Zaczęliśmy wycenę naszych okien... 

Nasze założenia:

- kolor antracyt wew i zew

- 3 szybowe

- 5 komorowe

- okna/drzwi balkonowe bez poziomych podziałów

- profile jak najbardziej kanciaste bez zaokrągleń ;)

- rolet zewnętrznych nie chcemy

- zastanawiamy się jeszcze mocno nad ciepłym montażem bo to dodatkowy koszt ok 2000-2500 zł

 

Wycenialiśmy m.in. Okno plast, Okno plus, Drutex, Veka,  Salamander i Pagen [te dwa ostatnie to profil Bluevolution 82]...

Rozrzut cenowy jest spory... [poniżej cena samych okien bez montażu]

Drutex Iglo 5 - 12 082 zł

Pagen bluevolution 82 - 15 208 zł 

Veka Softline 82 - 15 404 zł 

Okno plast Koncept - 16 855 zł

Okno plus Norskstil - 19 429 zł

Salamander NewEvo - 20 129 zł 

 

Nowe wyceny!

Bluevolution 82 MD Classic - 15 570 zł

Vetrex VP70 - 18 541 zł

Brugmann Blu Evo - 19 251 zł

Dako Veka DPQ 82 - 19 696 zł

Eurocolor Efectiv - 20 001 zł

Vetrex V82 - 20 058 zł

Niestety teraz są wszędzie promocje zimowe z których nie do końca możemy skorzystać, a wyceny są z tymi rabatami... a nie możemy kupić ponieważ nie mamy jeszcze ścian :D i okna będą montowane w optymistycznej wersji w kwietniu, jak nie dopiero w maju ;)

A poniżej nasze okna :) Dodatkowo mamy 3 okna dachowe, one będą z Velux...

Mid c1e4c522b10564379f30a8e70c6d3be1

Komentarze

Projekt dom w jonatanach 2  289
Napisany przez Agata
1 osoba lubi ten post
#1
My budujemy Jonatany, okna będziemy mieć z Eurocolor... również dwustronny antracyt. Wykonawca (budujemy technologią prefabrykowaną ) w standarcie oferował nam okna dwuszybowe. Za dopłatą możemy wziąć trzyszybowe - dopłata 2 tys netto ( jeśli chodzi o komory w Eurocolor powiedziano nam, że to tylko chwyt marketingowy). Kierownik budowy powiedział nam, że jeśli decydujemy się na bardzo wysoki standart czyli 3 szybówki - ciepły montaż powinien iść w parze raczej (ciepły montaż ok 2 tys) . I tak właśnie zdecydowaliśmy. Jeśli chodzi o koszt to nie mam pojęcia ile u nas to będzie kosztowało, bo w tej technologii leci się etapowo. Podejmując decyzję wzięlismy pod uwagę, że wiele rzeczy w domu można szybko zmienić (podłogę, kolor ścian) a okna montuje się na wiele lat - o ile nie dożywotnio.
Default avatar
Napisany przez Justinka
#2
Jeżeli chodzi o 3 szyby to mając pozwolenie z 2015 tak jak my, a nawet drugie zamienne z 2016 musimy mieć 3 szyby... co do komór raczej mniej niż 5 nie ma, a nie czuje potrzeby mieć 7 czy więcej :) po za tym teraz mamy okna 2-szybowe.. nie wiem ile jest komór... ale problem nie jest w nich a w parapetach i przy nich strasznie ciągnie :( dlatego wole zainwestować w dobry montaż - ciepły + ciepły parapet.. niż nie wiadomo ile szyb i komór :) Zdajemy sobie doskonale sprawę z tego że okna są na lata, a podłogi ściany można wymienić nawet za rok ;)
Default avatar
Napisany przez Aga
1 osoba lubi ten post
#3
My po długich namysłach i kilku wycenach zdecydowaliśmy się na okna Krispol Fen 85. Porównywaliśmy ceny i parametry. Właśnie nam montują. Wzięliśmy opcję z ciepłym montażem. Brame garażową też tam zamowiliśmy, natomiast nad drzwiami wejsciowymi jeszcze się zastanawiamy. Oni mają dość drogie. Poza tym mamy czas, bo na razie montujemy jakies drzwi robocze, co by nam nie zniszczyli panowie z budowy.
Budowa1
Napisany przez MAti
1 osoba lubi ten post
#4
nie ma lepszych okien niż Veka

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?