Moi Kochani,

Poznajcie historię Marcelinki, Cudownej Dziewczynki, która POTRZEBUJE NASZEJ POMOCY!!!

Razem z rodzicami liczy, że nie przejdziemy obok Jej historii obojętnie. Każda pomoc nawet ta najmniejsza będzie na wagę zdrowia.

KOCHANI ODŁÓŻMY NA CHWILĘ MARZENIA O BUDOWIE WŁASNEGO DOMU, ABY MARCELINCE POMÓC ZBUDOWAĆ JEJ WŁASNE SZCZĘŚCIE !!!

 

"Kilkadziesiąt tysięcy ludzi z całej Polski i zagranicy włączyło się do pomocy małej Marcelince. Dzięki temu w bardzo krótkim czasie na koncie fundacji pojawiło się 700 tysięcy złotych. Żeby można było przeprowadzić zabieg, potrzeba jeszcze ponad drugie tyle. Zachęcamy więc do wpłacania dobrowolnych datków na konto fundacji, a także do przekazywania 1% podatku. Zostańmy aniołami Marcelinki i pomóżmy jej wygrać walkę z rakiem oka!

Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu Marcelina Podlaska to 10-miesięczna dziewczynka, u której wykryto złośliwego raka oka – siatkówczaka. Okazuje się, że ze wszystkich narodzonych dzieci w Polsce 20 w ciągu roku zachoruje na tą chorobę.

Niewielka ilość zachorowań w naszym kraju sprawia, że nie ma opracowanej skutecznej terapii gwarantującej 100% pozbycia się raka. Istnieje jednak jedna klinika na świecie, która ma doświadczenie i świetne efekty. Znajduje się ona w Nowym Jorku. Koszt takiej operacji wyniesie 1,5 miliona złotych. Niestety rodziców nie stać na tak kosztowny zabieg i zwracają się z prośbą do ludzi o wielkich sercach.

Jak widać walka rodziców o uratowanie oka swojej pociechy idzie w bardzo dobrym kierunku. Przez cztery dni na konto fundacji wpłynęło 700 tys. złotych. W pomoc dla małej Marcelinki włączyły się znane osoby ze świata polityki, kultury i sportu, m.in.: Anna Lewandowska, Artur Boruc i Andrzej Fonfara, Agnieszka Kaczorowska, Joanna Czarnecka z zespołu Red Lips, Paweł Małaszyński, Zbigniew Stonoga, Radosław Majdan, Marek Sierocki, a także Michał Koterski. W Zambrowie również znalazły się osoby, które puszczając „oczka dla Marcelinki” promują całą akcję. Oczka puścili: strażacy z PSP w Zambrowie oraz drużyna siatkarska „JIMI Zambrów”.

Warto dodać, że w ramach zbiórki dla niespełna rocznej Marcelinki organizowanych jest wiele akcji charytatywnych. Zambrowscy Legioniści zorganizowali aukcję w serwisie Allegro, gdzie można kupić gadżety związane z klubem Legia Warszawa. Cała kwota ze sprzedaży tych przedmiotów zostanie przelana na konto fundacji, której podopieczną jest Marcelinka.

W najbliższą niedzielę, 17 stycznia w Centrum Handlowym „Atrium Biała” w Białymstoku odbędzie się impreza charytatywna. Początek zaplanowany jest na godz. 12.00. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. koncerty, licytacje. Natomiast o godz. 20.00 zorganizowane zostanie charytatywne afterparty w Czarnym Rynku przy ul. Rynek Kościuszki 32 w Białymstoku.

Ponadto tego samego dnia (17 stycznia) o godz. 12.00 w kościele pw. Ducha Świętego w Zambrowie po koncercie zespołu Vox Humana oraz po mszy św. odbędzie się zbiórka pieniędzy na leczenie Marcelinki.

Zachęcamy wszystkich do pomocy 10-miesięcznej Marcelince już teraz. Nie bądźmy obojętni - pokażmy, gdzie raki zimują!

Dobrowolne wpłaty można kierować na konto Fundacji:
 

FUNDACJA POMOCY DZIECIOM I OSOBOM CHORYM „KAWAŁEK NIEBA” 
BANK BZ WBK
nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
z dopiskiem: "426 pomoc w leczeniu Marcelinki Podlaskiej" 

WPŁATY ZAGRANICZNE :
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPPPrzypominamy, że można również przekazać 1% swojego podatku na rzecz małej Marcelinki. Wystarczy w oświadczeniu o uzyskanych dochodach za rok 2015 składanym w urzędzie skarbowym, w rubryce przeznaczonej do wskazania organizacji pożytku publicznego, wpisać KRS 0000382243, z dopiskiem cel szczegółowy: 426 pomoc dla Marcelinki Podlaskiej. Nic więcej robić nie trzeba. Urząd skarbowy przekaże w naszym imieniu niezbędne środki na konto wskazanej przez nas organizacji.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również do śledzenia fanpage Oko w oko z rakiem - Aniołowie Marcelinki, na który na bieżącą są podawane informacje jak przebiega akcja charytatywna. "

 

 

Pomóżmy Marcelince!!!

  • http://okomarceliny.pl/
  • https://www.facebook.com/OkoMarceliny/?fref=ts
  • http://www.kawalek-nieba.pl/?p=4170&lang=en
  • https://www.gofundme.com/okomarceliny
  • http://www.juvepoland.com/news.php?id=33239
  • http://charytatywni.allegro.pl/listing?charityOrganizationPurposeId=1499

 

 

  • [Aktualizacja z dnia 31/03/16]

Mała Marcelinka z Zambrowa, po ponad dwumiesięcznym pobycie w Stanach Zjednoczonych, wraca już do Polski. Rodzice dziękują za okazaną do tej pory pomoc, a także proszą o dalsze wsparcie.

Przypominamy, że Marcelina Podlaska to roczna dziewczynka, u której wykryto złośliwego raka oka – siatkówczaka. Okazuje się, że ze wszystkich narodzonych dzieci w Polsce 20 w ciągu roku zachoruje na tę chorobę. Niewielka ilość zachorowań w naszym kraju sprawia, że nie ma opracowanej skutecznej terapii gwarantującej 100% pozbycia się raka. Istnieje jednak jedna klinika na świecie, która ma doświadczenie i świetne efekty. Znajduje się ona w Nowym Jorku. Koszt takiej operacji wynosi ok. 1,5 miliona złotych. Dzięki determinacji rodziców Marcelinki, udało się zdobyć środki na leczenie dziewczynki, dzięki czemu już w styczniu tego roku odbyły się pierwsze konsultacje medyczne w Nowym Jorku.

Po ponad dwumiesięcznym pobycie w Stanach Zjednoczonych dziewczynka, wraz z rodzicami wraca już do Polski. Leczenie okazało się skuteczne. Jak informują rodzice dziewczynki, wyniki Marcelinki ustalibizowały się, a guz zmniejszył się o około 60-70%, więc jest już stosunkowo mały.

- „Dziękujemy wszystkim, którzy wytykali nam błędy, potknięcia. Będzie nam łatwiej doradzać innym jak już założymy fundację. Za dużo wam relacjonowaliśmy z uśmiechem, a za mało jak naprawdę jest. Bo nadal się boimy, przeżywamy i zastanawiamy jak to będzie dalej. Wierzymy, że się uda. Nie po to siedzimy nocami wertując informacje o leczeniu raka i każdego kolejnego dnia wdrażając to, co uznamy za stosowne. Za 3 tygodnie kolejne badanie oka. Trzymajcie kciuki. By guz nadal był zwapniony czyli nieaktywny. Zmniejszył się. A może i już znikł. Po tym badaniu zapadnie decyzja czy wracamy do NY, ale mamy nadzieję że wyniki będą na tyle dobre abyśmy mogli kontynuować leczenie w Europie bez podróży i dodatkowego stresu dla Marcelinki.” - piszą na oficjalnym fanpage`u rodzice Marcelinki.

http://zambrow.org/aktualnosci/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=20012

  • [Aktualizacja z dnia 24/01/16]

Marcelinka rozpoczęła leczenie, które będzie długie i mozolne. Trzymajmy mocno kciuki by przeszła ten okres bezboleśnie!

"Marcelinka czeka w klinice na swoją koleżankę, która również ma nowotwór i liczy się czas. Hani brakuje aż 400 tyś zł do rozpoczęcia walki o życie. Pomóżcie proszę wpłacając choćby drobną kwotę, aby ratować życie małej Hani.

http://bit.ly/Pomóż_Hani

Dla nas to mała kwota, a dla Hani możliwość widzenia.
Nie liczy się kwota, a czas.

Jeśli chodzi o przelewy tradycyjne, to wpłaty aby pomóc Hani, można dokonywać na konto Siepomaga:

Bank BPH S.A. 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425
Tytułem: 3329 Hanna Pietraszewska darowizna
IBAN: PL SWIFT: BPHKPLPK

http://bit.ly/Pomóż_Hani

Hania mogła być twoją córką albo córką bliskiego. Wspomóż ich jak swoich bliskich. Dla nas to może być mała kwota a dla niej oglądać jak wygląda świat."

  • [Aktualizacja z dnia 19/01/16]

Tym razem zamiast komentować pozwolę sobie zacytować wypowiedź rodziców Marcelinki:

"Dziś nie mogliśmy spać. Nawet Marcelinka wstała bardzo wcześnie i nie mogła się doczekać, kiedy przekażemy Wam tę ważną informację.
Kochani Aniołowie, Drodzy Przyjaciele. To dzięki Wam udało nam się uzbierać kwotę potrzebną na leczenie dla Marcelinki. TAK 1,5 mln zł jest już na koncie FUNDACJI. Tkwimy w nadziei, że ta kwota wystarczy na leczenie Marcelinki, trzymajmy kciuki, aby nie były potrzebne kolejne zabiegi.

Jest prawdopodobne, że koszt leczenia mogą znacznie wzrosnąć, więc nie zwalniajmy tempa zbiórki pieniędzy, ponieważ nadwyżka i tak zostanie na kontach fundacji by pomóc innym dzieciom."

  • [Aktualizacja z dnia 17/01/16]

Śpieszę powiadomić, że na koncie Marcelinki uzbierało się już 1,2mln!! Ciągle jednak brakuje --> 300tys <-- !!!

 

 

 

White
White

Komentarze

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?