Blog założony przez rutowydom.
Projekt: Dom - Miniaturka 2 (N). Na blogu 2 wpisy, 7 zdjęć, 1 komentarz.

Miniaturkowe fundamenty

Przed budową domu, gdy słuchałam znajomych, którzy odpowiadali fachowymi słowami o budowie myślałam sobie 'jacy oni mądrzy, skąd oni to wszystko wiedzą', pomijając fakt, że prawie wcale ich nie rozumiałam... teraz jestem 'fachowcem' jeżeli chodzi o fundamenty :) wiem jak powstają, co to znaczy zbrojenie fundamentów, zalanie fundamentów i teraz ja mogę opowiadać o tym fachowo :) nasze fundamenty już zalane! udało się to zrobić przed zimą, tak aby od pierwszych ciepłych dni móc ruszać dalej z budową. Nasze fundamenty powstawały tydzień. Jest to w końcu etap, który widać! Widać, że w końcu coś się dzieje, że w końcu budowa ruszyła. Chociaż po przeglądaniu projektu dom wydawał mi się duży (jak dla naszej rodzinki), to gdy zostały już zalane fundamenty wygląda to wszystko na małe... nie wiem gdzie tam mają pomieścić się wszystkie pomieszczenia. Dopiero, gdy porysowałam sobie wszystko na betonie zaczęłam widzieć mój dom :) już nie mogę doczekać się kolejnego etapu budowy!

White
White
White
White
Dodaj komentarz

Miejsce na placu

Hurraaa... znaleźliśmy nasz wymarzony domek - projekt domu miniaturka. Dom nie za duży nie za mały lecz w sam raz. Pierwszy etap 'budowy' jest chyba najgorszy... - formalności dużo, na wszystko długo się czeka i oczywiście wszystko sporo kosztuje (notariusz, zezwolenia, geodeta, geolog itp.). Na naszym placu znajdowało się dużo drzew, które trzeba było wyciąć - łącznie wycięliśmy 26 drzew, co również było dość kosztowne. Widok opadających drzew był przerażający a bałagan pozostawiony przez drwali przerażający. 26 drzew leżało na ziemi, które trzeba było uprzątnąć, porąbać, poukładać, przyszykować do dalszej obróbki (będziemy robić z nich deski na deskowanie dachu). 

White
White
White
Dodaj komentarz

Nowe wpisy na blogach

White
Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z DoradcąDostępny
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Czy chcesz, abyśmy oddzwonili do Ciebie za darmo w 28 sekund?