Blog założony przez Annetta33.
Projekt: Nie wybrał projektu. Na blogu 4 wpisy, 24 zdjęcia, 1 komentarz.

W KALATEACH 3

Zaczynamy prace na działce przygotowywujące start budowy , Badania Geologiczne wyłoniły już pierwsze problemy z którymi musimy sobie poradzić 

40 cm to humus , potem glina do 1,20m natomiast od 60 cm pojawiła się woda pomimo temperatury minusowej.

kręcimy na 4 metry w 3 różnych punktach działki ,wszędzie to samo ,a od 2 metrów to samo błoto zbite ale jednak błoto.

Kolejny krok to znalezć architekta ,najlepszy jest z okolic i tak zrobiliśmy ,wszytko przebiegało sprawnie ,na projekt zostały naniesione poprawki i korekty ,

Inspektor budowlany /Kierownik budowy w jednym okazało się że to rodzinny interes ,wiec będą współpracować na naszą korzyść.

Wykonawca znaleziony z portalu Ofe... średnia półka cenowa , po sprawdzeniu wykonania jego prac i rozmowie z zleceniodawcami podpisaliśmy umowe.

Wszystko zapowiada się pięknie startujemy , ziemia zarznięta wiec będzie latwiej ,a tutaj stop przez kierownika bo jest woda

OKi wstrzymujemy prace na 2 tyg , kolejny poślizg bo ciągle jest woda , mysle sobie  była woda to i będzie przecież nie wyschnie jak nie ma 30 na plusie.

Mineły kolejne 2 tygodnie a prace wstrzymane przez wodę , to już miesiąc , Kierownik widzi tylko złe strony i najlepiej jakby było jak na saharze .

Kierownik okazał się jakąś porażką razem z całą familią bo i zmiany wprowadzone na projekcie musiał poprawiać dwukrotnie bo zawsze czegoś zapomniał MASAKRA

Prace rozpoczęte , nowy kierownik jest i jak na początku stwierdził to było by lepiej jakby był mróz i fundamenty lane by były wczesniej , czyli miesiąc temu.

Prace postępowały wolno bo gdzie poszła łyżka ponizej 40 cm tam od razu pojawiała się woda . Pompy pracowały wykop zrobiono , szalunki postawione , zbrojenie zrobione , kierownik zaakceptował i popłynął  w beton w wode wypierając ją na powierzchnie , poszło gładko .

Beton zalany c25/30 w8 i przerwa  technologiczna która potrwała przez ponad miesiac bo tak padało ze fundamenty były 1 metr pod woda ale to lepiej dla betonu .

Kiedy już słonko wyszło prace wróciły na swój tor piasek do srodka utwardzili , ubili (sam sprawdzałem ) kierownik odebrał i znowu wylany betonik c25/30 .

Przerwa technologiczna i codzienne przyjazdy na działkę aby podlewać beton bo słonko cały czas swieciło  CDN

 

 

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

W KALATEACH 3

Przystępujemy do zakupu projektu , projekt pierwszy "W Kalateach 2 ", Nasz piękny przyszły dom , potem chwila refleksji ale zaraz on jest tylko 50 metrów mniejszy od 3 , to nie dużo . Pomysł na odwiedziny u Sąsiadów którzy niedaleko mieszkaja w w 2 . Wprosiliśmy się na zwiedzanie , Piękny Dom Naszych Marzeń ,ale jednak w głowie siedzi te TYLKO 50 metrów . Patrrząc przyszłościowo zapada decyzja o zakupie 3 ,dlaczego bo lepiej cieszyć się że jest wiekszy dom niż żałować że jest za mąły . YOUPI  projekt zakupiony 

White
Dodaj komentarz

W KALATEACH 3

Zakup projektu to tylko Formalność bo już od dłuższego czasu naszym marzeniem był projekt ARCHONU W KALATEACH 3 . zakupilismy go 19 jak dobrze pamiętamy Grudnia 2016 r przyszedł kurierem 21.12.2016 roku sprawiliśmy sobie prezent pod choinkę o którym już marzyliśmy od paru lat :))))

White
Dodaj komentarz

W KALATEACH 3

Witam wszytkich 

Spełniamy nasze marzenia i zaczynamy działać w kwestii budowy domu 20.11.2016 rok

Działki szukaliśmy 1 miesiac zaczeliśmy wątpić w cokolwiek , i stał stało się moja Żona znalazła właścicielkę agencji nieruchomości i na spotkaniu po wysłuchaniu naszych oczekiwań nagle ,znalazła się ona wymarzona nasze miejsce na ziemi . Po obejrzeniu miejsca stwierdziliśmy że to jest to . Udało sie blisko las , spokój , cisza , mało zabudowań , infrastruktura na dobrym poziomie bo wszystko jest tylko trzeba samochodem dojechać , do przystanku komunikacji miejskiej 1 kilometr chyba nie jest żle.   Podpisanie umowy na zakup u Notariusza 26.11.2016

White
White
White
White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?