Blog założony przez Ewa i Krzyś.
Projekt: Dom w malinówkach (T). Na blogu 6 wpisów, 23 zdjęcia, 5 komentarzy.

Dach gotowy

Mamy piątek, 26.03. Teoretycznie dokładnie miesiąc temu dach miał juz być gotowy, a został dopiero wczoraj ukończony. Dachówką w kolorze antracyt. Jedno okno dachowe jest w garderobie. Zrezygnowalismy z dodatkowego dachowego w jednym z pokoi. Ściany rosną. Wczoraj miały ok 170 cm wysokości. Zostały dwie ściany na dole. W wiatrołapie i w spiżarni. Robi się pięknie ;)
Dodaj komentarz

Ruszyliśmy ;)

Witajcie, W końcu dzieje się dużo na budowie. Pogoda się okresowo poprawia, ale nie jest idealna jak na połowę marca. W tym tygodniu powstały ściany na parterze, oddzielające dodatkowy pokój oraz łazienkę oraz ściana w kotłowni. Na parterze brakuje jeszcze ściany pomiędzy kuchnią a spiżarnią i ściana w wiatrołapie . W czwartek weszła ekipa od dachu. I ruszyli;) w naszym domu będzie dodatkowe względem projektu odeskowanie dachu. Przedni taras zaczęty. Taras boczny gotowy do zalania. Jestem tylko trochę przerażona jego wysokością. Moja wina, nie zmierzyłam go patrząc na projekt jaki będzie wysoki od podłoża. ;) Pompa i hydraulika zamówione. Elektryk zamówiony. Projekt kuchni prawie zrobiony. :)
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany na piętrze.

Ruszyliśmy!! W czwartek był strop wylewany i schody. Dziś ściany na piętrze. Jak im szybko poszło.. Jestem w szoku. Elektryk już umówiony. Na dniach umowa będzie podpisana. Udało nam się w końcu dojść do porozumienia w sprawie pompy ciepła. Braliśmy dwie firmy pod uwagę: Viessmann i Stibel Eltron. I chyba ostatecznie zdecydujemy się na Stibel. W tamtym tygodniu wpadłam na inny podział ścian wewnętrznych na piętrze. I teraz się zastanawiam czy warto. Wydzielilam większą garderobę z jednego pokoju ale musiałabym oddać swoją sypialnie. A specjalnie balkon robiłam do sypialni.. No nic. Jeszcze trochę czasu mam do zastanowienia się..
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Schody, śnieg i zima:)

04.02.2021 zima;) odkrycie ostatnich lat.

Miał być już dach, a na spokojnie dopiero dziś powstały szalunki pod schody. Z zastrzeżeniem, że nie będą zalewać ich przy takim mrozie. Mamy więc szalunki pod balkon i pod schody. 

Czekamy na odwilż. 

15.04 firma ma zakładać okna. 

Musimy zacząć szukać już elektryka i umówić się na spotkanie z instalatorem i  hydraulikiem. 

 

White
White
Dodaj komentarz

Trochę odmarzło ;)

Witajcie, Trochę mniej śniegu na budowie. Mniejsze mrozy i ekipa ruszyła do akcji. Wczoraj rozłożyli terrive. Dziś robili roboty koło balkonu. Dwa tygodnie temu zamówiliśmy okna. Termin : 15.04 myślałam, że dom będzie 1.5 miesiąca stać i oddychać. A przy takiej pogodzie i poślizgach (dosłownie i w przenośni) to mam nadzieję, że okna będzie gdzie zamontować. :) Rozglądam się już za kuchnią. Żeby znać rozplanowanie pomieszczenia .. Jescze dużo przed nami ;)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?