Przeskoczyliśmy od razu do etapu instalacji. W międzyczasie zostały zamontowane okna i brama garażowa. Drzwi i okno narożne na razie czekają na swój czas. Nie chcieliśmy narażać drzwi na uszkodzenia podczas prac tynkarskich, posadzkowych i elewacyjnych. Na razie zamontowano tymczasowe rozwiązanie. Elektryka, hydraulika i częściowo ogrzewanie w trakcie.

Zdjęcia po kolei:

1. Pokój z oknem dachowym.

2. Pokój bez okna dachowego.

3. Korytarz - widok z pokoju z oknem dachowym.

4. Sypialnia - widok 1

5. Sypialnia - widok 2

6. Korytarz - widok z sypialni

7. Schody

8. Okna w jadalni.

Mid af6eba32f66b5552e0586514b7476134
Mid 6a68f9e312e324cfa5a5fff5b0a88bef
Mid 3b2e8bda37276aa6c1e6e66a17711fab
Mid 5ba8a6d6d6e1a93acb25c839aebb0f66
Mid ed3b8e2dba5e87e1cc4d6924ae88576f
Mid 9c1163b4eed397a6c6a1f0cabf3d757c
Mid 86a51e4399fc32f49471f64150a65e12
Mid 8481f2c0f625db74ca8822d4d73ac187

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Michał
#1
Witam. Gratuluje wyboru projektu i zaawansowania prac budowlanych w tak krótkim czasie. Sam jestem zainteresowany budową z tego projektu. Chciał bym jednak zapytać o występujące na piętrze słupy, które (przynajmniej tak to wygląda na projekcie) wystają ze ścian gabinetu, pomieszczenia gosp. , pralni i jednym z pokoi. Czy rozważali państwo przesunięcie ścian celem schowania w nich tych słupów ?
Default avatar
Napisany przez tsulik
#2
Witam, prawie wszystkie słupy są tak jak w projekcie i zostaną zabudowane płytami GK. Słup w prani/łazience, który de facto jest najbardziej problemowy z racji oddalenia od ściany. Ekipa od więźby zrobiła stosowne wzmocnienia i pozbyliśmy się tego słupa całkowicie.
Default avatar
Napisany przez Michał
#3
Dziękuje za szybką odpowiedź. A czy likwidacja słupa w łazience / pralni wymagała zmian w samym projekcie ? Coraz bardziej przekonuje się do tego projektu. A czy koszty uwzględnione przez archon co do poszczególnych etapów budowy, które są już za Wami pokrywają się z kosztorysem czy tez znacznie od niego odbiegają ?
Default avatar
Napisany przez tsulik
#4
Budujemy z inwestorem zastępczym ponieważ niestety nie mamy czasu sprawować pełnego nadzoru nad procesem budowlanym. Poza tym jesteśmy kompletnymi laikami w tym temacie. Zdecydowanie polecam tą formę. Wygoda i jeszcze raz wygoda. A jeżeli chodzi o koszty to odbiegamy o ok. 5% wzwyż, jeżeli chodzi o koszty średnie z kosztorysu Archonu, a dodam, że budujemy w okolicach W-wy więc koszty i tak są zazwyczaj wyższe. Wracając do słupa to było to załatwione w procesie adaptacji projektu.
Default avatar
Napisany przez Marcin
#5
Witam, wszystko wyglada bardzo profesjonalnie. Chciałbym zapytać o dotychczsowe koszty - czy kosztorys ARCHONU jest w miarę zbliżony? Jaki był koszt stanu surowego zamkniętego? Pozdrawiam.
Default avatar
Napisany przez Michał
#6
Jakiej firmy i model dachówki wybrali Państwo na pokrycie dachu i czy z perspektywy niewielkiego upływu czasu był to trafny wybór ? :)
Default avatar
Napisany przez Paulina
#7
Witam realizujemy z mężem akurat budowę domu w miodokwiatach 3. Mam prośbę czy ma ktoś już może ten domek wykończony ? Głównie chodzi mi o łazienki i kuchnię. Ma może ktoś zdjęcia? Byłabym bardzo wdzieczna:)
Default avatar
Napisany przez Justyna
#8
Witaj, Wygląda super! My również budujemy Miodokwiaty 3 w dolnośląskim,a Wy? Obecnie zalaliśmy strop
Default avatar
Napisany przez Adrianna
#9
Super domek :-) tez go wybralismy :-) buduje go ktos w wielkopolsce ?
Default avatar
Napisany przez Justyna
#10
tsulik, Na jakim etapie jesteście teraz? Dawno nie robiliście wpisów. Przydałyby się Wasze porady dla reszty budujących. My obecnie mamy już zalany strop i będziemy w tym tygodniu stawiać piętro. Mój ambitny plan to do końca roku zamknąć budynek :) Póki co ciągle uważam że grunt to dobre planowanie, a w tym akurat jestem dobra. Paulina, Wy gdzie się budujecie?
Default avatar
Napisany przez Milena
#11
Witam. W jakich okolicach budujecie swoje domy takiego projektu?? Ja jestem z lubelskiego i wydaję mi się bardzo ciekawy i przede wszystkim funkcjonalny ale jednak mam obawy(pewnie jak Wy wszyscy)... Dlatego z chęcią wybrała bym się na wycieczkę i zobaczyła jak domek wygląda ,,na żywo'' stan surowy również mnie interesuje. Jeżeli ktoś ma ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami z budową to proszę o kontakt:)
Default avatar
Napisany przez tsulik
#12
Bardzo długo nie zaglądałem na bloga, zbyt dużo pracy :-( Więc postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania. @Marcin - tak, generalnie kosztorys archonu nie odbiegał zbytnio od kosztów realnych. Nas wyszło trochę drożej, ale to dlatego, że wybieraliśmy czasami droższe materiały. @Michał - Dachówka - Meyer-Holsen Piano matowy antracyt - póki co żadnych zastrzeżeń. @Paulina - mamy już wykończony, mieszkamy od sierpnia 2016 - zdjęcia wrzucę. @Justyna - jak wyżej. @Adrianna - Książenice, okolice Grodziska Mazowieckiego. @Justyna - j.w. @Milena - jeżeli nie jest to za daleko to zapraszam. Jeżeli traficie do Książenic to na pewno nas znajdziecie ;-) Gratuluję trafnego wyboru wszystkim, którzy się zdecydowali. Dom jest bardzo wszięczny w użytkowaniu. I polecam tym, którzy cały czas się zastanawiają. Optymalny dla 4-ro osobowej rodziny.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?