Odebraliśmy dodatek na zamówienie - projekt odkurzacza centralnego. Po zapoznaniu się z zwartością projektu muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolony. Zaczynając od tego że gdy nałożymy projekt odkurzacza na projekt wentylacji mechanicznej okazuje się, że rekuperator wciąga świeże powietrze prosto z rury wylotowej odkurzacza, niby szczegół... Instalacja rur ssących moim zdaniem jest co najmniej nie optymalna, co przekłada się na dłuższe rury a więc i wyższe koszty materiałów. Niepokoi mnie również ilość rozplanowanych gniazd w domu, mianowicie jedno gniazdu tuż za holem na parterze, szufelka pod zlewem oraz jedno gniazdo na poddaszu umiejscowione na korytarzu. Trzeba będzie zrobić to inaczej.

Projekt wentylacji mechanicznej wygląda na przemyślany i planujemy zmodyfikować tylko jedno, w planie strych posiada wentylacje grawitacyjną a my byśmy chcieli aby posiadał wlot powietrza tak jak pokoje.

Z dodatków wybraliśmy jeszcze projekt szamba, ku mojemu zaskoczeniu jest to projekt szamba :) prawie 10m3 pojemności użytkowej, zajmujący powierzchnie 12m2 szambo - jest ok.

Dziś mieliśmy kolejne spotkanie z Architektem, przekazaliśmy projekty, pomysły na adaptacje a także mapę do celów informacyjnych, która jest pamiątką po pierwszej wizycie w wydziale geodezji urzędu miejskiego. Posłuży ona do projektowania przyłącz zanim zdobędziemy mapę do celów projektowych - to będzie nie lada wyzwanie.


Next steps:

  • Zdobycie warunków przyłącza wody i gazu.
  • Zdobycie kosztorysu.
  • Tęga rozkmina o odkurzaczu.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?