Blog założony przez Grzes_7920.
Projekt: Dom w zefirantach 5 (P). Na blogu 18 wpisów, 126 zdjęć, 3 komentarze.

SSO zakończony!

Witam po dłuższej przerwie. Stan surowy otwarty w końcu ukończony. Po wielu problemach, zmianie ekipy wykonawczej Zefirant dumnie stoi z dachem na placu budowy. Jesteśmy zadowoleni, ekipa którą kończyła dach to świetni fachowcy, udało się zakończyć sukcesem. W galerii kilka fotek.
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Postępy na dachu

Witam, Postępy na dachu widać już "gołym okiem" Nie będę się rozpisywał a jedyne co to życzę wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych! Kilka fotek w galerii.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Dach

Witam po dłuższej przerwie. Prace na dachu miały się skończyć jeszcze w tamtym roku ale jak to bywa na budowie z różnych powodów zaczęły się dopiero kilka dni temu. Pora nadrobić zaległości. Więźba, membrana, łaty i kontrłaty już na dachu, trwa obrabianie lukarn, murowane są również kominy na gotowo z cegły pełnej oraz nad dachem klinkierem. Zefirant 5P dobiera ostatecznych kształtów. Kilka zdjęć w galerii.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Zmierzamy do ukończenia stanu surowego otwartego.

Witam, pora nadrobić odrobinę zaległości... Na budowie dużo się działo i zmierzamy powoli do ukończenia stanu surowego otwartego domu jak i garażu, w zasadzie ten drugi już gotowy:) Zefirant otrzymał drugi strop,charakterystyczne łuki , ścianka kolankowa w budowie i wkrótce piękne drewno KVH wyląduje u góry jako konstrukcja przyszłego dachu. Nie będę się rozpisywał, kilka zdjęć w galerii. Pozdrawiam
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany prawie gotowe

Witam, po odrobinie przerwy na budowie z braku czasu Zefirant 5p pręży się w górę. Dziś rozszalowałem strop pod partnerem czyli na piwnicy gdyż nie było wcześniej czasu , jest super, jutro zrobię dokładniejsze zdjęcia bo muszę prąd doprowadzić, udało się posprzątać na budowie, ustawić konstrukcję drewnianą pod zaszalowanie dwóch charakterystycznych dla Zefiranta łuków, jutro zbrojenie, skręcamy i będziemy lać beton. Później już tylko reszta wieńca i strop. Pozdrawiam
White
White
White
Dodaj komentarz

Kolejny etap!Mury!

Witam, trochę spóźniony ale brak czasu...Faza budowy domu wchodzi w etap murowania ścian. Zefirant dobiera kształtów.Wykorzystuję podobnie jak w przypadku garażu pustaki Wienerberger Dryfix. Pozdrawiam
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Piwnica zasypana.

Witam, trochę spóźniony ale nie było czadu wcześniej. Podczas ciężkich warunków, obfity deszcz przyszło mi zasypywać piwnicę. Ziemia z urobku przemoczona, trzeba było stabilizację przeprowadzić. Po wielu trudach udało się, drenaż funkcjonuje, stabilizacja się udała i jedziemy dalej. W tym tyg położona została pierwsza warstwa pustaków Porotherm Dryfix na przyszłe mury Zefiranta.Garaż powinien się wkrótce doczekać dachu więc będzie już stan surowy prawie domknięty a w międzyczasie otrzymał Styrodur XPS na fundamenty i ławę. Kilka foto w galerii. Pozdro.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Walka z deszczem, drenaż.

Witam, pogoda nie rozpieszcza ale cóż...Folia w całości na ścianie, rury drenażowe docięte na wymiar, geowłóknina, odrobina żwiru 16/32 na rurę, zawinię w pakiet, zaś odrobinę żwirku i będziemy w końcu zasypywać nawet jeśli deszczowa pogoda będzie dalej się utrzymywać. Kilka foto w galerii, pozdrawiam.
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Trudne warunki na budowie ale do przodu.

Witam, folia kubełkowa już na ścianach, doświetlacze zamontowane, drenaż rozłożony ,jutro przystępujemy do zrobienia opaski że żwiru 16/32 a następnie stabilizacja materiału wapnem i cemementem.Później już tylko warstwowe zasypywanie i piwnica będzie obsypana.Garaż G27 co raz bliżej więźby i dachu.Pogoda nie będzie jutro dopisywać ale trzeba działać! Kilka zdj w galerii. Pozdro.
White
White
White
Dodaj komentarz

Cd...

Witam, wybaczcie za błędy, tel sam je naprawia w ułomny sposób. Sobota minęła na iście luźnym trybie, wiele się nie wydarzyło ale, ale... Wieniec na garażu dochodzi do siebie, piwnica odjechana na około styrodurem, studzienka drenażowa osadzona, pierwszy doswietlacze też już na ścianie. Weekend! Pozdro
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Czerń i róż, na budowie też może być zmysłowo:)

Była biała, chwilowo czarna, teraz zmienia się w kolor różu;) Na tapecie Styrodur xps Austrotherm TOP 30,udało się dziś dokończyć całość ocieplenia piwnicy. Jutro folia kubełkowa, 3 doświetlacze firmy ACO do zamontowania, drenaż i zasypujemy piwnicę po niedzieli. Przy budowie piwnicy uważać trzeba na przejść na robocze między betonowanymi elementami. Ja zastosowałem taśmę delytatycyjną, beton C30/37 W 10, masę dyspresyjną najwyższej jakości oraz wykonałem tzw klina z zaprawy wodoszczelno-elastycznej.To ma zapobiec przenikaniu wody w głąb budowli.To są elementy, które trzeba wykonać solidnie, pamietajcie o tym. Juto więcej zdjęć, dziś już ciemno późno było. Pozdro.
White
White
White
Dodaj komentarz

Była biała to jest i czarna!

Witam, korzystając z okazji, że jestem sam na budowie kilka zdjęć.Nie było wczoraj czasu aby coś na bieżąco wrzucić. Biała wanna zmieniła się w czarną, najpierw poszedł grunt bitumiczny na scianę a nast dwuskładnikowa masa dyspresyjna firmy Bornit.Polecam, jest droga ale fenomenalna jesli chodzi o właściwości i obróbkę.Dodadkpwo wieniec na garażu G27 został zalany, dziś boki rozszaluję I jak pogoda pozwoli skończymy piwnice zacierać masa dyspresyjno-kauczukowa. Pozdro.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

O to i ona, biała wanna

Witam, boki rozszalowane, jutro jeśli pogoda pozwoli biała wanna zmieni się w czarną, później na różowo (Styrodur Austrotherm TOP30) a na końcu w kolor brązowy (Folia kubełkowa Delta Dörken drain ms). Nastepnie drenaż, stabilizacja materiału i zasypujemy piwnicę. Dziś udało się również zaszalować słupa na garażu, belki powiązane więc jutro również szalowanie wieńca na G27 Pozdrawiam.
White
White
White
Dodaj komentarz

Puk, pyk i strop wylany

Jak wczoraj wspomniałem, reszta dozbrojenia, kontrola i beton. Strop wylany.
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Jedziemy ze stropem Zefiranta 5 P!

Witam, zaczęliśmy we wtorek ale solidne deszcze wybiły nas na 2 dni z obiegu. Dziś położylismy płyty sklejkowe, kominy wyciągnięte zostaly ponad szalowany strop, udało się wyniwelowac wysokość dolnej krawędzi stropu oraz ułożyć zbrojenie dolne. Jutro z rana kilka dozbrojeń i o 10 bedziemy lać beton Zamiast druta 8/10 jak w projekcie zastosowałem Fi 12, gdyż przy betonowaniu ósemka lub dziesiątka drut ugina się, przesuwa itd. a zależy mi na gładkim suficie, bez wystających drutów.Kilka daj w galerii. Do jutra!
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Garaż G27

Witam, równolegle do budowy domu Zefiranta 5P budujemy garaż dwustanowiskowy G 27. Projekt jest banalny i prosty w budowie. Po wytyczeniu osi przystąpiłem ze szwagrem do wylania chudziaka, szalowania i zbrojenia ławy fundamentowej. Poszło szybko i sprawnie.Zastosowałem beton C 20/25 na ławę jak i fundament. Wyszło całkiem nieźle o czym możecie się przekonać na załączonych zdjęciach. Fundamenty są już zasypane od wewnątrz, wylana wylewka i postawione ściany, które murowane były z pustaków Dryfix Winerbergera co na początku się nie podobało murarzowi ale po pierwszej warstwie był już zachwycony gdyż tempo murowania jest oszałamiające. Po 1,5 dniach wymurowane ściany pod wieniec. W przyszłym tyg jak pozwoli czas zrobimy wieniec i przyjdzie znajomy do krycia. Dachówka dojedzie na dniach a więźba leży już od czerwca gotowa do założenia. Wykorzystam tutaj drewno KVH podobnie jak i na dom. Jest droższe od normalnego surowego drewna ale znacznie wytrzymalsze a przede wszystkim odporne na skręcanie. To tyle narazie.Jedziemy dalej jak zdrowie pozwoli.
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nareszcie!

Witam,po wielu miesiącach wyczekiwania, problemów z załatwianiem formalności udało się wbić pierwszą łopatę! Z braku czasu nie mogłem na bieżąco relacjonować budowy ale teraz pora nadrobić zaległości. Tak więc do dzieła i zdam skrótowo poczatki z budowy. Zaczęło się od ściągnięcia warstwy humusu, stabilizacji gruntu i rozłożeniu kruszywa 0-61,5. Poniżej zdjęcia. Po tym etapie nastąpiło tyczenie fundamentów przez okolicznego geodetę. Zrobiłem od razu tyczenie garażu i domu i zaczęło się kopanie fundamentów pod garaż jak i zefiranta 5p.Wykop pod fundamenty wykonał mój kolega, podczas prac odkopaliśmy stalową rurę przesyłowa Fi 300 od gazu.Przebiegała ona przez samą krawędź domu. Po wielu godzinach i dniach spędzonych na telefonie udało się ustalić, że na szczęście to nieczynna rura i została wycięta.Zaraz po wykonaniu, przeprowadziliśmy małą stabilizację gruntu pod fundamentami.Głębokość ok 50-60 cm, do stabilizacji użyłem 6 ton wapna wysokoreaktywnego i 4 tony cementu. Stabilizacja wykonana była poza wykopem a nast. od razu wyrzucona do wykopu i zagęszczona.Po co taki manewr?Ano po to aby polepszyć warunki gruntowe i utrudnić podsiakanie wody gruntowej pod fundamenty. Po wykonaniu stabilizacji przyszedł czas na chudy beton, wydałem odrobinę więcej pieniędzy i zrobiłem go pod całym domem, nie tylko pod ławą fundamentową.Ilość?20 kubikow C20/25 ze zbrojeniem rozproszonym.Miało to sens, gdyż nie musieliśmy chodzić po ewentualnym błocie przy wykonaniu ławy fundamentowej. Po chudy betonie przyszedł czas na szalowanie ławy fundamentowej i zbrojenie.Czas wykonania 4 dni po czym zalaliśmy betonem C30/37 W10. Dzień później rozszalowalimy stopę i zaczęliśmy kolejny etap czyli zasypanie ławy materiałem również przestabilizowanym materiałem.Po wykonaniu podsypki wylałem małą wylewkę na podłożu. Kolejnym etapem było już przygotowanie do szalowania i zbrojenia ściany fundamentowej piwnicy.Wykorzystałem tutaj szalunki firmy Hünnenbeck wysokości 270.Zostały montowane za pomocą dźwigu.Poszło nam dość sprawnie i efektem było zalanie betonem C 30/37 W 10.Zadana ilość to 28 kubików. Dzień później rozszalowaliśmy ściany zew i zabrałem się za ścianki wewnętrzne. Poszło również sprawnie i zalaliśmy beton w ilości ok 11 kubików również C 30/37.W scianach rozlrowadzona zostala juz instalacja elektryczna .Ściany w piwnicy nie będą tynkowanie, zostaje goły beton , zależało mi aby wykonane było solidnie i estetycznie z resztą efekty możecie ocenić sami na załączonych obrazkach. To byłoby narazie tyle, w razie pytań jestem do dyspozycji.
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Procedura adaptacji projektu do warunków zabudowy

Witam wszystkich, którzy już budują lub zamierzają realizować projekt pod nazwą ''Zefirant 5P''.

Wybór domu to nie jest łatwa sprawa, zadajemy sobie pytania jaki budżet, na jakiej działce,jaki dach,ile powierzchni i jak w końcu mają wyglądać te nasze idealne ''4 kąty''... Odpowiadam od razu- nie ma idealnego projektu!Jednak jeśli zbudujemy go sami, własnymi rękoma,to będzie on wyjątkowy i będziemy z niego bardzo zadowoleni!U nas było trochę podobnie ale...Wraz z żona zdecydowaliśmy się na  Zefiranta 5P, gdyż z założenia miał mieć piwnicę, dużo światła w domu i powinien być przytulny.Ten projekt spełniał wszystko więc wybór padł, klamka zapadła i zaczynamy kolejną procedurę jaką jest adaptacja naszego projektu do warunków zabudowy wydaną przez Urząd miasta. Realizuje go miejscowa architekt, na dzień dzisiejszy wygląda to dobrze, działkę odwiedził już geolog, gdyż zgodnie z rozporządzeniem, w każdym projekcie, gdzie wykonywane są fundamenty głębsze niż 2 m od poziomu gruntu, wymagana jest opinia wyżej wymienionej osoby. W naszym przypadku jest to piwnica, więc tym bardziej jest ona konieczna. Do zadań geologa należy ocena warunków gruntowo-wodnych w miejscu, na którym ma stanąć przyszły dom. Na podstawie stworzonej ekspertyzy geo-technicznej powstaje odpowiednia dokumentacja oraz opinia geologiczno-inżynieryjna.W tym miejscu geologa można zapytać jakie proponuje rozwiązania odnośnie wykonania izolacji piwnicy, czy może budynek posadowić nieco wyżej itd. Badania geologiczne od niedawna są obowiązkowe jeśli ktoś buduje piwnicę, ich wykonanie jest szczególnie przydatne, gdy grunt na działce jest mało stabilny, gdy mamy obawy co do nośności takiego podłoża.Zalecałby jednak wszystkim,wykonanie odwiertu próbnego,nie tylko tym co budują dom z piwnicą.Koszt jest na prawdę niewielki w porównaniu z późniejszymi kosztami naprawy o ile w ogóle będzie możliwa.My będziemy mieć za to spokojną głowę i możliwość reagować już na tym etapie budowy.

To tyle co do obecnej sytuacji, dom zamierzamy zacząć budować w czerwcu, jak wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik.W planie jest również równoległa budowa garażu G-27 z pracowni Archon, jednak zobaczymy jak będzie z czasem i siłą roboczą.Co do budowy samego domu, nie przewidujemy praktycznie żadnych zmian, ma być wierną kopią projektu, z takich najważniejszych to zamiast betonowych studzienek doświetlających zastosujemy z tworzywa sztucznego firmy ACO. Są wytrzymałe, szybkie i banalnie proste w montażu, koszt podobny jak wykonanie betonowych na budowie.

Ściany piwnicy będą wylane betonem C30/37, klasa ekspozycji XC3 lub XC4,(zamiast C20,który jest w projekcie)ale tutaj geolog musi jeszcze sporządzić raport. Piwnica ma być wykonana w technologii ''białej wanny'' i tak będzie, musi być szczelna aby mogła służyć przez lata bez niepotrzebnej wilgoci-czytaj stresu, nerwów itd.Wewnętrzne ściany piwnicy pozostaną w stanie surowym, bez tynków więc dobór deskowania jak wylanie samego betonu musi być solidnie wykonane:) Na dzień dzisiejszy są przewidziane szalunki Rasto-Takko firmy Huennenbeck ale to na razie wstępnie tak planuję. Zastosujemy również nieco inne materiały niż przewidziane w kosztorysie, zazwyczaj lepsze, ułatwiające/przyspieszające montaż etc., ale to już na etapie budowy postaram się przekazać na bieżąco:)

To na razie tyle, czekamy na domknięcie formalności i będziemy startować:)

Pozdrawiam , Grzesiek

Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?