Witam po niemal rocznej przerwie. Oczywiście, od września niemal nic nie zrobiliśmy wokół domu. Zima, brak środków, potem koronawirus... Wzięliśmy się jednak za taras i bruki.

Na początek dokumentacja budowy tarasu. Taras będzie kompozytowy (SilvaDec). Na stelażu z belek drewnianych 10 na 10. Deska kompozytowa i legary zamówiliśmy od producenta razem z systemem mocowań. Dzięki temu mamy pewność, że wszystko do siebie pasuje. W deskach nie będziemy wiercić dziur, gdyż system polega na odpowiednich spinkach. W ogóle jesteśmy zadowoleni z oferty SilvaDec - doskonale opisane zasady montażu, filmy instruktażowe etc. Można wynająć profesjonalną ekipę do montażu, ale u nas najbliższa jest wok 90 km, więcd daliśmy sobie spokój i wzięliśmy wykonawcę na miejscu. Bywa różnie, ale posuwamy się naprzód.

Przy okazji - zamówiliśmy sobie specjalnie długie deski w wymiarze 6 m (standard jest 4 m) z zamiarem położenia ich bez łączenia na całym tarasie. No i mimo próśb o ostrożność i ostrzeżeń, że towar jest delikatny, tir najchał na deski i 1/4 z nich (7 na 27) połamał.  

White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Michał
#1
Jest szansa żebyście podali rozstawy legarow, kont legarow i rozstaw między słupami. Planuje podobna konstrukcje i szukam inspiracji i konkretów dzieki.
Projekt dom w zielistkach ver 2  252
Napisany przez Zielistki v2
#2
Witam, przede wszystkim polecam stronę SilvaDec. Jest tam narzędzie do konstruowania tarasów i wszystko dobrze opisane. Legary, na których leżą deski tarasowe, są co 40 cm (wymóg producenta), słupy co metr. Belki na słupy i konstrukcję 10 cm na 10. Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?