Po krótkiej przerwie znów na budowie coś się dzieje. Ekipa zabrała się za ogrzewanie podłogowe. Zdecydowaliśmy się na podłogówkę na parterze ale i na piętrze. Było dużo za i przeciw ale wybór został dokonany i tego się będziemy trzymać. Dodatkowo w łazienkach będą kaloryfery z grzałkami elektrycznymi w razie czego. 

Mid d48b580f7e0562ba6234ab2fb0a9fc99
Mid 773a083bfd015b205082baf6d0639c70
Mid 4da2e235314204b83d03cf345c030c1c
Mid 74d09f27c7ed947b121340b591c1579f

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Aga
#1
A co dajecie na podłogówkę - płytki czy deskę.
Default avatar
Napisany przez Justinka
#2
Wow na piętrze też, nie spotkałam się aby wszędzie dawać, w łazienkach tak, ale nie w pokojach :) Ja próbuję przekonać męża do podłogówki na całym parterze :) Bo póki co będzie - wiatrołap, kuchnia, łazienka i łazienka na poddaszu... chciałabym jeszcze w holu, jadalni i salonie :) Ile wychodzi m2 położenia z materiałem?
Default avatar
Napisany przez marcin.cie
1 osoba lubi ten post
#3
Na podłogach będą różnie. Trochę paneli a trochę płytek. Początkowo na piętrze miały być kaloryfery jednak podczas zbierania ofert od wykonawców zostaliśmy uświadomieni, że kaloryfery to " przeżytek" . Niektórzy od 5 lat nie montowali kaloryferów w domach jednorodzinnych. Podobno piec gazowy kondensacyjny pracuje na niższej temperaturze i jest tańszy w eksploatacji. W przeliczeniu na m2 wychodzi ok. 80 zł/m2.
Projekt dom w jonatanach 2  289
Napisany przez Agata
1 osoba lubi ten post
#4
my będziemy mieć podłogówkę na całości... dół i góra, nie wyobrażam sobie inaczej :) Nasza firma budowlana tylko poparła nasz wybór i również mówiono nam, że w 21 wieku dąży się do ogrzewania niskotemperaturowego, które jest bardzo korzystne - dodatkowo efekt u nas wzmagać będzie wentylacja mechaniczna z rekuperacją. Podwójny rodzaj ogrzewania jest kłopotliwy i ponoć również bardzo drogi. Odradzili nam drewno na podłogi, ponieważ panele laminowane lepiej oddają ciepło bo są cieńsze... płytka najlepsza, potem panel...drewno na końcu. No i pod drewno trzeba kłaść podłogówkę gęściej co podnosi koszty.
Default avatar
Napisany przez Martin
#5
Podłogowe w sypialniach jest nie zdrowe bo na podłodze jest najwięcej kurzu a pod wpływem ciepła będzie się unosił co potem w czasie snu wdychamy
Default avatar
Napisany przez marcin.cie
1 osoba lubi ten post
#6
No trudno. Jestem gotów podjąć takie ryzyko :-)
Default avatar
Napisany przez gość
1 osoba lubi ten post
#7
Co za pierdoły Martin piszesz, a od kaloryferów kurz się nie wzbija? zerknij jaki syf sie zbiera nad każdym kaloryferem. Po za tym temperatura jest dużo niższa na podłogówce niż w kaloryferze więc i ruch powietrza jest mniejszy. Idąc takim tokiem rozumowania to postaw kaflaka w każdym pokoju. Kaloryfery to bzdura i dodatkowy mebel i zbieracz kurzu.
Default avatar
Napisany przez TOMASZ
#8
cześć! w którm miejscu zdecydowaliście się umieścić szafki z rozdzielaczami ogrzewania podłogowego?

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?