Blog założony przez HOME.
Projekt: Dom pod wierzbą (G). Na blogu 5 wpisów, 34 zdjęcia, 11 komentarzy.

Koniec SSO

I tak o to w końcu doszliśmy do końca SSO, i zamykamy ten rok budowlany. Podsumowując, koszt budowy tego co widać na zdjęciach, materiał + robota  to 174 tys. w tym nadprogramowo zrobiliśmy jeszcze:

  • garaż większy o 1m,
  • ocieplenie dach domu i garażu,
  • skosy betonowe,
  • schody wejściowe, taras,
  • budowaliśmy z cieplejszych "pustaków maxów" a ich chyba wychodzi 20%-30% wiecej niż tych co sa w projekcie,
  • odwodnienie wokół fundamentów
  • kanał w garażu.

Wyszliśmy z założenia że i tak będzie trzeba to zrobić wiec łatwiej będzie budowlańcom robić to na bieżąco, a my później nie będziemy musieli szukać innych fachowców. Obecnie kolekcjonujemy kolejnych fachowców, elektryka i hydraulika już mamy, natomiast szukamy tynkarza, oczywiście nie szukamy w ciemno tylko z polecenia. 
Kolejny etap to okna/drzwi myślę ze w okolicach kwietnia uda się nam to zrealizować, dalej hydraulika, elektryka, tynki i wylewki.
Tak że do przyszłego roku!
Pozdrawiamy

P.s. Jak posprzątamy wewnątrz to wrzucimy fotki.

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Poddasze i dach

Witam

Wiec po dwóch miesiącach poślizgu wystartowaliśmy z ostatnim etapem budowy domu, i mam nadzieje ze na przyszły tydzień będzie już po wszystkim i w końcu zamkniemy ten "budowlany rok". Panowie postawili nam ściany na poddaszu, ściany działowe, wylali i rozszalowali skosy betonowe, no i ułożyli więźbę dachową. Obecnie wykańczają obrzeża dachu ocieplają poddasze, stawiają kominy i pomalowali impregnatem podbitkę dachową wraz zadaszeniem tarasu i wejściem do domu. Dachówka ma przyjechać w poniedziałek/wtorek wiec czekamy z niecierpliwością jak wybrana przez nas dachówka będzie się prezentowała. Pozdrawiam  

White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Ściany i strop....

I rozpoczęliśmy kolejny rozdział budowy naszego domu. Zjechały się wszystkie materiały i ekipa zaczęła wznosić budynek. Dom z każdym dniem nabierał kształtu i rósł sobie spokojnie. I tak oto po dwóch tygodniach prac Panowie zalali nam strop i uciekli na inna budowę, a my przez 3 dni polewaliśmy sobie nasza górną płytę. Teraz znowu 2-3 tyg. przerwy, i lecimy dalej z budową poddasza i dachu. Do następnego wpisu. Pozdrawiamy

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Płyta już wylana :)

No i stało się- po tygodniu prac mamy wylaną płytę !!! :) W tak zwanym międzyczasie oczywiście sporo się działo - Panowie dokończyli lanie fundamentów - weszło jakieś 46 kubików betonu - niestety ze względu na to ze działka nie jest delikatnie mówiąc zbyt równa z jednej strony fundamenty musiały być dość wysokie. Potem standardowa procedura - dysperbit, ocieplenie, folia kubełkowa no i wylanie płyty- poszło jakieś 9 kubików betonu. A no i zrobiliśmy od razu odwodnienie wokół fundamentów - teren może nie jest specjalnie mokry no ale tak na wszelki wypadek woleliśmy to zrobić od razu. Jutro Panowie dokończa ocieplanie, zasypia odwodnienie i fundamenty no i miesiąc przerwy - ekipa ucieka na inna budowę a nasza płyta schnie :)

White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Tyczenie/Kopanie/Fundamenty

Witamy, 

Szczęśliwie zakończyliśmy etap "papierologii" i wreszcie można było się zabrać do działania :) W piątek został wytyczony dom, a dziś rozpoczęły się prace.  W oryginalnym projekcie nie zmienliśmy prawie niczego - jedynie garaż został powiększony o metr, a okno garażowe przesunięte na ścianę na przeciw wjazdu. A no i w garażu pojawił się kanał ;) A wiec wczesnym rankiem na placu pojawiła się ekipa, zaraz po niej przyjechała koparka. Kopanie fundamentów zajęło jakieś 5 godzin,a w tym czasie panowie dzielnie walczyli ze zbrojeniami.  Potem wjechały betoniarki. Na zalanie fundamentów poszło ok. 22 kubiki betonu. W ten sposób ok 9 godzin później mamy na działce stan jak na załączonych zdjęciach. Plan na jutro : dokończenie szalowania. Pogoda dzisiaj wyjątkowo dopisała, mamy nadzieję ze szybko się to nie zmieni.

White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?