Po zabetonowaniu rdzeni, słupów oraz po odczekaniu przerwy technologicznej przyszedł czas na konstrukcje  dachową. Trzeba przyznać, że konstrukcja wyliczona w projekcie faktycznie zgadza się, Drzewo konstrukcyjne otrzymałem już zaimpregnowane. Pamiętajcie że najlepiej zamawiając drzewo trzeba jeszcze domówić deski "32" pod pas nadrynnowy bo nie ma ich w zestawieniu, a tak za jednym razem odejdą wam dodatkowe koszty transportu. Jeśli chodzi o materiał na dach zdecydowaliśmy się na CREATON Titania w kolorze czekoladowym. Polecałbym również nie oszczędzać na lepszej membranie. w domku naszym nie będzie deskowania więc dobra membrana musi być. Jeśli chodzi o okna to zdecydowaliśmy się na okna PCV firmy ROTO R8 o wymiarach zgodnych z projektem. Kominy zdecydowaliśmy się nie wykańczać cegłą klinkierową, tylko tradycyjnie ocieplić i położyć tynk na siatce. Z uwagi na fakt iż w domu będzie rekuperacja w komin w srodku domu pozbawiony został kanałów wentylacyjnych. Komin natomiast w kotłowni prócz standardowego przewodu dymowego wymurowaliśmy dwa podwójne kominy wentylacyjne. W jednym będzie rura kwasowa do pieca kondensacyjnego, dwa oczywiście jako wentylacja garażu i kotłowni oraz jedne dodatkowo przewidzieliśmy jako swego rodzaju pion techniczny..      .           

White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Kamyk30
#1
Witam Piękny domek:) mogę zapytać ile wyszły ci same materiały do tego stanu? Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez Kamyk30
#2
PS świetny kolor dobraliście dachówki:)
Default avatar
Napisany przez chipes
#3
Dzięki Koszt samych materiałów, sprzętu oraz przygotowania budowy to ok 80% tego co w kosztorysie wg stawek minimalnych. Robocizna wg kosztorysu po stawkach minimalnych to ok 35k ale jak pisałem wcześniej zapłaciłem nieznacznie więcej
Default avatar
Napisany przez Duke
#4
Zastanawiamy się nad budową tego właśnie domu. Wyżej piszesz o kosztach, które wyszły mniej niż te minimalne podane na stronie przez Archon? Czy ja dobrze to rozumiem?
Default avatar
Napisany przez chipes
#5
Witam jest dokladnie tak jak napisałem. Wszystko zależy od mocnych negocjacji z hurtowniami. Dużą rolę na ceny wplywa również fakt iż pytamy o wycenę mając już wcześniejsze oferty. Zasada jest taja że jak chcą mieć klienta to muszą zejść z marży. Jak widac to działa Pozdrawiam
Default avatar
Napisany przez halinka1087
#6
Ile poszło porothermu na ściany

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?