Z podjęciem decyzji o budowie domu, bardzo długo zwlekaliśmy. Najpierw byliśmy za młodzi (tzn. tak nam się wydawało), później stwierdziliśmy, że wolimy wyremontować piętro u rodziców - i to był błąd - utopione 170tys zł, a my mieliśmy ciągły niedosyt. W 2015roku babcia Zosia wzieła nas w obroty - jeśli chcecie dostaniecie działkę. I tak poszło dalej - wytyczenie, przepisanie i problem z służebnościa (dużo mogłabym tu napisac, ale szkoda czasu), wkońcu wszystko udało się załatwić i stoimy przed wyborem projektu... A tu nagle zarzuciłam "fochem" - nie chce budować domu na tej działce !!! I znów staneliśmy w miejscu.... Mimo to, po jakimś czasie stwierdziłam, że nie odpuszcze - mamo, tato chce by nasz dom stał tuż obok Was!!! Wielka radość rodziców i "kupa" formalności.

Na przełomie lipca / sierpnia  2018r. wytyczono działkę, koszt wcale nie był taki duży - 2tys zł

1 października notarialnie działka została moją własnością - koszt notarialny 2566zł

Stwerdziliśmy z mężem, że nie ma na co czekać, trzeba zacząć działać. Wybór projektu wcale nie był dla nas taki prosty - każdy inaczej patrzył, ja wizulanie, mąż praktycznie. W końcu doszliśmy do porozumienia i 20 października 2018r. zakupiliśmy projekt "domu w Moringach" - oczywiście była promocja, bo jak na kobietę przystało szukałam promocji. Odrazu z biura Archon ruszyliśmy do architekta i geodety. W tym samym dniu złożyliśmy zlecenie wydania mapy do celów projektowych, wstęnie ustaliliśmy z architektem drobne zmiany. 14 listopada 2018r. mapa była gotowa, architekt mógł zacząć działać.... A że po urzędach chodzić nie lubimy, zostawilimy wszystko w jego rękach - i była to trafna decyzja mimo, iż czas nam się bardzo dłużył. 5 lutego 2019r. dostaliśmy zezwolenie - rozliczyliśmy się z geodeta i architektem (w sumie wyszło 4400zł - 1000zł mapka do celów projektowych, 3400 adaptacja). 

I czekaliśmy na upragnione lato :-) 

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?