Decyzja o budowie domu została podjęta. Ponad rok zajęło nam szukanie swojego miejsca na ziemi. Ten okres bardzo się dłużył, a ja marzyłam, żeby móc już w końcu szukać projektu domu. Wtedy myślałam, że szukanie projektu (bo zdecydowaliśmy się na projekty gotowe) jest najprzyjemniejszym zadaniem inwestora ;) Obecnie mam na ten temat mieszane uczucia!

Po kolei. Kiedy w końcu staliśmy się właścicielami ziemskimi, mogliśmy przystąpić do wyboru projektu domu. I generalnie zaczęły się schody, bo propozycji projektowych było mnóstwo. A my wiedzieliśmy tylko tyle, że na naszej działce chcemy postawić dom jednorodzinny. To co było pewnikiem, nie zawężało nam zbytnio poszukiwań. Trzeba było sprecyzować, czego chcemy od naszego domu. Na pierwszy rzut zabraliśmy się za wybór: dom parterowy vs dom ze skosami vs dom dwupoziomowy.

Decyzja zapadała dłuuugo, ale wpisu nie będę przeciągała. Pierwsze ze stawki wypadły domy ze skosami. "Za" przemawiały koszty budowy. "Przeciw" - skosy! Kiedy byłam mała marzyłam o pokoiku na poddaszu. Kiedy jako dorosła mogłam zrealizować to marzenie, to zdałam sobie sprawę, że nie chcę chodzić po własnym domu, bojąc się, że zaraz uderzę się w głowę! Poza tym za dużo kątów - nie moja estetyka. Skosy wek!

Kiedy nasze pokoje nabrały kształtu klasycznych minimalistycznych sześcianów, zastanawialiśmy się, czy ułożyć je na płasko czy w dwóch poziomach. Oczywiście analizowaliśmy koszty budowy. Dom parterowy nie wymaga lania betonowego stropu, jednak to co można zaoszczędzić na podwójnym stropie trzeba włożyć w fundamenty i dużą połać dachu... Dom parterowy zajmie nam dużo działki, a przy piętrowym działki będzie dużo, ale kto ogarnie te hektary ogrodu?! Kwadratura koła! Ostatecznie zadecydowała proza życia! Wyobraziłam sobie, jak ze swoją sklerozą biegam w kółko po schodach, góra i dół i dół i góra i z powrotem! Postawiliśmy na parterówkę!!  Pozostaliśmy bez schodów :)

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?