Chcąc rozpocząć budowę musisz znaleźć odpowiednią działkę. To pierwszy krok na drodze do własnego, wymarzonego domu. Podpowiemy Ci, na co zwrócić uwagę oraz co i gdzie sprawdzić, zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej działki, a także jakie kwestie formalne będą się wiązać z nabyciem działki. Dowiesz się, jak w optymalny sposób usytuować dom na działce, w jaki sposób jej wielkość, kształt, czy ewentualne spadki będą wpływać na decyzję o wyborze projektu.

Masz już działkę, pora więc zrobić kolejny krok i znaleźć wymarzony projekt domu. Dzięki naszym poradom dowiesz się, jak wybrać projekt domu, by spełniał wymogami MPZP/WZ, w jaki sposób określić właściwą powierzchnię, idealny układ funkcjonalny, by odpowiadał bieżącym i przyszłym potrzebom rodziny, na co zwrócić uwagę, jeżeli zależy Ci na ekonomicznej budowie i jak możesz zminimalizować wydatki. Dowiesz się, dlaczego warto budować z kosztorysem, a także, z jakich dodatkowych instalacji możesz skorzystać, by podwyższyć standard energetyczny domu.

Zanim rozpoczniesz budowę, czeka Cię jeszcze dopełnienie kilku ważnych kwestii. Pierwszą z nich jest adaptacja gotowego projektu domu, która polega na jego dostosowaniu do lokalnych warunków Twojej działki. W poradniku sprawdzisz, jaki zakres prac obejmuje, kto może ją przeprowadzić, a także jakie zmiany do projektu możesz wprowadzić, by dom w pełni odpowiadał potrzebom wszystkich mieszkańców. Podpowiemy także, jakie dokumenty należy dołączyć do pozwolenia na budowę lub zgłoszenia budowy.

Rozpoczęcie budowy domu to z pewnością wyczekiwany moment, z którego nadejściem możesz już obserwować, jak z dnia na dzień Twoje marzenia nabierają realnych kształtów. Nasze artykuły poradnikowe poprowadzą Cię krok po kroku przez wszystkie etapy, począwszy od przygotowań i kwestii finansowania inwestycji, etap organizacji prac, opracowania harmonogramu, wyboru wykonawców i sporządzania z nimi umów o roboty budowlane i wszystkie kolejne etapy budowy domu aż po prace wykończeniowe i zgłoszenie zakończenia budowy.

Aranżowanie i kreowanie własnej przestrzeni to najprzyjemniejszy etap realizacji marzeń. W tej części poradnika znajdziesz wiele przydatnych informacji oraz inspiracji, dzięki którym stworzysz nie tylko funkcjonalne, ale również klimatyczne i piękne wnętrze. Podpowiemy Ci również, jak możesz urządzić taras oraz ogród wokół domu. Z tą myślą przygotowaliśmy także projekty architektury ogrodowej, które uzupełnią zabudowę Twojej działki. Już teraz zapraszamy Cię na udane zakupy do internetowego sklepu z wyposażeniem wnętrz www.archonhome.pl.

Budujesz domy oraz lokale mieszkalne na sprzedaż i szukasz dobrego projektu na swoją Inwestycję? W ARCHON+ znajdziesz wiele interesujących, sprawdzonych i dostępnych od ręki, gotowych projektów domów szeregowych, bliźniaków, domów dwurodzinnych oraz wielorodzinnych, które dopasujesz do uwarunkowań lokalizacyjnych działki oraz potrzeb Twoich Klientów. W ARCHON+ oferujemy także możliwość dostosowania wybranego projektu do konkretnych oczekiwań, pomoc w weryfikacji MPZP/WZ, a także analizę możliwości inwestycyjnych działki, profesjonalny dobór projektów z priorytetem rachunku ekonomicznego inwestycji oraz wykonanie koncepcji zagospodarowania działki. Ale to nie wszystko! Zapraszamy do Strefy Dewelopera ARCHON+, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje o tym, co oferujemy w ramach współpracy, a także przydatne artykuły poradnikowe.

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?