Ważną zmianą, którą wprowadziliśmy jest przedłużenie ścian wykuszu  i  doprojektowanie nad nim lukarny, Dzięki czemu rezygnujemy z okien dachowych (zawsze to dziura w dachu), a pomieszczenia 7 i 8 zyskują dodatkową powierzchnię użytkową (co w przyszłości pozwoli na scalenie tych dwóch pomieszczeń i wygospodarowanie pokoju z oknami na południe, jeśli będzie taka potrzeba). W pokoju 5 na poddaszu także zlikwidowaliśmy okno dachowe i zmieniliśmy szerokość okna balkonowego z 110 na 120 cm, aby odpowiednio doświetlić pokój, to samo zrobiliśmy w łazience 6, aby zachować symetrię. Reszta na poddaszu pozostała bez zmian. Ze zmian na dole to zamiana okna balkonowego na okno o długości 140 cm jak okno narożne (całkowita likwidacja tego okna mogłaby sprawić, ze przedpokój na górze byłby niewystarczająco doświetlony).  Ze zmian "nieistotnych" zamierzamy skrócić ścianę we wiatrołapie z 330 na 250, a ścianę w spiżarni przesunąć o ok 40 cm, aby w kuchni znalazło się miejsce na lodówkę o szerokości 92 cm, a nie jak na wizualizacji 60.

Dom będzie z rekuperatorem, więc komin nad kuchnią został zlikwidowany.

Mamy ogromny dylemat ze schodami dywanowymi, bo w projekcie są żelbetonowe, a tu potrzeba bardzo dokładnego wykonawcę. Zastanawiamy się nad zamianą ich na drewniane. 

Maciej, Antoś, Joanna

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?