Projekty indywidualne

Tych z Państwa, którzy nie znaleźli w naszej ofercie domu swoich marzeń, zapraszamy do współpracy nad stworzeniem nowego projektu. Nasza oferta dotyczy domów na zamówienie, które zakwalifikujemy do oferty promocyjnej i później będą sprzedawane jako projekty powtarzalne.

Kto powinien zdecydować się na indywidualny projekt domu?

Indywidualny projekt domu sprawdzi się w sytuacji, gdy nie znaleźli Państwo w ofercie projektów typowych swojego wymarzonego domu, spełniającego oczekiwania rodziny oraz wpisującego się w posiadaną działkę. Istnieje również możliwość wykonania projektu indywidualnego, który będzie bazował na jednym z naszych gotowych projektów domów, uwzględniając jednak oczekiwane przez Inwestora zmiany.

Nasza pracownia architektoniczna oferuje Państwu możliwość zaprojektowania własnego projektu domu, dopasowanego w każdym szczególe do indywidualnych potrzeb i oczekiwań rodziny oraz spełniającego wymagania wynikające z możliwości posiadanej działki. Na każdym etapie współpracy architekt prowadzący zagwarantuje profesjonalne doradztwo, analizując dla Państwa zalety i wady poszczególnych rozwiązań architektonicznych oraz konstrukcyjnych, pomagając wybrać najlepsze rozwiązania i ułatwiając podjęcie wszelkich decyzji związanych z nowym domem.

ZOBACZ przykładowe, gotowe projekty domów stworzone na indywidualne zamówienie

W przypadku projektu na indywidualne zamówienie architekt omawia koncepcję domu z Inwestorem oraz współpracuje z nim w trakcie całego procesu projektowego. Aby przygotować ofertę na wykonanie projektu indywidualnego, niezbędne jest uzyskanie już na początku procesu takich informacji jak np.: preferowany typ i kształt domu, ilość kondygnacji, określenie powierzchni użytkowej budynku, program funkcjonalny oraz rodzaj zastosowanej technologii. Konieczne są również dane dotyczące działki — mapy terenu (mapa sytuacyjno-wysokościowa) oraz wypis z Miejscowego Planu Zagospodarowania Terenu lub Warunki Zabudowy i Zagospodarowania Terenu.

Po zaakceptowaniu oferty i podpisaniu umowy architekci przystępują do opracowania koncepcji architektonicznej, która następnie wysyłana jest do Państwa na adres mailowy. W przypadku akceptacji lub po wprowadzeniu zmian — przechodzimy do następnego etapu projektowania.

Harmonogram przyjęcia i realizacji zamówienia

Zobacz zawartość projektu indywidualnego

Zakres dokumentacji projektu indywidualnego

Zakres opracowania całości dokumentacji jest taki jak projektów gotowych. Nasze biuro dostarczy Państwu dokumentację projektową, w skład której wchodzi:
- projekt architektoniczny
- projekt konstrukcyjny
- projekt wewnętrznych instalacji WOD-KAN, CO i GAZU
- projekt wewnętrznych instalacji ELEKTRYCZNYCH

Gotowy projekt domu obejmuje więc szczegółowy projekt architektoniczny, konstrukcyjny i projekty instalacji wewnętrznych, z podaniem szczegółowych wymiarów, opisem technicznym, listą zastosowanych materiałów oraz z rozrysowanymi kluczowymi detalami. Sprawdź szczegółowo>> Co zawiera gotowy projekt domu?

Dodatkowo w ramach umowy, wraz z projektem domu, otrzymają Państwo wysokiej jakości, realistyczne wizualizacje budynku. Starannie opracowane i atrakcyjne, pozwalają „zobaczyć” koniec właśnie rozpoczynanych prac projektowych, określić styl wykończenia domu oraz ułatwić wybór jego kolorystyki.

Ile kosztuje indywidualny projekt domu?

Na cenę projektu domu na indywidualne zamówienie wpływa m.in. metraż budynku, ilość kondygnacji oraz zastosowane rozwiązania instalacyjne. Koszt projektu domu na zamówienie jest każdorazowo ustalany indywidualnie dla Inwestora.

Poniżej podajemy orientacyjne koszty dokumentacji projektowej:
- powierzchnia użytkowa wszystkich pomieszczeń do 180 m2: od 6.000 zł + 23% VAT (7380 zł brutto)
- powierzchnia użytkowa wszystkich pomieszczeń od 180 m2 do 220 m2: od 10.000 zł + 23% VAT (12300 zł brutto)
- powierzchnia użytkowa wszystkich pomieszczeń od 220 m2 - cena do indywidualnej negocjacji

Ceny projektów domów indywidualnych - prosimy pamiętać, że dokładna cena wykonania indywidualnego projektu domu zostanie podana po szczegółowym ustaleniu wytycznych projektowych z naszym architektem.

Dlaczego warto wybrać indywidualny projekt domu?

Przede wszystkim będzie to projekt dopasowany do Państwa potrzeb oraz warunków działki, zarówno pod względem funkcji, jak i metrażu. Nasza pracownia projektowa gwarantuje profesjonalną obsługę oraz dyspozycyjność w trakcie całego procesu projektowego. Przekazana Państwu szczegółowa dokumentacja techniczna pomoże sprawnie przeprowadzić cały proces inwestycyjny, jakim jest budowa domu.

Bazując na naszym doświadczeniu, które zdobyliśmy projektując setki projektów, tworzymy z myślą o optymalizacji kosztów budowy i późniejszej eksploatacji domów. Każdy projekt domu na zamówienie jest umieszczany w naszej ofercie projektowej, dlatego wykonujemy do niego szczegółowy kosztorys budowlany. Na jego podstawie można dokładnie zaplanować harmonogram prac budowlanych, porównać oferty wykonawców oraz kontrolować postęp prac. W naszym kosztorysie znajduje się wycena sprzętu, materiałów i robocizny oraz tak zwany przedmiar robót, będący listą zadań do wykonania, z podaną ilością prac i opisem sposobu ich wykonania. Zobacz, jak możesz ułatwić sobie budowę i zoptymalizować jej koszty >> Projekty domów z kosztorysem budowlanym

Projekt indywidualny domu na co zwrócić uwagę? Zdecydowanie należy pamiętać o energooszczędności budynku, która ma wpływ na koszty utrzymania domu w przyszłości. Nasi architekci dbają, aby wszystkie projekty domów ARCHON+ były zgodne z nowymi Warunkami Technicznymi 2021 r., mającymi na celu zmniejszenie zapotrzebowania na energię w budynku. Nasze indywidualne projekty domów posiadają zatem zgodny z przepisami niski wskaźnik EP (wskaźnik zapotrzebowania budynku na nieodnawialną energię pierwotną). Zobacz więcej >> Energooszczędność budynku - wymagania prawne


W przypadku zainteresowania ofertą na własny projekt domu prosimy o przesłanie mapy działki wraz z wytycznymi dotyczącymi Państwa potrzeb.

PROJEKTY DOMÓW INDYWIDUALNYCH - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Aby uzyskać więcej informacji prosimy Państwa o kontakt
pod numer tel: 12 37 21 900 lub e-mail: archon@archon.pl

Chętnie odpowiemy na wszelkie Państwa pytania.
 

Poznaj również artykuł: Ile kosztuje projekt domu?

 

Wybieramy projekt domu


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 400 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

270 057 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?