Kolekcje - projekty domów ARCHON+

Projekty domów do 70 m2 powierzchni zabudowy – zbuduj wygodny, mały dom dla rodziny!
Dopisz się do lub dołącz do naszej grupy na facebooku Domy bez pozwolenia do 70 m² - projekty, a my na bieżąco będziemy Cię informować o nowościach projektowych z tej kolekcji.

1 do 35 z 106 projektów domów
gotowy projekt Dom w sasankach (A)
do 70m² zabudowy
Dom w sasankach (A)
jednorodzinny z poddaszem, ze stropem teriva
79,93
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 174 700 zł
3 540 zł
(2 878,05 zł netto)
gotowy projekt Dom w manuce
do 70m² zabudowy
Dom w manuce
jednorodzinny z poddaszem
89,03 +5,70
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 210 000 zł
3 910 zł
(3 178,86 zł netto)
gotowy projekt Willa Maja
do 70m² zabudowy
Willa Maja
jednorodzinny piętrowy
96,93 +3,02
Ikona pokojów5
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 216 000 zł
3 910 zł
(3 178,86 zł netto)
gotowy projekt Dom w borówkach
do 70m² zabudowy
Dom w borówkach
jednorodzinny z poddaszem
68,36 +3,63
Ikona pokojów3
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 154 600 zł
3 540 zł
(2 878,05 zł netto)
gotowy projekt Dom w trytomach
do 70m² zabudowy
Dom w trytomach
jednorodzinny z poddaszem
88,85 +4,89
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Koszty budowy : 213 500 zł
3 910 zł
(3 178,86 zł netto)
gotowy projekt Dom w bukszpanach (G)
do 70m² zabudowy
Dom w bukszpanach (G)
jednorodzinny z poddaszem, z garażem jednostanowiskowym
71,78 +18,30
Ikona pokojów4
Ikona łazienki + toalety2
Ikona stanowisk garażowych1
Koszty budowy : 192 000 zł
3 910 zł
(3 178,86 zł netto)
oglądasz stronę   z 4

Zobacz również

Poradnik

Poznaj projekty domów do 70 m2 ARCHON+ i zbuduj wygodny, mały dom 70 m2 zabudowy dla rodziny

Projekty domów do 70m2 zabudowy to z wielu względów dobra opcja wyboru. To projekty małych domów, które umożliwiają szybką realizację wymarzonego miejsca do życia. Nasi architekci przygotowali dla Państwa zarówno gotowe projekty małych domów parterowych do 70 m2, projekty domów 70 m2 zabudowy z poddaszem użytkowym, a także piętrowe projekty domów 70m2 w podstawie. Małe domy 70 m2 ARCHON+ wyróżniają się funkcjonalnością, a ich powierzchnia użytkowa zagospodarowywana jest w optymalny sposób, co przekłada się na wygodę mieszkania rodziny. Dzięki zróżnicowaniu naszej oferty pod względem takich istotnych parametrów jak: wysokość budynku, kąt nachylenia dachu, kondygnacje, wymiary działki (długość i szerokość działki), liczba pokoi, czy dodatkowe pomieszczenia macie Państwo możliwość idealnie dopasować gotowy projekt domu do uwarunkowań wynikających z Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy oraz do swoich indywidualnych złożeń funkcjonalnych.

Inwestorzy, którzy planują wybudować niewielki dom do 70 m2 zabudowy mogą skorzystać z udogodnień, jakie uwzględniono w ramach programu  „Polski Ład” ("Nowy Ład").  Zgodnie z ogłoszoną przez polski rząd strategią odbudowy po pandemii, w programie „Polski Ład” ("Nowy Ład"), przewidziano dla osób budujących małe domy do 70 m2 powierzchni zabudowy uproszczenie procedur, co ułatwi zarówno organizację budowy, przyspieszy realizację inwestycji, a poprzez ograniczenie formalności powoli Inwestorowi zyskać także dodatkowe oszczędności.

Mój dom 70m2 bez zbędnych formalności - czyli dom na zgłoszenie

Jednym z założeń „Polskiego Ładu” jest: Mieszkanie bez wkładu własnego i dom 70 m2 bez formalności. To program, który obejmuje kilka aspektów i wprowadza wiele ułatwień zarówno dla osób, które planują zakup mieszkania, jak i Inwestorów przymierzających się do budowy domu. W ramach programu przewidziano:
- zwiększenie dostępności do finansowania własnego mieszkania dla osób, które planują nabyć swoje pierwsze mieszkanie z rynku pierwotnego, wtórnego, społecznego, a także dla osób, które chcą wybudować dom,
- Państwo ma gwarantować maksymalnie 100 tys. wkładu własnego dla osób biorących kredyt lub oferować dofinansowanie dla osób, które korzystają z mieszkalnictwa społecznego czy też rodzin wielodzietnych ( w zależności od liczebności rodziny),
- uproszczenie procedur, polegające na tym, że domy jednorodzinne do 70m2 powierzchni zabudowy można realizować bez pozwolenia na budowę, bez konieczności zatrudniania kierownika budowy i bez dziennika budowy, a więc na podstawie zgłoszenia (dom na zgłoszenie / dom bez pozwolenia).

Do tej pory budowa domu na zgłoszenie wymagała bardzo podobnych procedur, jak przy pozwoleniu na budowę, tak więc zastosowanie uproszczonych formalności, analogicznie jak w przypadku realizacji wolno stojących parterowych budynków rekreacyjnych o powierzchni zabudowy do 35m2 jest istotną zmianą w programie „Polski Ład”. Dom na zgłoszenie do 70m2 powierzchni zabudowy może być zarówno budynkiem z kategorii: projekty domów parterowych, jak i z poddaszem użytkowym lub piętrowych. Wybierając projekt domu 70m2 właśnie z poddaszem użytkowym lub piętrowy w rzeczywistości możemy wybudować dom o łącznej powierzchni użytkowej ok. 90 m2. Jest to metraż, który rodzinie z dziećmi oferuje bardzo wygodne warunki użytkowania. Jednocześnie takie projekty małych domów nie są drogie w realizacji i pozostają w zasięgu możliwości finansowych wielu Inwestorów. Wspomnijmy raz jeszcze, że dom 70m2 bez pozwolenia na budowę to także oszczędności proceduralne.

Nowelizacja Prawa budowlanego - domy do 70 m2 zabudowy bez pozwolenia na budowę

Ogłoszone w ramach Polskiego Ładu założenia programowe sukcesywnie przechodziły poszczególne etapy prac legislacyjnych. W dniu 4 sierpnia 2021 r. pojawił się projekt zmiany Prawa budowlanego, który został opracowany przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii, przewidujący wprowadzenie zmian w Prawie budowlanym, by zgodnie z założeniami przyjętymi w programie „Polski Ład” domy do 70m2 można było realizować na podstawie procedury zgłoszenia, dołączając do wniosku projekt budowlany (tzw. zgłoszenie budowy z projektem budowlanym). 14 października 2021 r. Sejm głosował nad zmianami w Prawie budowlanym oraz nad ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, określaną jako „dom bez formalności” i zostały one przyjęte. 2 listopada 2021 r., podpisana przez Prezydenta RP nowelizacja Ustawy Prawo budowlane oraz Ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, została opublikowana w Dzienniku Ustaw i weszła w życie 3 stycznia 2022 r.
I tak, zgodnie z przyjętą nowelizacją, budowę domów jednorodzinnych o powierzchni zabudowy do 70 m2 można realizować na podstawie procedury zgłoszenia budowy, przy założeniu, że są to budynki nie więcej niż dwukondygnacyjne oraz obszar ich oddziaływania w całości mieści się na działce, na której zostały zaprojektowane. Inwestor musi poinformować organ nadzoru budowlanego o terminie rozpoczęcia robót budowlanych. Jednocześnie wyłączono możliwość wnoszenia sprzeciwu przez organ administracji architektoniczno – budowlanej do dokonanego zgłoszenia, tak więc budowa domu do 70 m2 zabudowy może wystartować zaraz po dostarczeniu zgłoszenia.
Podczas budowy takich domów nie jest konieczne ustanawianie kierownika budowy, ani też zakładanie i prowadzenie dziennika budowy. Inwestor zobowiązany jest dołączyć oświadczenia, że budowa domu prowadzona jest w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych, oraz że przyjmuje na siebie odpowiedzialność za kierowanie budową (w sytuacji nieustanowienia kierownika budowy). Do zgłoszenia budowy domu należy oczywiście dołączyć projekt zagospodarowania działki oraz projekt architektoniczno - budowlany.

Dom bez pozwolenia 70m2 projekty małych domów ARCHON+

W naszej autorskiej kolekcji gotowych projektów domów wyodrębniliśmy specjalną kategorię: projekty domów do 70m2 powierzchni zabudowy. Pozwolą one Państwu skorzystać z możliwości oraz ułatwień, jakie wprowadziła nowelizacja Prawa budowlanego. Jak zawsze przy wyborze projektu domu punktem odniesienia dla Inwestora musi być miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Od lat największą popularnością cieszą się projekty z poddaszem użytkowym, większość planów dopuszcza realizację takich budynków i bardzo dobrze sprawdzają się przy założeniu, że powierzchni zabudowy nie może przekraczać 70m2. Mały dom 70m2 z poddaszem, podobnie jak piętrowe projekty domów 70 m2, a także domy parterowe 70 m2  ARCHON+ wyróżniają się optymalnym zagospodarowaniem powierzchni. Wśród naszych propozycji znajdziecie projekty domów 70m2 , w których różna liczba pokoi, łazienek pozwoli dopasować wybór do indywidualnych oczekiwań konkretnej rodziny. Projektując nasze domy, a zwłaszcza małe domy 70 m2 staramy się w możliwie najlepszy sposób  zagospodarować każdy metr kwadratowy powierzchni, dbając także o funkcjonalne zaplecze gospodarcze, tak by w domu znajdowały się również przydatne schowki i pomieszczenia do przechowywania. Odpowiednio rozmieszczone przeszklenia gwarantują dobre nasłonecznienie pomieszczeń, pozwalają jednocześnie uzyskać efekt większej przestronności wnętrza. Przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesne projekty domów 70 m 2 powierzchni zabudowy, ale również budynki w stylistyce tradycyjnej. Wiemy, że dla wielu rodzin ważnym elementem wygodnego domu jest garaż, dlatego w prezentowanej kategorii nie brak ciekawych projektów domów z garażem. Nasze projekty domów do 70m2 to zarówno domy z dachem dwuspadowym, jak i czterospadowym, przy czym zróżnicowany kąt nachylenia dachu pozwoli Państwu dopasować wybór projektu do określających rodzaj dachu wymagań MPZP/WZ.

Tanie w budowie projekty domów do 70m2

W prezentowanej kolekcji znajdziecie propozycje należące jednocześnie do kategorii: projekty domów tanie w budowie, w których na etapie tworzenia koncepcji uwzględniliśmy ekonomiczne w realizacji rozwiązania konstrukcyjne. Warto podkreślić, że istotnym elementem dla niskich kosztów budowy jest dach dwuspadowy. Jest prosty w wykonawstwie, nie wymaga skomplikowanych obróbek, nie powoduje dużych strat materiału pokryciowego, nie wymaga stosowania wielu elementów wykończeniowych. Sprzyjająca ekonomicznej budowie domu uproszczona forma budynku to odpowiednio mniejsza liczba przegród zewnętrznych, dzięki czemu podczas budowy Inwestor zużyje odpowiednio mniej materiałów budowlanych oraz izolacyjnych. Sama budowa będzie też przebiegać sprawniej i szybciej, co pozwoli ograniczyć też koszty robocizny.

Gotowe projekty domów do 70m2 idealne na małą działkę

Przy okazji prezentacji kolekcji ARCHON+ warto również podkreślić, że małe domy do 70m2 powierzchni zabudowy mają jeszcze jeden ważny atut – idealnie wpisują się w niewielkie działki. Ze względów finansowych to dla wielu rodzin ważna kwestia. Możliwość realizacji domu na małej parceli pozwala poczynić spore oszczędności na kosztach kupna działki. Dla wielu Inwestorów otwiera także możliwość wybudowania nowego małego budynku obok istniejącego domu rodziców. Dom 70m2 powierzchni zabudowy często można także posadowić na wąskiej działce.

Zapraszamy do obejrzenia kolekcji: Sprawdź nasze projekty domów do 70m2 powierzchni zabudowy i wybierz swój wymarzony parterowy, z poddaszem lub piętrowy dom 70 m2 !

oglądasz stronę   z 4
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?