2017 - Kwiecień

Od projektów i papierków po prawie roku trzeba przejść do czynów. Nasza działka jest w drugiej linii zabudowy, z drogą publiczną łączy nas jedynie wąska działka drogowa czterometrowej szerokości, pod którą musimy puścić wszystkie media i utwardzić przed przystąpieniem do budowy. Dodatkowo wzdłuż drogi publicznej wiedzie rów odwadniający nad którym musimy wybudować przepust czyli mostek o odpowiedniej nośności. Bardzo ciężko było dograć wszystkie formalności, bo najpierw trzeba zakopać rurę z wodą, potem kabel, a na końcu utwardzić drogę i wybudować mostek. Na wszystko trzeba mieć projekty, pozwolenia, zatwierdzenia itp. Masakra. 

Najsprawniej poszło nam z Tauronem, pomimo, że w umowie zastrzegli sobie dwuletni termin i bardzo ciężko wyciągnąć informacje co się aktualnie dzieje ze sprawą byli pierwsi :) Ekipę mieli bardzo sprawną, nawet drogę po sobie pozamiatali i wygrabili sąsiadowi zniszczony trawnik. Dokupiliśmy do tego małą rozdzielnię elektryczną, nie najtańszą tylko taką z różnicówką, żeby mieć spokojne sumienie, uziemiliśmy jak elektryk przykazał (w naszej glinie trzeba aż dwa uziomy było wbić) i voilà - jest moc. 

 

White
White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Ostatnio dodane wpisy

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?