Po wielu miesiącach związanych z załatwianiem formalności z działką, wyborem i adaptacją projektu oraz dzisiejszym podpisaniem "cyrografu" w postaci umowy kredytu hipotecznego dołączyliśmy do grona Inwestorów chcących spełnić swe marzenia o własnym domu.  Wszystko zaczęło się już jakiś czas temu, wybraliśmy projekt - inny niż Malinówki niestety okazało się, iż plan naszego zagospodarowania przestrzennego nie pozwala na jego realizację.Wtedy po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na Malinówki G. Szukaliśmy domu niedużego, prostego, z garażem i co jest dość niezrozumiałe dla naszych znajomych miał mieć nad tym garażem taras. Praktycznie każdy nam go odradza - głównie dlatego, że mało praktyczny  ale my się uparliśmy i wyjścia nie było :) Na etapie adaptacji zdecydowaliśmy się na poszerzenie garażu i kotłowni, balkonik łączący dwa pokoje na górze oraz na zmianę okna między kuchnią a salonem na większe, głównie ze względu na to że okno to będzie naszym  wyjściem na taras. Ze znalezieniem ekipy poszło dość szybko ale niestety pogoda październikowa nie chciała nam sprzyjać, dlatego prace ziemne i fundamentowe szły dość powolnie. Ekipa mimo to  dała z siebie wszystko i możemy pochwalić się już częściowymi fundamentami. Jak na okres 2 tygodni zmiennej aury uważamy , że jest nieźle, w tym tygodniu ma przyjechać piasek na zasypanie fundamentów a hydraulik ma wypuścić rury. Jak większości na tym etapie dom wydaje mi się strasznie mały - nie wiem jak mają się zmieścić te wszystkie pomieszczenia zawarte w planie ale jak mówi mój mąż - liczby nie kłamią więc skoro w planie są to i "na żywo" znajdzie się dla nich miejsce. Póki co cieszymy się tym etapem i że wreszcie się już coś ruszyło. Pozdrawiamy jednocześnie wszystkich innych Inwestorów szczególnie tych którzy tak jak my zdecydowali się lub zdecydują na  Malinówki, na razie jest nas chyba niewiele bo na necie zbyt wiele newsów z realizacji nie ma :)

 

Mid 5de24558d81007d7c0bf88b2e332bdba
Mid 5f6ca860f646a829c16371ad18cae03c
Mid 58f8e12e45e6e7e0603441af4020afe7
Mid d7c7c36f4b3303962f572067fe50a7fc
Mid 286fedcfce3aadb0b398f7437879f3fa
Mid 91ad0e6bf980775f37c6c7bf37ab1df8

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Ela i Jacek
#1
Dzięki za ten wpis. My zaczęliśmy we wrześniu. Niestety niesprzyjająca pogoda pozwoliła nam dojść tylko do poziomu zero. Na tym etapie zakończymy w tym roku naszą działalność:) Moje obawy dotyczą tarasu nad garażem (czy będziemy z niego korzystać i czy dobrze będzie wyglądał taki "urwany" dach?), ale to było najlepsze wyjście żeby mieć duże okna od wschodu. Obejrzeliśmy dużo projektów i ten nam najbardziej pasował pod względem układu pomieszczeń.
Default avatar
Napisany przez Magda
#2
Witam, mam pytanie gdzie powstaje Państwa dom?Czy istnieje możliwość zobaczyć go w budowie? Będę bardzo wdzięczna Pozdrawiam Magda majurkowska@gmail.com
Projekt dom w malinowkach g  25899
Napisany przez Nasze Malinówki
#3
Zakładaliśmy, że prace rozpoczną się troszkę wcześniej ale niestety przeciągnęły się sprawy urzędowe. Ekipę mieliśmy już nagraną wiec czekali tylko na nasz znak, później pogoda była paskudna i dlatego nasz dom powstaje w tak mało sprzyjającej porze roku. Ale ma to też dobre strony - mianowicie są promocje zimowe np zamawiając okna czy dach, ze względu na mniejsze zainteresowanie ceny są o kilka procent niższe. Co do tarasu to wydaje mi się, że właśnie będzie on miał walor estetyczny :) pewnie nie będzie użytkowany w takim wymiarze jak ten na dole ale przy ciekawej aranżacji z pewnością będzie dodawał uroku :)
Default avatar
Napisany przez MartaO
#4
Również planuję budowę malinówek G. Czy można wiedzieć w jakiej miejscowości budujecie?

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?