Ostatnio mniej wpisów, bo roboty już nie są takie spektakularne, jak do tej pory.

W ostatnim czasie pojawił się kolega elektryk i kładzie instalację elektryczną i ethernet. W blokach startowych hydraulik, który jednak chce wejść dopiero po tynkach, co naszym zdaniem nie jest dobrym pomysłem, bo kto nam potem pozalepia poprute tynki?.... Tynkarze umówieni są na początek września, bo wtedy ma być prąd. W życiu bym nie uwierzył, ale SSZ powstał bez prądu i wody... No prawie, bo trochę prądu było z agregatora i raz od sąsiadów (do montażu okien) a wodę parę razy przywieziono w pojemnikach 50 l (albo spuszczono z płyty żerańskiej).

Ostatnie prace wykonał nasz nieoceniony wykonawca: wstawił okno dachowe nad klatką schodową i zamontował dwie brakujące dachówki. Jeszcze do zdjęcia jest szalunek od wieńca, ale to przy okazji. No i wywiózł gruz i rozplantował trochę ziemi, więc otoczenie od razu przyjemniejsze.

Dziś podpisaliśmy wreszcie umowę na dostarczanie prądu. W ciągu dwóch tygodni powinien się pojawić licznik i prąd. Od kliku dni mamy też wodę w domu. Nic, tylko mieszkać... :-)

White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez ewelina20
#1
Witam. My właśnie zdecydowaliśmy sie na ten projekt. Moglabym prosic o cenę ssz? Gdzie znajduje sie panstwa domek? Wydaje mi sie czy poddasze jest wyższe niż w projekcie? Mój mail ewelina.bros@interia.pl pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Mario
#2
Witam mozna wiedzieć ile wyszedł Państwa ssz, i ile wzięli budowlańcy za postawienie ? Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Mario
#3
Witam mozna wiedzieć ile wyszedł Państwa ssz, i ile wzięli budowlańcy za postawienie ? Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Zielistki v2
#4
Proszę napisać do mnie na priv: krymoff@o2.pl
Default avatar
Napisany przez Marta
#5
Witam serdecznie,mam ogromną prośbę,czy mogę wiedzieć jaki był koszt SSZ Państwa domu ? Przemierzamy się z mężem do budowy i chcemy oszacować koszty. Pozdrawiam Serdecznie
Default avatar
Napisany przez Zielistki v2
#6
Ostatnio dyskusja o cenach toczy się na forum projektu "Dom w zielistkach". Nasze koszty na do tej pory, czyli do momentu, kiedy wyszedł elektryk (czyli od zakupu projektu, przez architekta i wszystko, co trzeba, żeby w ogóle zacząć budowę) wyniósł nas 170.000 zł. Budujemy w Lubuskiem, blisko granicy z Niemcami, a więc gdzie ceny są nieco wyższe. Poza tym proszę pamiętać, że w wycenach może brakować takich elementów jak: koparki, piasek, beton itd. U nas sam beton kosztował nas ponad 5.000 a nie robiliśmy stropu wylewanego tylko z płyty żerańskiej. zawsze jest całe mnóstwo drobiazgów, które podnoszą ostateczną cenę o jakieś 10%-20%. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?