Wizualizacja zadaszonego tarasu

W jaki sposób połączyć dom z ogrodem, aby zyskać dodatkową, atrakcyjną przestrzeń przynależną do domu i jednocześnie cieszyć się urokiem przydomowego ogródka niezależnie od pogody? Wystarczy wybrać projekt domu z kolekcji ARCHON+ z ciekawie wkomponowanym w bryłę budynku zadaszonym tarasem.

 

Większość z nas nie wyobraża sobie domu bez tarasu, miejsca gdzie z przyjemnością spędzamy czas w gronie rodziny i przyjaciół. Bez względu na wielkość działki czy też najbliższe otoczenie domu powinien on izolować od hałasów, uciążliwego sąsiedztwa lub mało atrakcyjnych widoków. Warto usytuować go z dala od ruchliwej ulicy, odgrodzić od sąsiadów oraz śmietnika lub miejsca na samochód.

Gotowy projekt Dom w przebiśniegach 11 (G2)
Dom w przebiśniegach 11 (G2)

Czy wybierzemy projekt domu z tarasem od strony wschodniej, czy zlokalizujemy taras od strony zachodniej, czy południowej, to wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji i od warunków wynikających z usytuowania działki. Zewnętrzna strefa wypoczynkowa zapewnia płynne połączenie wnętrza domu z ogrodem i wzbogaca program funkcjonalny części dziennej.

Zadaszony taras oferuje więcej możliwości aranżacyjnych oraz pozwala korzystać z uroków wypoczynku na świeżym powietrzu niezależnie od warunków pogodowych. Doskonale chroni przed nadmiernym słońcem, deszczem i wiatrem. W czasie letnich upałów zadaszenie zapewni nam odrobinę upragnionego cienia, a w przypadku nagłej ulewy nie trzeba będzie chować mebli ogrodowych i różnych drobiazgów (gazet, książek, poduszek, obrusów) do domu, ani zamykać drzwi balkonowych. Można też niezależnie od pogody umówić się na grillową kolację z przyjaciółmi lub po prostu odpocząć na leżaku po całodziennej pracy. Zadaszony taras dodatkowo zapewnia nam większą prywatność i intymność.

Rzuty projektu Dom w przebiśniegach 11 (G2)
Dom w przebiśniegach 11 (G2)

Inspirujących pomysłów na zadaszony taras jest wiele. Wybierz rozwiązanie, które najbardziej Ci odpowiada i pozwoli cieszyć się przydomowym tarasem niezależnie od pogody.

5 inspirujących pomysłów na zadaszony taras

PODCIENIE

Dużą popularnością wśród Inwestorów cieszą się projekty domów ARCHON+ z podcieniami. Zlokalizowany w takiej niszy taras zyskuje naturalną osłonę, którą tworzą ściany budynku. Podcień sam w sobie jest interesującym elementem architektonicznym, może zostać zaakcentowany innym kolorem tynku lub naturalną, drewnianą okładziną, która doda strefie tarasowej przytulności i klimatu. Zaprojektowany w podcieniu taras zazwyczaj nie jest duży, ale spokojnie mieści podstawowe meble ogrodowe. Wśród naszych propozycji znajdują się także takie projekty, w których tarasowy podcień łączy się z wysuniętą poza bryłę domu nowoczesną pergolą. Zyskujemy wówczas większą przestrzeń wypoczynkową na świeżym powietrzu, która może pełnić funkcję w pełni zadaszonej letniej jadalni w podcieniu oraz przesłoniętej pergolą strefy wypoczynkowej.

gotowy projekt Dom w cieszyniankach
Dom w cieszyniankach

BALKON

Balkony w domu jednorodzinnym oprócz swoich podstawowych funkcji, często pełnią rolę zadaszenia tarasu. Takie rozwiązanie umożliwia domownikom swobodne korzystanie z osłoniętej od deszczu przestrzeni. Lokalizacja tarasu od strony południowej lub południowo zachodniej będzie zachęcać do zażywania kąpieli słonecznych w pogodne dni. Jeżeli znajdujący się nad tarasem balkon zostanie wsparty na słupie, to w naturalny sposób cała strefa zyska bardziej kameralny charakter. Jeżeli natomiast chcielibyśmy bardziej osłonić się przed spojrzeniami przypadkowych osób, możemy do balkonu przymocować pionowe panele, które stworzą ażurową lub pełną boczną ściankę.

gotowy projekt Willa Miranda 2 (G2)
Willa Miranda 2 (G2)

DODATKOWY TRAKT DACHU

Wybierając projekt ARCHON+ z dodatkowym traktem dachu nad tarasem można cieszyć się wyjątkowo atrakcyjną strefą wypoczynkową. Takie rozwiązanie jest przeznaczone dla amatorów spędzania wolnego czasu na zewnątrz bez względu na pogodę i daje możliwość różnorodnej aranżacji tej strefy. Zadaszony w ten sposób taras z powodzeniem może pełnić funkcje jak wewnętrzna cześć dzienna, a więc doskonale sprawdzi się jako letni salon połączony z jadalnią na świeżym powietrzu. Uzupełniającym elementem, podkreślającym atrakcyjność takiej propozycji, może być kominek zintegrowany z kominkiem we wnętrzu domu. Z pewnością uatrakcyjni on nasz wypoczynek, zwłaszcza wieczorne przyjęcia na tarasie zyskają niepowtarzalny klimat. Stosując takie rozwiązanie, należy pamiętać o alternatywnym przeszkleniu salonu czy jadalni, tak aby zapewnić optymalny poziom doświetlenia.

gotowy projekt Dom w aurorach 7
Dom w aurorach 7

WYDŁUŻONY OKAP

Wydłużenie okapu nad tarasem pozwoli stworzyć funkcjonalną, częściowo zadaszoną strefę wypoczynkową. Wybierając projekt domu z takim rozwiązaniem należy pamiętać o zachowaniu wymaganych odległości od granic działki. Przy usytuowaniu budynku w granicy 4 metrów od granicy działki, wysunięcie okapu nie powinno przekraczać 2,5 metra. Na tarasie osłoniętym przez wydłużony okap z powodzeniem możemy urządzić letni kącik kawowy oraz wypoczynkowy, który będzie wygodnie dostępny ze strefy dziennej domu.

gotowy projekt Dom w idaredach
Dom w idaredach

PERGOLA

Kto z nas nie marzył o oplecionej kwitnącymi kwiatami pergoli, dającej upragniony cień w upalne dni. Miłośnicy zieleni i przyrody chętnie wybiorą projekty domów z pergolą, która w sposób naturalny integruje taras z ogrodem. Jest ona doskonałym elementem dekoracyjnym, podkreślającym indywidualny charakter domu. Pergolę można wykonać z drewna lub z metalu, a w połączeniu z nią można zastosować mobilne rolety, żaluzje lub tafle poliwęglanu, by stworzyć pełną osłonę tarasu. Pergolę można także wyposażyć w boczne panele lub zwiewne zasłony, które zapewnią większą zaciszność i prywatność podczas relaksu.

gotowy projekt Dom w zielistkach
Dom w zielistkach

NOWOCZESNA PERGOLA

Niezwykle efektownie prezentują się domy, w których nad tarasem zaprojektowano nowoczesną pergolę. Tworzy ją wysunięta poza obrys budynku rama z belkowaniem, pełniącym funkcję ażurowej przesłony. Jeżeli belkowanie wykonane zostanie z drewna, przestrzeń tarasowa zyska klimatyczny, naturalny wyraz. Tego typu nowoczesna pergola może także okalać dwie, sąsiadujące ze sobą ściany budynku, wówczas strefa tarasowa zyska interesującą, narożną formę. Niezwykle efektownym, a zarazem wygodnym rozwiązaniem jest połączenie nowoczesnej pergoli z tarasowym podcieniem. Mieszkańcy mają wówczas do dyspozycji w pełni zadaszoną strefę relaksu, która świetnie nadaje się na zewnętrzną jadalnię oraz przesłoniętą ażurową pergolą część wypoczynkową, gdzie można rozłożyć wygodne leżaki i meble ogrodowe.

gotowy projekt Dom w przebiśniegach 4 (G2)
Dom w przebiśniegach 4 (G2)

Każdy projekt domu z bogatej kolekcji ARCHON+ może posiadać zadaszony taras. Architekt na etapie adaptacji doradzi, jaki rodzaj zadaszenia tarasu będzie odpowiedni do wybranego przez Ciebie projektu domu.

Wybrane projekty domów z zadaszonym tarasem:

Wybieramy projekt domu


Pisz BLOGA
Rozpocznij Swoją przygodę
z budową domu!
Pisz bloga

Rabat 350 zł
na każdy projekt domu!
Projekt domu ARCHON+
newsletter

Konkurs FOTO
Dom w obiektywieWeź udział i wygraj ...
Konkurs foto - Dom w obiektywie

260 618 fanów
Dołącz do nas!
Polub nas na facebooku

Film z realizacji
Zaproś ekipę filmową ARCHON+ do swojego domu
Zgłoś swój dom do filmu
ArchonHome
ArchonHome

Wybrane dla Ciebie projekty domów

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?