Blog założony przez jendrus.
Projekt: Dom w zielistkach 12 (G). Na blogu 6 wpisów, 27 zdjęć, 7 komentarzy.

i ocieplamy fundament

fundament zabezpieczony i ocieplony w sumie:

- styropian XPS 15 cm 5,4 m3

- dysperbit do 4 x 20 kg

- kołki do styropianu 80 szt

- folia fundamentowa 49 m2

- klej do styropianu 4 szt (podobny jak pianka montażowa)

zamówiłem również 60 m3 podsypki na żwirowni (10 zł za m3) oraz folia budowlana 150 m2 jak również siatka zbrojeniowa do wzmocnienia podbetonki

White
White
White
Dodaj komentarz

24.04.2020

wylanie fundamentów w sumie 13 m3 betonu B-25
 

White
White
White
Dodaj komentarz

dzień drugi

szalowanie i zbrojenie fundamentu. Zdecydowaliśmy się na wylanie fundamentu, a nie budowa z bloczków. Trochę drożej ale ...

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

pierwszy dzień budowy

dzień pierwszy (21.04.2020r.) czyli kopanie, zbrojenie i wylanie ław. W sumie 7 godzin pracy koparki oraz 20,5 m3 betonu B-25. Szybki start ale też dobra pogoda. Wyczekiwana budowa oficjalnie rozpoczęta :)

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

czas zacząć

No i faktycznie najwyższa pora rozpoczynać budowę. Wczoraj (18.04.2020) geodeta wytyczył dom, w tygodniu przyjechała stal (9.395 zł) oraz deski szalunkowe łącznie 8 m3 (3.950 zł). We wtorek koparka, chociaż majster żałował, że koparki nie zamówiliśmy na tą sobotę gdyż geodeta uwinął się w półtorej godziny (jego wina). Pogoda ma być dobra więc mam nadzieję, że wszystko się ułoży i w niedługim czasie będziemy cieszyć się widokiem murów :-)

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Rodzinny w Zielistkach 12G

Tak też się stało "Dom w Zielistkach 12G". Po długich i żmudnych poszukiwaniach optymalnego projektu na Naszą działkę, biorąc pod uwagę uwarunkowania terenu, MPZP Dobczyc, oraz co najważniejsze budżet i oczekiwania udało nam się wybrać i w dniu 08.04.2019r. zakupić projekt w biurze firmy ARCHON. W mojej ocenie dla rodziny 2+2 jest wystarczający aby wygodnie przenieść się z mieszkania w Krk. Prawie 110 m2 powierzchni mieszkalnej, garaż, taras, kotłownia, dodatkowy pokój na parterze daje poczucie optymalnego komfortu. Wybraliśmy projekt standardowy ze zgodą na powiększenie garażu. Obsługa w biurze na wysokim poziomie. Do projektu zamówiliśmy również kosztorys oraz projekt instalacji solarnej. Teraz czas na uzyskanie pozwolenia i całej tej biurokratycznej otoczki, a następnie poszukiwanie dobrej ekipy, która mogła by zacząć jeszcze w tym roku.

PS. Koszty:

- kupno projektu wraz z rabatami w biurze archon to 2431,00 (w tym 10zł za dziennik budowy, oraz 1 zł za tablicę informacyjną)

- koszt projektu instalacji solarnej 190 zł

- kosztorys 80 zł

- wypis z MPZP Dobczyce - 80 zł

White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?