R: 22 lipca tak to jest ta data ale jakby nabrała jak dla nas nowego wymiaru... dziś niespodziewanie udało się złożyć wniosek o pozwolenie na budowę. Dlaczego niespodziewanie?? Otóż gdy już raz wykonałem podejście do urzędu okazało się że nasz działka musi mieć wydaną decyzję o wyłączeniu z produkcji rolnej. Było to troszkę zaskakujące ale może wynikało z naszej niewiedzy, bo mając plan zagospodarowania przestrzennego i akt notarialny z wpisem działka budowlana, dlaczego miałbym tam chcieć uprawiać kukurydzę?!! no ale na szczęście już po 10 dniach miałem tę decyzję w dłoni i od razu poszedłem okienko dalej aby złożyć wniosek o pozwolenie. Dlaczego nie budować się na zgłoszenie w świetle nowych przepisów? Nie wiem, ale po rozmowie z urzędnikiem dałem się przekonać, choć wizja czekania 65 dni jakoś nie była ciekawą wizją... skoro urzędnik tak to widzi to chyba w tym względzie zaryzykuję i się z nim zgodzę, więc 22 lipca stał się dniem zwycięstwa albo dniem ogłoszenia drogi do zwycięstwa gdzie na końcu tej drogi będzie DOM MARZEŃ. Póki co dołączam plan zagospodarowania działki, wyceniony na 1500 PLN czyli chyba przeciętnie, na którym widać że salon wciąż jest z drzewem wrośniętym. Aż boję się potyczki o wycięcie tej słodkiej roślinki. A obok widać już inną roślinkę (zaplanowana) i mały kącik do przemyśleń;);)     

 

S: Kolejny krok, ale jak wiele znaczący... co prawda nie biorę udziału w bieganiu od okienka do okienka i dzwonieniu do urzędu trzy razy w ciągu dnia, ale jest to dla mnie tak samo ważne jak dla Pana przyszłego domu ;) dlaczego pozwolenie a nie zgłoszenie? Mimo wszystko po to, aby zaoszczędzić czas, bo uzupełnienia w przypadku pozwolenia wchodzą w termin 65 dni, natomiast przy zgłoszeniu, gdy zostaniemy wezwani do uzupełnień termin biegnie na nowo. Liczymy więc, że przy dobrych wiatrach i pomyślności urzędników budowa ruszy wczesną jesienią... a co do roślinki... są już dwie :)

Mid fa5dc66495028ad5f9b6f971323a13bb
Mid 50ec28c4007fdbbbf446caeb69dc4c19
Mid 0820506e4243669b98d25c3780e0ff09

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?