9 czerwca 2016 - wreszcie dotarła więźba. Miała być tydzień wcześniej, ale coś się opóźniało i trafiła do nas we czwartek rano. Jedna murłata była do wymiany (widać na trzecim zdjęciu, że jest pęknięta na długości 1,5 m. W pęknięciu kora i próchno. Na szczęście firma od razu przywiozła nową. Po raz kolejny się potwierdza, że warto, aby wykonawca miał dobry kontakt z producentami i sprzedawcami materiałów; jeden telefon i murłata wymieniona. Mam nadzieję, że innych niespodzianek nie będzie. Wczoraj też firma od razu zaczęła montaż. Koszt więźby - 14.000 brutto.

Wybraliśmy dachówkę. Będzie to Röben Monza antracytowa angobowana (na pierwszym zdjęciu w lewym dolnym rogu). Wycena dla naszej powierzchni dachu (157 m2) sięga 8384,00 brutto. Dodatkowo 1765 zł dodatki (folie, klamry, taśmy, grzebienie itd.). Razem ma zatem kosztować 10.300 po 19% rabacie. 

11 czerwca 2016 - więźba jeszcze dalej. Kolej na jętki i skręcenie reszty. Dom nabiera kształtu....

12 czerwca 2016 - trwa dylemat okienny. Już byliśmy zdecydowani na białe, gdy doszliśmy do wniosku, że jednak za dobrze to wyglądać nie będzie. Wycena profilu EVO (Eurocolor) w kolorze antracyt wyszła na ponad 17.000 zł. Tyle samo kosztują o niebo lepsze profile SYNEGO (Rehau w firmie Eurocolor) z najlepszymi okuciami (i też z kolorem antracyt gładki). Z kolei profil VEKA Softline 82 z tymi samymi okuciami jest w cenie 14.500 zł, a dwustronnie 15.600 zł. No i mamy zagwozdkę...

14 czerwca 2016 - okna wybrane (kolor antracyt gładki jednostronnie, profil REHAU). 

18 czerwca 2016 - rosną ściany szczytowe. Z rozpędu ekipa zamurowała okieno w łazience na górze. Na szczęście w Ytogu okno daje się wyciąć dość łatwo i okno się pojawiło. Plany na ten tydzień do dokończenie więźby i foliowanie.

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez budujący zielistka
#1
Jestem nieco zaskoczony cenami, które podajecie. Za impregnowaną ciśnieniowo więźbę pod blachodachówkę + pełne deskowanie zapłaciliśmy 6800, co prawda u nas nie jest strugana czy też przecierana ale sama obróbka to niewielki koszt przy całej więźbie. Czy załatwialiście materiał sami??
Default avatar
Napisany przez Zielistek
#2
Witam, dzięki za komentarz. Wszystko przyjechało z tartaku. Materiał też był stamtąd. Mieszkamy, niestety, nieopodal polsko-niemieckiej granicy. Ceny są wyższe niż w dużych miastach... Taki los. Zamawianie z daleka nie wchodzi u nas w grę, bo nie mamy czasu jeździć i szukać innych ofert ani też potem ewentualnie ściągać lub ścigać - w razie fuszery - wykonawców z daleka. Można powiedzieć, że płacimy "frycowe".

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?