Po długich przemyśleniach, przeczytaniu wszystkich za i przeciw zdecydowaliśmy się na budowanie z silikatów,  przeważyła akustyka (działka położona jest na górce, około 800 metrów od trasy szybkiego ruchu oraz kilometra od lądowiska  helikopterów LPR), właściwości akumulacyjne oraz całkowicie naturalny skład bloczków. SILKA wyszła nas drożej niż ceramika, ale biorąc pod uwagę, że na silikaty daje się maksymalnie 6 mm warstwę tynku (ceramika około 15 mm) to wychodzi podobnie. 

I pojawiły się pierwsze schody...na SILKĘ się czeka nawet miesiąc, ponieważ nie ma jej na składach, przywożą ją bezpośrednio z fabryki. Ale równość bloczków i niemal idealnie gładkie, białe ściany rekompensują ten długi okres.

Pozytywnie zaskoczyło nas również to, że podczas ponad 30 stopniowych upałów, wchodząc do domu bez okien, w którym stop był tylko odeskowany w pomieszczeniach czuło się przyjemny chłód, mimo iż wbrew temu co powszechnie mówią ściany były ciepłe. 

 

 

 

 

 

White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?