W oczekiwaniu na pozytywne zakończenie spraw papierkowych postanowiliśmy wstępnie przeanalizować ewentualne zmiany jakie chcemy wprowadzić w projekcie tak by jak najlepiej odpowiadał naszym potrzebom :)

Jednak do tego stopnia projekt domu nam przypasował, że zmiany będą miały raczej charakter kosmetyczny. Póki co są to tylko pomysły, propozycje, które oczywiście konsultowaliśmy z naszą panią architekt i które mogą ulec jeszcze zmianie.

Parter

  • drzwi w pomieszczeniu nr.2 zastąpić oknem (czy to będzie pokój czy też biuro drzwi są zbędne),
  • drzwi z salonu nr.4 zastąpić oknem tak by był on lepiej ustawny (poza tym drzwi tarasowe są również w jadalni i w kuchni),
  • okno z salonu nr.4 (boczna strona elewacji) zastąpić mniejszym,
  • wstawić małe okno w łazience nr.6.

Poddasze

  • w pokojach nr. 8 i 9 drzwi balkonowe zastąpić dużym oknem. Balkonu nie ma więc drzwi są zbędne, a duże okna lepiej rozjaśnią pokoje,
  • połączyć łazienki nr. 3 i 4 oraz oddzielić je od tarasu małą suszarnią,
  • planujemy również usunąć z projektu część okien dachowych, pozostawiając jedynie te nad schodami, w łazience i pralni. Widzimy tutaj więcej wad niż zalet.

 

Planujemy również przedłużenie dachu od strony tarasu(boczna strona elewacji). Zadaszony taras świetnie sprawdzi się w gorące dni chroniąc przed słoneczkiem, a w deszczowe... wiadomo przed czym :) poza tym hikora stanie się atrakcyjniejsza i jeszcze bardziej funkcjonalna :)

 

White
White

Komentarze

Default avatar
Napisany przez Hikora z wiechą
#1
Witam, U mnie już wiecha wisi na dachu Hikory. Projekt ciekawy i na żywo widać przestronność oraz nowoczesne rozplanowanie pomieszczeń. Ja mam dodatkowo powiększony garaż i kotłownię oraz zmienione okno w kuchni. Fajnie, że będzie więcej "hikorek" bo to nowy projekt. Przemo
Img 20180914 wa0003
Napisany przez Sylwia i Marcin
#2
Fajnie, że w końcu ktoś od "hikory" się odezwał :) gdybyś miał jakieś zdjęcia bardzo chętnie rzucimy okiem jak hikora prezentuje się w rzeczywistości. My ruszamy z budową w przyszłym roku. W tej chwili projekt jesteśmy na etapie wprowadzania pewnych zmian w projekcie. Planujemy jeszcze zrobić zadaszenie tarasu od strony jadalni oraz jeśli się uda przesunąć troszkę schody w stronę salonu tak by łazienkę podzielić i w części pod schodami zrobić spiżarnię :) Ps. Jeśli masz jakieś zdjęcia to podeślij proszę na marcin_krakowski_84@o2.pl, ciekawy jestem jak wygląda ta zmiana okna w kuchni.

Dodaj komentarz

Dołącz do Newslettera ARCHON+

Otrzymuj na bieżąco informacje o nowościach projektowych, wyjątkowych wnętrzach, inspirujących realizacjach oraz atrakcyjnych promocjach.

Messenger Czat z Doradcą
 12 37 21 900

Dzień dobry,

Niestety nie ma nas teraz w biurze. Czy chcesz, abyśmy do Ciebie oddzwonili w wybranym przez Ciebie terminie?