Blog założony przez Patka.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 1 wpis, 1 zdjęcie, 1 komentarz.

Pomysł na dom.

Dokładnie rok temu latem 2015 pomyślałam bardziej wiarygodnie, niż do tej pory tylko w marzeniach o budowie domu dla Naszej Kochanej i Wspaniałej Rodzinki, czyli Mnie osobiście Taty, Mamy, Brata i dwu Sióstr .

Lipiec 2015 

Zaczęłam z mamą poszukiwanie działki budowlanej, niedaleko Gdańska oczywiście niedrogiej z dobrym dojazdem. Po bliższym zorientowaniu się na rynku działek dowiedziałam się, że te trzy punkty raczej nie są możliwe do realizacji bez pewnych kompromisów. Okazało się , że mama znalazła ciekawe miejsce na działkę, cena w miarę możliwości , miejsce piękne, ale niestety daleko do drogi 2 km. pieszo, co dla sióstr byłoby kłopotliwe z powodu dojazdu do szkół w mieście. Co prawda znalazła się też opcja dojazdu PKM , ale dojście przez las nie jest dobrym rozwiązaniem.  Jednak miejsce : cisza, spokój, bliskość lasu i jeziora no po prostu bajka. Stwierdziliśmy, że musimy się przekonać naocznie wybraliśmy się więc w te okolice rodzinnie w poszukiwaniu innych działek w pobliżu w terenie. Lokalizacja na przyszły dom została zaklepana Borowiec k/ Tuchomia.

Wrzesień 2015

odwiedziliśmy właściciela działki w celu dogadania ceny sprzedaży i naszego ewentualnego kredytu na działkę i budowę domu. Gospodarz okazał się miłym starszym Panem który ugodowo zniżył nam cenę. Teraz pozostało złożyć wniosek o kredyt, oraz wyszukać projekt domu.

Grudzień 2015

Po wielu rozmowach, a właściwie debatach  wybrałam projekt domu dwurodzinnego w "Klematisach 18" zakupiłam projekt i czekałam na odpowiedź z banku .

02.Wrzesień 2016

 Czekałam baaaardzooo długo, aż rok, aby uzyskać kredyt na działkę, a po wykonaniu początkowych prac będę się starać o kredyt na dom, gdyż jako osoba samodzielna "singielka" mam mniejsze szanse na kredyt. 

Jednak wszystko przede mną jestem dobrej myśli, gdyż jak nie teraz to kiedy? Mam pomoc taty budowlańca, który jest już nieźle nakręcony na budowę. 

A więc do dzieła!

 Najpierw płot, a potem oczekiwanie na projektantkę, która musi wykonać adaptację projektu do warunków zagospodarowania przestrzennego projektu. Wykonanie tego trwa około 3 miesięcy, niestety.

Mid aa93dee5b9f4c82ccdd59d5a5c1fb68c
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

Konkurs foto - Dom w obiektywie
Konkurs foto - Dom w obiektywie
Zgłoś swój dom do filmu
Zgłoś swój dom do filmu
newsletter
newsletter
Polub nas na facebooku
Polub nas na facebooku
Pisz bloga
Pisz bloga
Projekt domu ARCHON+
Projekt domu ARCHON+
ArchonHome
ArchonHome
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 +48 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?