R: Podjąłem się samemu wykonania instalacji elektrycznej. Postawiłem sobie zadanie wykonania instalacji w kuchni i jak się uda będę działał dalej a jak nie..poddam się. Planuję opracować instalację inteligentną, czyli w układzie z wieloma czujnikami i co najważniejsze z ogromną rozdzielnią. Dlaczego zdecydowałem się na te wyzwanie. Po części chęć samorealizacji, ale zasadniczo wątek finansowy.Gdy teraz widzę ile pojedynczych obwodów trzeba poprowadzić to aż się boję ile musiałbym za to zapłacić. Co z tego ze podatek 23% a nie 8%, ale obserwując jak "fachowcy" traktują materiał wolę mieć nad tym kontrolę. Sprzątając naszły mnie takie wizje dlaczego mam płacić za takie marnotrawstwo. 

S: Śmiało mogę rzec, że już troszkę znam R. Jakoś nie chce mi się jednak wierzyć, że mimo niepowodzeń się podda... Widzę to raczej w kategorii nieprzespanych nocy i szukania rozwiązania, gdy coś pójdzie nie tak jak zostało zaplanowane. A plany są olbrzymie... Inteligentny dom... jak właściciele ;) Trzeba przyznać, że zaprojektowanie i wykonanie takiej instalacji to spore wyzwanie, ale w przyszłości duże ułatwienie i przyjemniejsze mieszkanie... Tak więc z wszystkich sił trzymam kciuki za mojego elektryka i jedyne co to mogę wspierać, gdyż moje umiejętności w tym zakresie określić można jako żadne...

White
White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?