, a nawet sposób wykończenia elewacji domu. Wybór projektu definiują też naturalne uwarunkowania konkretnej działki, jej wymiary, kształt, orientacja względem stron świata, czy istniejący drzewostan. 

Ułatwieniem na etapie poszukiwań projektu jest stosowana w ARCHON+ przejrzysta klasyfikacja. Projekty można wygodnie przeglądać według głównych kategorii takich jak m.in.: projekty domów z poddaszem użytkowym, domy parterowe, projekty domów piętrowych, projekty domów małych, czy projekty domów tanich w budowie, bądź też można skorzystać z wyszukiwarki ze szczegółowymi kryteriami wyboru, która umożliwia szybkie i precyzyjne wyselekcjonowanie grupy projektów, spełniającej oczekiwane parametry. Wybór ułatwia także podział na kolekcje z projektami dedykowanymi na wąskie działki, działki z wejściem od południa, czy też działki na stoku, w których uwzględnione zostały odpowiednie rozwiązania funkcjonalno - przestrzenne. 

Zalety gotowych projektó - profesjonalne doradztwo projektowe

3. Profesjonalne doradztwo projektowe

Inwestorom, którzy potrzebują wsparcia w wyborze najlepszego projektu, pomocą służą doświadczeni doradcy projektowi ARCHON+. Gwarantujemy bezpłatne konsultacje oraz pomoc w zakresie wyselekcjonowania projektów, spełniających konkretne wymogi MPZP / WZ i indywidualne założenia przyszłych mieszkańców. Inwestorów poszukujących projektu wymarzonego domu zachęcamy do skorzystania z formularza doboru projektu, na którego podstawie znajdziemy w naszej kolekcji najlepsze propozycje projektowe, a przygotowaną listę prześlemy na wskazany adres email.

Zalety gotowych projektów - pewny wybór i siła sprawdzonych rozwiązań

4. Pewny wybór i siła sprawdzonych rozwiązań

Gotowe projekty domów oferowane przez Pracownię ARCHON+ powstają w odniesieniu do aktualnych potrzeb Inwestorów, są sukcesywnie udoskonalane na bazie ich doświadczeń i zawierają sprawdzone rozwiązania funkcjonalne. Warto przypomnieć, że poszczególne projekty w naszej ofercie dostępne są w rozmaitych wariantach. Powstają dzięki temu rozbudowane rodziny projektów z najpopularniejszymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, które sprawdziły się u innych Inwestorów. Na etapie wyboru i analizy założeń można więc swobodnie porównać poszczególne rozwiązania i modyfikacje, co z pewnością ułatwi podjęcie właściwej i w pełni przemyślanej decyzji.

Zalety gotowych projektów - kosztorys budowlany

5. Kosztorys budowlany - sprawdź rzeczywiste koszty budowy i kontroluj wydatki

Atutem gotowych projektów domów ARCHON+, który doceniają nasi Klienci, są dedykowane kosztorysy budowlane. Inwestor już na etapie wyboru projektu może szybko sprawdzić aktualne koszty budowy domu, którym jest zainteresowany i podjąć decyzję także w odniesieniu do własnych założeń finansowych. Skrócone zestawienia bazujące na szczegółowych wyliczeniach są dostępne na stronach poszczególnych projektów, w zakładce kosztorys. Obrazują rzeczywiste wyceny, dzięki temu, że wszystkie kosztorysy są regularnie raz na kwartał aktualizowane według średnich i minimalnych stawek krajowych Sekocenbudu.

Każdy Inwestor, decydując się projekt domu ARCHON+, może zamówić do niego w promocyjnej cenie dedykowany kosztorys budowlany, będącym łatwym w obsłudze programem. Z kosztorysem można sprawnie zaplanować cały proces budowy domu i koordynować poszczególne prace, zwłaszcza jeżeli Inwestor decyduje się na realizację inwestycji sposobem gospodarczym. Jednym z elementów kosztorysów budowlanych ARCHON+ jest przedmiar robót, czyli szczegółowy wykaz wszystkich prac koniecznych do wybudowania domu wraz z pełnym zestawieniem i ilościami potrzebnych materiałów, sprzętu, robocizny oraz opisem sposobu wykonania. Kosztorysy oferujemy w wersji RODOS, EXCEL oraz PDF wraz z programem RODOS dla ARCHON+, który umożliwia m.in.: elastyczną modyfikację cen materiałów, robocizny i sprzętu, a także zapewniamy bezpłatną aktualizację zakupionych kosztorysów.

Zalety gotowych projektów - wysoka jakość dokumentacji projektowej

6. Wysoka jakość dokumentacji projektowej

Gotowe projekty domów oferowane przez naszą Pracownię wyróżnia szeroki zakres opracowania. A co zawiera projekt? Przede wszystkim szczegółowo opisaną i rozrysowaną zarówno część architektoniczną, konstrukcyjną, jak i instalacyjną. Kompletna, skoordynowana branżowo dokumentacja to dla Inwestora duże ułatwienie na wszystkich etapach realizacji marzeń o własnym domu. Dysponując wszechstronnym opracowaniem, które obejmuje szczegółową część techniczną z rysunkami i opisem rozwiązań konstrukcyjnych oraz instalacyjnych w budynku, można sprawnie poprowadzić prace związane z adaptacją gotowego projektu do konkretnych uwarunkowań działki. Szybciej przebiega także sama budowa domu, Inwestor ma też pewność, że wszystkie najważniejsze kwestie zostały dobrze przemyślane i w optymalny sposób zaprojektowane, nie musi więc tracić czasu na szukanie właściwych rozwiązań. Zalety kompleksowego opracowania dokumentacji doceniają także wykonawcy realizujący domy według projektów ARCHON+ i chętnie polecają naszą Pracownię.

Zalety gotowych projektów - bezpłatna zgoda na zmiany

7. Bezpłatna zgoda na zmiany w projekcie

Wybierając typowe projekty domów, wielu Inwestorów zastanawia się, czy można w gotowej dokumentacji robić jakieś zmiany. Tak, można i – co więcej –  w każdym projekcie ARCHON+ wpisana jest bezpłatna zgodna na wprowadzanie standardowych zmian bez konieczności kontaktu z naszą Pracownią. Dzięki możliwości wprowadzenia niewielkich modyfikacji projektant adaptujący może w szybki sposób jeszcze lepiej dostosować projekt do założeń i oczekiwań Inwestora. Dokładny zakres zmian standardowych można sprawdzić w artykule: Zmiany w projekcie.

Zalety gotowych projektów - wizualizacje wnętrz

8. Wizualizacje wnętrz - sprawdź, jak może wyglądać Twój wymarzony dom

Wizualizacje są jednym z elementów ułatwiających wybór i podjęcie ostatecznej decyzji. Systematycznie poszerzamy galerię wizualizacji wnętrz do projektów domów ARCHON+, dzięki którym można lepiej wyobrazić sobie przyszły dom. Dzięki nim Inwestorzy mogą odkryć możliwości aranżacyjne poszczególnych projektów z naszej kolekcji i lepiej poznać układ pomieszczeń. Wizualizacje prezentują wnętrza w różnych ujęciach, z różnych perspektyw, z zachowaniem odpowiednich proporcji. Mając przed oczami tak realistyczne kadry, prezentujące kuchnię, salon, jadalnię, czy całą strefą dzienną łatwiej jest podjąć decyzję o wyborze danego projektu domu. Jednocześnie pomysłowe rozwiązania aranżacyjne są doskonałym źródłem inspiracji także na późniejszy etap urządzania wymarzonej przestrzeni własnego domu. Prezentujemy na nich wnętrza w różnorodnej kolorystyce, wśród nich nie brak aranżacji w stylu nowoczesnym, minimalistycznym, których urodę i klimat podkreślają naturalne materiały wykończeniowe, takie jak cegła, drewno, czy beton. 
To bogactwo pomysłów, z których można czerpać inspirację do tworzenia własnych, indywidualnych kreacji wnętrzarskich.

Zalety gotowych projektów - zdjęcia i filmy z realizacji

9. Zdjęcia i filmy z realizacji, blogi, fora internetowe oraz grupy w mediach społecznościowych

Mówiąc o zaletach gotowych projektów domów, warto raz jeszcze podkreślić, że wybierając projekt typowy, Inwestor ma szansę skorzystać z doświadczeń innych Inwestorów, którzy już dany dom wybudowali i dzielą się swoimi opiniami, spostrzeżeniami oraz zdjęciami z realizacji na blogach i forach internetowych. To dla każdego Inwestora nieocenione źródło wiedzy praktycznej. Warto wspomnieć, że Pracownia ARCHON+ także prężnie działa w mediach społecznościowych i cieszy się licznym gronem fanów, wśród których aktywnie udzielają się również osoby, które już zakończyły budowę domu, bądź są w trakcie realizacji inwestycji. Na Facebooku tworzymy grupy, zrzeszające fanów poszczególnych „rodzin projektowych” np. Malinówki, Które Kochacie, Renklody, Które Kochacie itp., dzięki czemu można bardzo łatwo dotrzeć do grona osób, zainteresowanych oraz budujących te same domy i wymieniać się z nimi swoimi doświadczeniami. Wiedzy i inspiracji dostarczają także zdjęcia i filmy z realizacji projektów ARCHON+, które prezentujemy na naszej stronie w galerii realizacji oraz na naszym kanale YouTube. Zanim Inwestor zdecyduje się na konkretny projekt, może zajrzeć do wnętrza domu, który planuje wybudować. 

Dołącz do społeczności ARCHON+!
Wymarzony dom parterowy, dom z poddaszem użytkowym, a może dom piętrowy! 
Gotowy projekt czeka na Ciebie w ARCHON+, nie czekaj i wybierz go już dziś!

Jeśli masz dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu
w dogodnej dla Ciebie formie!

2022 06 20 contact 02

Chcesz z nami porozmawiać w dogodnej dla siebie chwili?

Zamów rozmowę, a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

2022 06 20 contact 03

Jesteśmy do Twojej dyspozycji również na czacie pon.-pt. 8-21, sob. 9-13

Jesteśmy teraz dostępni.

2022 06 20 contact 04

Jeśli wolisz szczegółowo opisać swoje pytanie, napisz do nas.

Odpowiemy najszybciej jak to możliwe.

Napisz do nas

Zadzwoń do nas +48 12 37 21 900

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?