Blog założony przez Marzena.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 11 wpisów, 30 zdjęć, 1 komentarz.

20.07.2019 stan "zero" osiągnięty :)

Dzisiaj kolejny raz zawitała do nas na budowie grucha :) obyło się bez komplikacji, pompa działa, więc poszło szybko i sprawnie. Znowu weekend minie nam na polewaniu betonu ;)

White
White
Dodaj komentarz

18.07.2019 Zasyp fundamentów, kanalizacja pozioma

Dzisiaj się dzieje: do dwunastej zostały zasypane fundamenty pospółką, a po południu układana była kanalizacja pozioma. Tutaj zrobiliśmy pewne odstępstwa od projektu:

1. w garażu wyprowadziliśmy sobie dodatkowe wyjścia jakby kiedyś miała być tam łazienka ( na pewno od razu będzie zlew roboczy)

2. zlikwidowaliśmy 2 piony będzie jeden główny z którego zrobimy od razu wentylację kanalizacji czy jak to się tam nazywa, dzięki temu nie musieliśmy rur ciągnąć przez całą kuchnię a następnie na sam dach...

White
White
White
Dodaj komentarz

17.07.2019 izolacja fundamentów

Dzisiaj króciutko: izolowanie fundamentów masą bitumiczną.

White
White
Dodaj komentarz

16.07.2019 murowanie fundamentów dzień drugi

Dziś kończymy murowanie fundamentów, już mniej więcej widać jak to wszystko będzie wyglądało.Dom  wydaję się być niewielki... zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

15.07.2019 murowanie fundamentów dzień pierwszy

Pierwsze murowanie za nami. Dzisiaj w końcu zaczynamy piąć się w górę.

White
White
Dodaj komentarz

12.07.2019 zalewanie ław fundamentowych

Dziś nadszedł wielki dzień, w końcu po długich oczekiwaniach zalewamy ławy fundamentowe. Obawialiśmy się trochę, że sprzęt nie wjedzie, ale się udało (200m jazdy po polu...). po wczorajszej przygodzie z betonem okazało się że to nie koniec przygody... dziś się okazało, że pompa jest zepsuta i będzie beton podawany na taśmie, poza tym innych komplikacji nie było :) Teraz przez weekend mamy podlewać co kilka godzin, bo słońce mocno grzeje.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

11.07.2019 zbrojenie ław fundamentowych

Niestety deszcze nas przetrzymały, nie ryzykowaliśmy utknięcia gruszki na polnej drodze, aby oszczędzić sobie kłopotu, Myśleliśmy, że dzisiaj położymy zbrojenie i około 12 przyjedzie gruszka z beton, niestety okazało się, że pompa się zepsuła i nie dadzą rady dziś przyjechać... Tak czy inaczej dziś układamy zbrojenie.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

05.07.2019 czekanie jest najtrudniejsze

Mieliśmy dzisiaj układać zbrojenie ław fundamentowych, ale niestety w nocy popadało.... i jeszcze ma padać.... także ruszamy po weekendzie.

White
White
White
Dodaj komentarz

04.07.2019 pierwsze prace ziemne

Dzisiaj na budowie pierwsze znaczące prace: zdjęcie humusu i wykopy pod ławy fundamentowe

White
White
Dodaj komentarz

02.07.2019 wizyta geodety

W miniony weekend kosiliśmy działkę bo zrobiła się z niej prawdziwa łąka. Dzisiaj można by rzec, że wbijemy przysłowiowy pierwszy szpadel :) przed południem przybył na działkę geodeta, aby wyznaczyć osie budynku. W końcu przeszliśmy z papierów w teren :)

White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?