Blog założony przez AleksandraBe.
Projekt: Dom w dziewannie 2 (G2). Na blogu 5 wpisów, 23 zdjęcia, 0 komentarzy.

Chudziak w drodze

Witam witam i o zdrowie pytam. U mnie na budowie delikatna obsuwa ale cóż.. Taki mamy klimat... Kilka dni padało kilka dni ostro grzmiało ale dziś chłopaki wznowili pracę. Na działce jedno bagno. Nie mogę pozwolić na to żeby moja ekipa pracowała w takich warunkach. Mąż dziś dzielnie woził gruz. Kilka przyczep i gotowe. Ekipa może spokojnie pracować i auta z betonem mogą spokojnie wjeżdżać. A od czego to się zaczęło? Od naszych cudownych sąsiadów - mamy ich dwóch - chyba kazdemu się trafiają takie kwiatki :p najpierw mówią - spokojnie możecie zawracać na naszych podjazdach a za kilka dni surowo zabraniają. Co zrobić. Ogólnie wygląda to imponująco, ale mąż stwierdził że będziemy mieli za małą kuchnie hihihi... Będziemy przesuwać ściany? To się okaże. Póki co wrzucam Wam zdjęcia z dzisiejszej realizacji :) Jutro w końcu wjeżdża beton.. I lecimy dalej.
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wygląda pięknie

Dziś 30°C w cieniu :) chłopaki pracowali w pocie czoła naprawdę im współczuję.. Ale jak zwykle stanęli na wysokości zadania. W poniedziałek koniec kręcenia zbrojenia a w środę wjeżdża beton. 134 m3 betonu :O Mąż dziś też dziś ciężko pracował - dostarcz wodę, rozłóż kable żeby prąd był na budowie, ogarnij śmieci, jedz do wodociągów załatw resztę papierów, a w między czasie z córką do szkoły oddaj książki. Mąż do zadań specjalnych <3 zdjęcia z dzisiejszych prac niżej. Pozdrawiam Aleksandra
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Brudni po same uszy

Wczoraj miała być stal ale składy budowlane mają niezłe odłożenie jak na czasy w jakich przyszło nam żyć. Dziś na szczęście wszystko dojechało! :) Jutro moja wspaniała ekipa wchodzi od rana na teren budowy i działamy dalej. Ja i mój mąż jesteśmy z natury pomocni więc przed chwilą wpadliśmy na pomysł, że jak załadujemy naszym chłopakom styropian będzie dobrze. Tak też się stało :) mąż odpalił ciągnik ja zahaczyłam przyczepę, a efekty podsyłam Wam w zdjęciach. Przyczepa załadowana po sam dach - bezpiecznie przejedzie z punktu A do punktu B. Jestem brudna ale szczęśliwa. Jutro zaczyna się dobry dzień. Pozdrawiam Was i przesyłam moc energii! Aleksandra.
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Trochę o projekcie - koszty i inne sprawy

Przeglądając projekty na różnych portalach zależało mi głównie na dużym garażu. Nie było projektu który miałby 90m2 i 50m2 garażu. Projekt indywidualny - koszt ok. 6tys. ale chyba każdy z Nas to przerabiał Spędzałam na portalach całe dnie szukając tego wymarzonego.. I w końcu jest. Dom w dziewannie 2 G2. Myślę.. Idealny, szyty na miarę, taki mój. Wilk syty i owca cała jak to mówią - pomyślałam. Mąż ma duży garaż a ja wymarzoną przestrzeń. W 2018 roku stan surowy otwarty wychodził 180 tysięcy.. 2020? 220 tysięcy polskich złotych. Różnica kolosalna. Ale cóż... Powiedziałam A - muszę powiedzieć B. W projekcie została podwyższona ściana kolankowa na wysokość jednego pustaka, usunięty kominek, usunięta instalacja gazowa z powodu braku przyłącza - rozważałam instalację zbiornika, ale lepiej wyrzucić 1000 zł na tonę peletu niż zatankować 2800L gazu! Finalnie wyszło 185 m2 użytkowych wszystkiego ‍♀️ Projekt na Archon ma bardzo dobrze podany kosztorys na ceny jakie panują w Trójmieście. Ale nikt się nie spodziewał, że trzeba będzie wylać płytę fundamentową. Firmy proponowały różne rozwiązania. Od 50tys. do 80tys - w tej kwocie można zrobić podgrzewaną płytę - potocznie zwaną podlogówkę. Mega energooszczędne ale budżet jest ograniczony Finalnie koszt surowy otwarty z materiałem, deskowaniem dachu - 240 tys.
Dodaj komentarz

Szpadel wbity - realizacja marzeń rozpoczęta

Kochani, W końcu zaczęłam budowę! Pomyślałam, że będę publikować etapy budowy mojego domu. Na wstępie powiem, że projekt od Archon kupiłam już pod koniec 2018 roku.. I tu zaczęła się droga przez góry, lasy i doliny. Nie spodziewałam się że od zakupu do realizacji czekają mnie dwa długie bite lata.. Na te dwa lata zebrało się wiele różnych czynników, m. in. kwestie finansowe, przepisy, pozwolenia, zgody, uzgodnienia - matko! Ile tego jest! Nadmienię, że dom powstaje na działce rolnej, drugiej klasy, w terenie szczególnie chronionym, strefie nad granicznej, więc jeśli ktoś potrzebuje pomocy w kwestii dokumentów, przepisów, jak to wszystko ugryźć... Chętnie pomogę. Dziś mogę już się pochwalić... Jutro będą kłaść zbrojenie do płyty fundamentowej. Tak.. Teren nie pozwolił na zwykły fundament. Płyta.. i to podwójnie zbrojona. Damy radę! Wrzucam Wam zdjęcia i widoki z mojego przyszłego tarasu! Pozdrawiam, Aleksandra
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?