Blog założony przez ania_zielistkowa.
Projekt: Dom w zielistkach ver.2. Na blogu 3 wpisy, 35 zdjęć, 13 komentarzy.

Działo się, oj działo...

Budowa idzie pełną parą, a ja nie miałam czasu, żeby o tym napisać. Ostatnio pisałam o fundamentach, a już jest robiony dach. Jak to szybko zleciało... Wrzucę kilka fotek, które zobrazują jak postępowały prace.

13 maja - zalano ławę,

do 31 maja - ekipa skończyła murować ściany fundamentowe,

11 czerwca - wylano podłogę na gruncie,

13 czerwca - zaczęto murować ściany,

22 czerwca - "przyjechał" strop,

23 czerwca - został zalany wieniec,

do 2 lipca skończono murować ściany poddasza,

a 7 lipca pracę rozpoczęła ekipa "od dachu"

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Postępy

Muszę nadrobić zaległości w opisywaniu prac na budowie, bo jeszcze skłonni jesteście pomyśleć, że fundamenty są wykopane i... czekają... Nie, nic z tych rzeczy :). Wykopy zostały wykonane 12 maja, a dzień później zrobiono podsypkę, ułożono zbrojenie i zalano ławę. Przerwa technologiczna trwała dwa tygodnie. W piątek 27 maja przyjechała ekipa i zostały wymurowane ściany fundamentowe. Zajęło im to półtorej dnia. Muszę przyznać, że mamy fajną ekipę murarzy. Przynajmniej na razie nie możemy na nich narzekać. My z mężem pracujemy, więc nie mamy czasu na to, żeby spędzać całe dnie na budowie, a ekipa. co trzeba, to sobie zamówi. Potrzebna jest koparka, zamawiają koparkę. Jedna się zepsuła w trakcie pracy, to zamówili drugą. Potrzebna jest folia, to zamówili folię. Nie czekają na nas, aż wrócimy, tylko sami organizują pracę, żeby nie było przestojów. Nie udało nam się zamówić SOLBETU w niższej cenie, bo wszystkie firmy, do których dzwonił mąż mogą go sprzedać po 6,70, a majstrowi udało się zamówić po 6,50. Niby niewiele, ale zawsze parę groszy mniej... Poniżej zamieszczam kilka zdjęć przedstawiających postępy w pracach.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Startujemy!!!

Formalności już za nami. Oczywiście nie obyło się bez przeszkód, ale pokonaliśmy je i nareszcie budujemy nasz Dom w Zielistkach ver. 2 (odbicie lustrzane). Jesteśmy z mężem bardzo podekscytowani tym faktem. Mamy nadzieję, że podołamy. Poniżej zamieszczam zdjęcia z wykopów ziemnych. Niestety nie zdążyłam zrobić zdjęć pustej działki :(, ale trudno. Było - minęło... Działka jest dosyć wąska, ale za to widok z tarasu będziemy mieli super.

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?