WItam wszystkich,

powiem uff.. wczoraj zrobiłam przelew projektantowi by zakupił w naszym imieniu projekt Naszego Domu!:-)) W końcu wybraliśmy, szukaliśy hmm.. z przerwami kilka lat w sumie, a teraz intensywnie z 6 tygodni.

Kierowaliśmy się przede wszystkim  naszymi potrzebami - jest nas czwórka - może jeszcze jedno dziecko, kto wie ;) Do tego szukaliśmy projektu, który będzie wymagał jak najmniej zmian.

Już wiemy, że chcemy zmienić rodzaj materiału, z którego będziemy budować - z Ytong na pustaki Porotherm Wienerbergera..

Na pewno zlikwidujemy dodatkową łazienkę przy sypialni na rzecz większej garderoby, okna u dziewczynek zrobimy mniejsze, nie takie do ziemi.

Brama garażowa będzie pojedyńcza - ze względu na koszta :-)

Myślimy co z oknami w garażu (czy aby na pewno są niezbędne) I jak rozwiązać wyjście z garażu - drzwi bez zmian czy może jednak w kotłowni, a może przesunąć ścianę działową I zrobić duża kotłownię jak np.  w projekcie Jabłonki albo Limetki? Na to jeszcze mamy troszkę czasu :)

Dachówka ceramiczna czy betonowa.. też się jeszcze zastanawiamy

 

Budowę planujemy zacząc wiosną 2018 roku, na spokojnie bo póki co mieszkamy za granicą, nie łatwo będzie nam to wszystko ogranąć 'na szybko'.

I póki co myślę, czy spiżarnię zostawić tak jak jest czy jakoś powiększyć garderobę kosztem tej dużej spiżarni.. jak zdecydujemy - podzielę się tym! :-))

Mapa projektowa w wykonaniu, wywierty także - na dniach będą wyniki - będziemy fundamenty zmieniać na płytę fundamentową, nie ławy. Ostatnio wiele czytałam, u nas teren jest lekko niepewny, więc na pewno to nie zaszkodzi, koszta są bardzo podobne, a płyta na pewno stabilniejsza, I izolacja cieplna jest lepsza (tyle się mówi o oknach, ociepleniu ścian, dachu a o podłożu się troszkę zapomina a to nawet do 10% strat ciepła w roku) - wszystko wyczytałam na forach I w artykułach :)

Także tak u nas wyglądają te wszystkie przygotowania. Zaczęłam prowadzić dokumentację kosztów - także zawsze chętnie podzielę się tym, co wiemy I mamy :) Wiele osób odmówiło mi tego, nie rozumiem dlaczego..

Póki co wklejam fragment projektu, który póki co musimy dogadać :)

White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?