Blog założony przez SR.
Projekt: Dom w malinówkach 4. Na blogu 6 wpisów, 35 zdjęć, 6 komentarzy.

Montaż drzwi i okien

Po długim oczekiwaniu (około 9 tygodni) nareszcie doczekałem się montażu drzwi i okien. Zdecydowałem się na białe okna z firmy MS Okna oraz drzwi w kolorze antracytowym z firmy Wikęd. Oczywiście nie obyło się bez problemów i tym razem łącznik okna narożnego był uszkodzony i musiałem na jego montaż poczekać kolejny tydzień.

White
White
Dodaj komentarz

Dach c.d.

Kolejnych kilka fotek z realizacji dachu

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany kolankowe i dach

Po wykonaniu ścian kolankowych i części ścian szczytowych przyszła pora na konstrukcję dachu. Zdecydowałem się na pokrycie dachówką ceramiczną prostą Orea 9 wraz z pełnym deskowaniem a zamiast membrany użyłem papę zbrojoną. Jest to jedyny element budynku którego koszt przekroczył moje założenia i praktycznie pochłonął 1/3 kosztów budowy do stanu SSO.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Przygotowanie do wylania stropu

Przed wylaniem stropu dokonaliśmy małej zmiany w zbrojeniu stropu poprzez dołożenie belek. Pomimo niskiej temperatury zewnętrznej (około 15 stopni) i polewania stropu wodą pojawiło się kilka mikro pęknięć prawdopodobnie w wyniku osuszenia przez wiatr. Warto zabezpieczać strop po wylaniu folią ale mądry polak po szkodzie.

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ruszamy ze ścianami

Po fundamentach, wykonaniu kanalizacji i wylaniu chudziaka przyszedł etap na ściany. Przy wykonaniu fundamentów warto pamiętać o przełożeniu rury arota którą wykorzystamy do przepuszczenia przewodu do zasilania budynku. Dy wykonania ścian wykorzystałem bloczki z betonu komórkowego firmy Solbet, murowane na zaprawę do cienkich spoin.

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Wyznaczenie budynku na działce i fundamenty

Start 20.02.2020

Geodezyjne wyznaczenie budynku na działce. Po pracach ziemnych przyszła pora na fundament, zrezygnowałem z fundamentów lanych na rzecz murowanych z bloczków betonowych. Całość oczywiście zabezpieczona masą bitumiczną oraz ocieplona styropianem wodoodpornym. Podczas murowania fundamentów warto wykonać przepusty na kanalizację i inne media ja o tym zapomniałem i następne ekipy musiały się przekłuwać aby rozprowadzić kanalizację w fundamencie.

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?