White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Ciezki
#1
Marku, stan surowy otwarty widzę zakończony, jesteś w stanie podzielić się kosztami za samą robociznę i materiały? Dopytuję ponieważ, startuję jak tylko pogoda pozwoli, a ceny wykonawców za samą robociznę mam od 55-125tyś zł ..... nie mam pojęcia co robić, którą firmę wybrać itp... ...?
Default avatar
Napisany przez Marek
#2
Cześć. Ofertowaliśmy kilka ekip i przeciętnie koszty robocizny wahały się pomiędzy 65-75 tys. zł. Materiałów nie podaję, bo wzmacnialiśmy konstrukcję pod szkody górnicze i fundament kosztował majątek. Wzięcie ekipy wiąże się z dodatkowymi obowiązkami jak np. zamawianiem materiału i pilnowaniem wszystkich szczegółów. Wybierając ekipę zwróć szczególną uwagę na umowę - określ w szczegółach zakres robót, technologię, terminy, wymagaj przerw technologicznych i pracy zgodnie ze specyfikacją zastosowanych materiałów. Ekipy bardzo niechętnie podeszły do wpisania tego w umowę, dlatego ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie droższe ale pewniejsze, czyli dużą firmę. Negocjuj wszystkie zapisy, które wydają Ci się niekorzystne i pamiętaj, że jeżeli firma zapewnia kierownika budowy, to warto zainwestować w niezależnego inspektora, który będzie dbał o Twoje interesy. Jak na razie jesteśmy zadowoleni. Powodzenia w szukaniu :) Ula
Default avatar
Napisany przez Ciezki
#3
Dzięki za info. To te 125tyś ro rozbój w biały dzień....

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?