Wizualizacja zadaszonego tarasu

W jaki sposób połączyć dom z ogrodem, aby zyskać dodatkową, atrakcyjną przestrzeń przynależną do domu i jednocześnie cieszyć się urokiem przydomowego ogródka niezależnie od pogody? Wystarczy wybrać projekt domu z kolekcji ARCHON+ z ciekawie wkomponowanym w bryłę budynku zadaszonym tarasem.

 

Większość z nas nie wyobraża sobie domu bez tarasu, miejsca gdzie z przyjemnością spędzamy czas w gronie rodziny i przyjaciół. Bez względu na wielkość działki czy też najbliższe otoczenie domu powinien on izolować od hałasów, uciążliwego sąsiedztwa lub mało atrakcyjnych widoków. Warto usytuować go z dala od ruchliwej ulicy, odgrodzić od sąsiadów oraz śmietnika lub miejsca na samochód.

Dom w ismenach 2 (G2)
Dom w ismenach 2 (G2)

Czy wybierzemy projekt domu z tarasem od strony wschodniej, czy zlokalizujemy taras od strony zachodniej czy południowej, to wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i od warunków wynikających z usytuowania działki. Taras zazwyczaj jest połączony wygodnymi drzwiami balkonowymi z jadalnią i salonem. Ze względów praktycznych powinien znajdować się w pobliżu kuchni.

Olbrzymią zaletą zadaszonych tarasów jest możliwość korzystania z nich niezależnie od pogody. Jest to doskonała ochrona przez słońcem, deszczem i wiatrem. W czasie letnich upałów zadaszenie zapewni nam odrobinę upragnionego cienia, a w przypadku nagłej ulewy nie trzeba będzie chować mebli ogrodowych i różnych drobiazgów (gazet, książek, poduszek, obrusów) do domu, ani zamykać drzwi balkonowych. Można też niezależnie od pogody umówić się na grillową kolację z przyjaciółmi lub po prostu odpocząć na leżaku po całodziennej pracy. Zadaszony taras dodatkowo zapewnia nam większą prywatność i intymność.

Rzut parteru projektu domu w ismenach 2 (G2)
Dom w ismenach 2 (G2)

Inspirujących pomysłów na zadaszony taras jest wiele. Wybierz rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada i pozwoli cieszyć się przydomowym tarasem niezależnie od pogody.

Podcienie

Dużą popularnością wśród Inwestorów cieszą się projekty domów ARCHON+ z podcieniami. Zaakcentowany w bryle budynku, osłonięty zaciszny taras zwykle nie jest dużych rozmiarów, ale spokojnie mieści podstawowe meble ogrodowe.

Dom w kalateach 2 posiada taras zlokalizowany w podcienu
Dom w kalateach 2 (P)

Balkon

Balkony w domu jednorodzinnym oprócz swoich podstawowych funkcji, często pełnią rolę zadaszenia tarasu. W takim domu można wygodnie korzystać z osłoniętej od deszczu i wiatru przestrzeni, szczególnie gdy rozbudujemy balkon o dekoracyjną ścianę, podobnie jak w prezentowanym poniżej Domu w daktylowcach (G2). Lokalizacja takiego tarasu od strony południowej lub południowo zachodniej będzie zachęcać do zażywania kąpieli słonecznych w pogodne dni.

Dom w daktylowcach posiada balkon nad tarasem
Dom w daktylowcach (G2)

Wydłużony dach

Wybierając projekt ARCHON+ z wydłużonym dachem, można cieszyć się wyjątkowo atrakcyjnym, zadaszonym tarasem. Takie rozwiązanie jest przeznaczone dla amatorów spędzania wolnego czasu na zewnątrz bez względu na pogodę. Uzupełniającym elementem podkreślającym atrakcyjność takiej propozycji może być kominek zintegrowany z kominkiem we wnętrzu domu. Stosując takie rozwiązanie, należy pamiętać o alternatywnym przeszkleniu salonu czy jadalni, tak aby zapewnić optymalny poziom doświetlenia.

Dom w brunerach - wydłużony dach osłania taras
Dom w brunerach

Wydłużony okap

Wydłużenie okapu nad częścią dzienną domu umożliwia wygospodarowanie funkcjonalnego i praktycznego zadaszonego tarasu. Należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości od granic działki. Dlatego też, wysłunięcie okapu przy założeniu 4m odległości od granicy działki, nie powinno przekraczać 2,5m.

Wydłużony okap nad tarasem Domu w idaredach
Dom w idaredach

Pergola

Kto z nas nie marzył o oplecionej kwitnącymi kwiatami pergoli, dającej upragniony cień w upalne dni. Miłośnicy zieleni i przyrody chętnie wybiorą projekty domów z pergolą, która w sposób naturalny integruje taras z ogrodem. Pergolę można zrealizować w wersji z zadaszeniem lub bez. Jest ona doskonałym elementem dekoracyjnym podkreślającym indywidualny charakter domu.

Dom w plumeriach - pergola nad tarasem zapewnia osłonę przed słońcem
Dom w plumeriach

Każdy projekt domu z bogatej kolekcji ARCHON+ może posiadać zadaszony taras. Architekt na etapie adaptacji doradzi, jaki rodzaj zadaszenia tarasu będzie odpowiedni do wybranego przez Ciebie projektu domu.

Wybrane projekty domów z zadaszonym tarasem:


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

Konkurs
Twój dom na święta
Konkurs foto - Twój dom na święta

238 531 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?