Narodziny

Z początkiem lutego, po upływie 40 dni od złożenia wniosku otrzymaliśmy pozwolenie na budowę naszego wymarzonego domu. Działka, która jeszcze niedawno przypomniała las z ruinami starego domu (zachowały się w całości stare schody na zewnątrz i do ogrodu), ogrodzona nabrała kształtów i okazało się jak naprawdę jest wielka i... ładna. Kosztowało nas to wiele pracy, zarówno ogrodzenie jak i karczowanie wykonaliśmy sami, ale to przecież nasz dom.

Po długich oczekiwaniach na "prąd" rozpoczęliśmy, roboty ziemne. Po wytyczeniu przez geodetów obrysu domu, 20 kwietnia na działkę wjechał ciężki sprzęt (ciężki i ogromny). Wykopał tzw wannę i budowlańcy zaczęli szalowanie ław fundamentowych. Potem wybudowali ściany z bloczków i przygotowali zbrojenie na wieniec.

Dziś niecały miesiąc od rozpoczęcia robót, będziemy zalewać wieniec ścian fundamentowych, wszystko robimy zgodnie z kalendarzem robót, z książkowymi przerwami na każdy etap.

 

Mid 9fb347404428b8e49e35d3f27800a631
Mid 023de5f0fa6d536cf64364fa75e13446
Mid 765025fed5fcb97a0320a1b4addfe5e6

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Karolina_Natalia
#1
Witam! Gratulacje rozpoczęcia budowy i efektywnego kontynuowania zgodnie z książką budowy. Godne podziwu! Ja z mężem dopiero na początku drogi - etap dokumentów. Jednak kupiliśmy projekt Aurory 2 i wydaje się, że znalazłam wymarzony domek. Gdzie realizujesz budowę? Pozdrawiam serdecznie, Karolina
Default avatar
Napisany przez MAJ
#2
Witaj, dla nas to tez wymarzony domek, jeśli chodzi o przerwy technologiczne to wiadomo, każdy chciałby wprowadzić się jak najszybciej jeśli pozwalają na to fundusze, Ale tyle naczytaliśmy się o grzybie z niewysuszonego domu, o pęknięciach po kilku latach i nie chcielibyśmy sobie potem wypominać, że wprowadziliśmy się za szybko. Budujemy w Czeladzi. Pozdrawiam i również życzę wytrwałości.
Default avatar
Napisany przez R
#3
do Karolina_Natalia Gdzie budujecie swoją aurorkę?

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?