Dachówka będzie miedziana. Okna veka orzech. Rynny raczej weźmiemy brązową. Żeby pasowała do nadbitki, okien, drzwi i bramy garażowej.

White
White
White
White

Komentarze

Projekt dom w zurawkach 4  289
Napisany przez miskagrz84
#1
hmmm no ja bym raczej poszła za kolorem zbliżonym do koloru dachówki :)
Default avatar
Napisany przez Piotr
#2
Witam. :) dobry wybór orynnowania ;) Galeco daje radę. osobiście zajmuje się sprzedażą stalowych pokryć dachowych i wszystkiego co z nimi związane. Do tego orynnowania polecam zastosowanie tzw. łaczników rynnowych z hakiem. Są lepsze od łączników klamrowych gdyż są szersze i na pewno nie bedą przeciekały. ;) Haki do rynny max co 60cm ale u siebie zastosowałbym co 50cm dla lepszego efektu wizualnego ;)
Default avatar
Napisany przez Piotr
#3
Zapomniałem dodać że warto skontrastować orynnowanie z dachem tj, jeśli dachówka będzie w kolorze ceglastym bo miedź czysta to to nie jest ;) to dobrze by było dać rynny brązowe ;) zbliżone do okien i podbitki. Orynnowanie w tym samym albo zbliżonym kolorze do dachu średnio wygląda ;) Rynna ma uwydatnić i podkreślić dach a nie się z nim zlać. Zawsze tak radze Swoim klientom i dobrze na tym wychodzą ;) Na stronie internetowej galeco jest wizualizator, można się pobawic i dobrać kolor rynien pod dach itd ;) pozdrawiam Piotr
Default avatar
Napisany przez JareIII
#4
Dziękuję za podpowiedzi :) Pobawię się tym narzędziem ale zostawie żonie decyzję w sprawie kolorów :)
Default avatar
Napisany przez Piotr
#5
Co dajecie Państwo pod dachówkę? bedzie deskowanie i papa czy też membrana dachowa? Membrane można też dać na deskowanie jednak musi byc to membrana, która się nadaje na pełne deskowanie o gramaturze nie mniejszej jak 150gram.m2, (nie każda membrana nadaje się na deskowanie). Jeśli papa to polecam papę podkladową na włókninie np. MIDA ROOF FIX o zakresie temperatur min. -20+95 stopni a nie taką na tekturze gdyż jest to po prostu badziew który potrafi się psuć po pół roku.Powstają na takiej po pewnym czasie nierówności i załamania. NIejednokrotnie miałem okazję mierzyć dach pokryty papą na tekturze gdzie po kilku miesiącach od założenia były pęknięcia. Jeśli membranę to polecam jakąś o gramaturze nie mniejszej jak 180 gram/m2. Cieńsze typu 115 gram/m2 nie nadają się na dom w którym chcemy długo mieszkać ;) chyba, że jest to dom na sprzedaż ;) wybór tych materiałów jest bardzo ważny gdyż dachówka jest nieszczelnym pokryciem dachowym a papa lub membrana dachowa mają tutaj za zadanie odprowadzić wszelkie skropliny do rynny. Dobre membrany zaczynają się od 200zł -300zł za rolkę 75m/2 a papa mida roof fix koszt około 150zł/rolkę 25m2
Default avatar
Napisany przez JareIII
#6
Pod dachówkę idzie membrana 180G. Do tego pas okapowy. Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?