Dzień dobry wszystkim,

jak zauważyliście dziś będzie trochę o tynkach. Cała przygoda z tynkami zaczęła się już 13 czerwca i trwa do dziś. Zastanawiacie się czemu tak długo, otóż część pomieszczeń jak łazienki, pralnia, kotłownia, oraz spiżarka są robione na raty. Z racji tego, iż mąż pracuje w firmie produkującej między innymi tynk, to w/w pomieszczenia są wykonane w ramach prób. A więc nie mogę absolutnie narzekać, wręcz przeciwnie cieszy mnie ten fakt. Może faktycznie nieco nas wstrzymują przed dalszymi pracami, aczkolwiek powiadają "co się odwlecze, to nie uciecze" ;) Zaczęło się od łazienki na parterze, która już jest ładnie dopracowana. Następnie była spiżarka, a teraz kotłownia czeka na dokończenie. Jak już wspominałam są to tynki cementowo- wapienne. Reszta pomieszczeń będzie wykonana już tynkiem gipsowym. Z tego miejsca muszę pochwalić naszych chłopaków, super to wygląda i już czekam na całość. W planach jest zrobienie tynków do 20 lipca, miejmy nadzieje, że tak będzie. Parter jest przygotowany, narożniki obsadzone, okna zabezpieczone. Wczoraj z mężem sami gruntowaliśmy sufity, zawsze to krok dalej.

Wspomnę jeszcze o naszych podbitkach, gdyż dostałam parę wiadomości. Tak zdecydowaliśmy się na podbitki z blachy, bo uznaliśmy, że to dość fajne rozwiązanie. Niestety to była jedyna ekipa, z którą nam się nie współpracowało na 100 procent. Jest parę niedociągnięć, które będziemy w najbliższym czasie poprawiać. 

W tym miesiącu będziemy mieć rocznice rozpoczęcia budowy, także nazbierało się różnych sprzętów i materiałów. Postanowiliśmy tymczasowo, póki nie wybudujemy garażu, zakupić zwykły blaszak. Dziś do nas dotarł, został szybko złożony, tak więc można już opróżnić pomieszczenia i zrobić skład w garażu. Jak się uda to w przyszłym tygodniu podjedzie do nas geodeta i wytyczy garaż. A blaszany tak czy inaczej zawsze się przyda. 

Wszystkim budującym malinówki życzę powodzenia i za nas też trzymajcie kciuki :) 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?