Kolejnym etapem naszej inwestycji jest ocieplenie zewnętrze budynku. W tym celu zakupiliśmy styropian firmy Termoorganika TERMONIUM PLUS Fasada o grubości 20cm i współczynniku przenikania ciepła Lamba = 0,031 W/mK. Ponadto zdecydowaliśmy się na wykonanie dolnego cokołu wokół budynku z klinkieru oraz zastosowania deski elewacyjnej między oknami (założenia jak w projekcie) dlatego w tych miejscach założony został styropian o grubości 15cm. Robotnicy w pierwszej kolejności zaczęli od ułożenia styropianu na kleju KABE Kombi (worki 25kg), następnie wypełniając pianką wszystkie pustki pomiędzy łączeniami bloczków styropianowych a jednocześnie mocując styropian na kołkach o długości 260mm i 180mm do pustaków. Miejsca kołkowania styropianu zaślepione zostały grafitowymi kształtkami styropianowym. W dalej kolejności na styropian założona została siatka Arsanit AKE 145 i całość zaciągnięta została ww. klejem który służy zarówno do klejenia  styropianu jak i do siatkowania. 

W trakcie prac ociepleniowych zamówiliśmy z gotową paczkowaną podbitkę drewnianą o grubości 14mm oraz deskę elewacyjną o grubości 19mm. Drewno a konkretnie świerk skandynawski było ładnie wysuszone i przygotowane pod malowanie do czego Panowie robotnicy użyli Lakierobejcy Sadolin w odcieniu Orzech włoski. W zamierzeniach pierwsze malowanie przed założeniem podbitki i deski elewacyjnej, a następne malowanie już po montażu. 

Zamówiliśmy też marmurowe parapety wewnętrzne na dwa narożne okna na parterze (salon + pokój) w pozostałych przypadkach (garaż, łazienka) obłożone będą płytkami natomiast w kuchni parapet dopasowany zostanie do blatu w kuchni. Czekamy również na granitowe parapety zewnętrzne które powinny dojechać na dniach. 

White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?