Dokładnie miesiąc temu postanowiliśmy, że najwyższa pora pobudować sobie dom. Zaczęliśmy od spraw notarialnych, czyli uczynienie mnie współwłaścicielem działki należącej do mojej mamy (mapka - 70zł, wypis z Ksiąg Wieczystych 30zł, koszty notarialne - 1870zł). Działka jest ogrodzona oraz ma częściowo wykonaną kostkę, więc tutaj zaoszczędzimy troszeczkę.

Zamówiliśmy też u geodety mapkę do celów projektowych, na którą mamy oczekiwać do 3 tygodni, a 08.04.2016 mija ten czas (mapa - 600zł).

Zakupiliśmy projekt domu (2320zł) z kosztorysem (63zł), książką budowy (10zł) i tablicą informacyjną (1zł). Po trzech dniach kurier przywiózł nam nasz projekt: Dom pod jarząbem 15 (T) lustrzane odbicie.

Wybraliśmy już wykonawcę naszej inwestycji. Zdecydowaliśmy się na firmę kompleksowo budującą domy, która to zakupuje również w naszym imieniu materiały budowlane. Wstępny kosztorys budowy domu - stan bez prac wykończeniowych wyceniono nam na 180 000,00zł - 200 000,00zł. Realizacja rozpocznie się jak tylko dopełnimy wszystkich formalności i uzyskamy kredyt, czyli za jakieś 6-8 tygodni. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem to na wakacje 2017 wprowadzamy się :-)

Komentarze

Default avatar
Napisany przez MariuszPaulina
#1
Witam. Czekamy na wpisy i będziemy obserwować postępy ;-))) Pozdrawiamy.
Default avatar
Napisany przez RedANIOL
1 osoba lubi ten post
#2
Z jakiego regionu jesteście?i czy zamierzacie cos zmieniać w projekcie?
Default avatar
Napisany przez Kasia
1 osoba lubi ten post
#3
Witam. Czy mozna zobaczyc jak dom wygkada .jestesmy w trakcue budowy,
Dom
Napisany przez gemma
#4
Jesteśmy ze Skierniewic (woj.łódzkie). Wprowadziliśmy następujące zmiany: strop jest drewniany, a komin jeden (kominek + wentylacja) gdyż ogrzewanie będzie z wnętrza ziemi.
Default avatar
Napisany przez Gofik
#5
witam w jakim regionie Polski budujecie dom? my rozpoczynamy budowe w 2018 roku, też będziemy zmieniać strop, czy możemy zadać parę pytań w tej sprawie? podaje maila mirkowski06@wp.pl dziekuje i pozdrawiam Zbyszek
Default avatar
Napisany przez Gofik
#6
Czy możemy przyjechać obejrzeć wasz dom? doczytaliśmy, że jestescie ze Skierniewic, my z Grodziska czekamy na odpowiedź pozdrawiam Jasiek
Default avatar
Napisany przez Gofik
#7
Czy zmieniali Państwo kąt dachu; czy zostało oryginalne 30 stopni? Dziękuję Zbyszek

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?