Dziś był ten dzień. Dziś Tymek pojechał na misję zdobycia pozwolenia na budowę, a raczej złożenia dokumentów, by to pozwolenie otrzymać. Ważnym elementem misji było odnalezienie odpowiedniego Urzędu, odpowiedniego wydziału i oczywiście odpowiedniego pokoju i okienka danego Urzędu. Misja oczywiście zakończona sukcesem (jej!!!!), trochę biedak (czyt. Tymek) pobłądził, ale co najważniejsze ogarnął i ostatecznie złożył dokumenty jakiemuś "ochroniarzowi", który siedział za blatem zaraz przy wejściu do budynku. Podobno to było właściwe miejsce do złożenia dokumentów. Dziwne, dość. Teraz musimy czekać i liczyć na to, że niczego w dokumentach nie brakuje. Zobaczymy jak się sprawdzą ploteczki od wróbelków prosto z Urzędu, czy faktycznie będziemy czekać jedynie miesiąc, a nie 65 dni na nasze upragnione pozwolenie. 

Poza tym, czekamy na wycenę prac jednej z ekip budowlanych (ekipa I), do niedzieli ma być. W poniedziałek jedziemy oglądać budowy innej ekipy (ekipa II). Planujemy pojechać z wyceną ekipy I, by móc zacząć negocjacje z ekipą II. Może uda się gdzieniegdzie zejść z ceny, czy to na robociźnie czy materiałach :) Jeśli negocjacje się powiodą zaczynamy budowę z początkiem maja, co oznacza, że z końcem lipca mamy stan surowy otwarty. Brzmi super ! Marzenia powoli się spełniają.

Czy to już koniec formalności?

Next steps:

  • czekamy na pozwolenie na budowę
  • wybieramy ekipę budowlaną
  • modyfikujemy kosztorys pod swoje zmiany i ceny wybranej ekipy budowlanej

Cheers!

~Natalia

 

Komentarze

Default avatar
Napisany przez JRD
#1
Cześć Buduje dokładnie ten sam. Czy możemy się jakoś skontaktować ?? W grupie raźniej :) Pozdrawiam JRD
Default avatar
Napisany przez tymek
#2
Hej JRD, zapraszam do kontaktu: tymek_xxl@o2.pl

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?